January 25, 2021, 10:12 pm

Временска Прогноза

Пред да тргнете на пат информирајте се

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози. Во клисурите и засеците можна е помала појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Мак. Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар -...

СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве каде има во моментов

Според извештајот на УХМР утринава мала снежна покривка има во Демир Капија и Ѓуриште, додека во Маврово измерени се 4 сантиметри, а во Берово е највисока 5см. Најстудено утрово е во Берово -5, -4 во  Крива Паланка, Маврово, Лазарополе, -3...

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Повторно снег во Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе биде значително облачно со услови за слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Во западните делови ќе дува и умерен до засилен ветер...

Состојба на патиштата

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Според информација од РЦУК, денес, 01.12.2016, четврток, тунелот Катланово (Општина Петровец) ќе биде без електрична енергија од 08:45 до 14:30 часот. СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози. Во клисурите и усеците можна е помала...

СООБРАЌАЈОТ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ : Забрана за камиони на неколку правци

Патниот и воздушниот сообраќај во државата утринава се одвиваат без забрани, во зимски услови. Според информациите на веб страницата на скопскиот аеродром „Александар Велики“ во Скопје, утринава реализирани се сите планирани полетувања и слетувања. На патиштата низ државата сообраќајот се одвива...

Во Маврово изутринава измерени -12 степени

Најстудено изутринава беше во Маврово каде се измерени – 12 степени. Во Лазарополе и Крушево температурата беше – 9, во Ѓуриште – 8, во Пожаране -7, Тополчани – 6, Берово -5 Берово и Крива Паланка, во Дебар, Прилеп и Претор...

СНЕГОТ ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ ЗАТВАРА ПАТИШТАТА: Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир!

На патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира ЈП „Македонија пат“. Од АМСМ, пак, препорачуваат тешките товарни возила да не се вклучуваат во сообраќај со летна опрема и...

СНЕГ НА СТРАЖА И МАВРОВО: Патот е исчистен

Снежна покривка на Стража и Маврово, но патот е прооден и исчистен за моторни возила. Се уште е во сила само забраната за камиони на патните правци Гостивар-Маврово-Дебар, Гостивар-Стража-Кичево и обратно.

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Поради снегот забрана за возење на три патни правци – прочитајте пред да влезете во автомобил!

ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ: Забрани за тешки товарни возила има на патните правци Гостивар-Маврово-Дебар, Гостивар-Стража-Кичево и обратно. НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Патниот правец Штип-Радовиш кај м.в.„Пилаф Тепе“, кој поради сообраќајна незгода беше во прекин, е нормализиран. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по...

СНЕГ ПАЃА ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА: Температури до -10 степени, и снежна покривка од 10 сантиметри – еве каде наврна највеќе снег!

Снежна покривка од 10 сантиметри е формирана на Маврово, Крушево и Берово 4, Пожаране 3, Претор, Лазарополе и Крива Паланка 2 и еден сантиметар снежна покривка формирана е во Демир Капија, Штип, Виница, Тополчани и Ѓуриште. ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА...
- Advertisement -

Latest News

Заев лaжел дека обезбедил вакцини од Србија, заслугата е на коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Стоилковиќ

Лидерот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник Иван Стоиљковиќ, во Дневникот на Сител потенцираше дека вакцините...
- Advertisement -