October 28, 2021, 5:14 am

Временска Прогноза

ПРВИОТ СНЕГ ПРИСТИГНУВА ВО ВТОРНИК: Студен бран се симнува кон Македонија, можен снег на планините – предупредување за земјоделците!

Од (04.10.2016) поради продор на доста студен воздух од североисточна европа се очекува голем пад на температурите и северен ветер кој ќе предизвика на планинските места да падне првиот снег за оваа сезона. Утринските температури во текот на следната недела...

Сончев ден и денес!

 Денес (30.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.   Придружете се во најновата фејсбук страница која е...

Денес-прекрасен сончев ден!

Денес (29.09.2016) територијата на Македонија ќе биде под влијание на доста изразениот антициклон кој е со центар над централна Европа. Поради тоа времето денес ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец...

Денес претежно сончев ден во Македонија!

 Денес (28.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 24 степени. Најава: И понатаму следува периодот на стабилно и суво...

ДЕНЕС ТОПЛО ВРЕМЕ

И денес продолжува пријатно топло време! Денес (27.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и пријатно топло во текот на денов со умерена облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 23 степени.    Придружете...

Следува ПОЗНАЧИТЕЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ на времето!

 Полека но сигурно на ова невообичаено студено време за овој период од годината му доаѓа крајот. Веќе од четврток (29.09.2016) територијата на Македонија постепено ќе подпаѓа под влијание на топла воздушна маса која од Атлантикот полека ќе се шири...

ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛКУ ПОВЕЌЕ ОБЛАЦИ

Денес (25.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена , на некои места повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи вцо интервал од 16 до 22 степени. -Кон...

Денес-пријатно топол ден!

 Денес (24.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и пријатно топло со умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 17 до 24 степени. -Следува период на претежно стабилно и суво време. Временската прогноза...

ДЕНЕС – СОНЧЕВ ДЕН!

 Денес (23.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево но релативно свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 22 степени. Временската прогноза ја подготви: Славчо Попоски

ДЕНЕС ДОЦНА ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР РАЗВЕДРУВАЊЕ!

Денес предпладне и околу пладне времето во Македонија ќе биде умерен , на некои места значително облачно. Сеуште на некои места ќе има услови за слаб локален дожд. Доцна попладне и во вечерните часови ќе настапи разведрување на времето...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img