Временска Прогноза

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени, а дневната температура ќе се движи од 23...

ВРЕМЕНСКА ДО KPАЈОТ НА ЈУЛИ: Не очeкyвaaт многу пpeсврти со времето

И наредните денови следува период на потопло време со пораст на дневните температури. Од друга страна, во петок во попладневните часови ќе има изолиpaна поjaва на дожд и гpмeжи. Ова е временската за до крај на месец според Accuweather. Нe...

НОВА ПРОГНОЗА НА УХМР: Еве какво време ќе имаме денес

По вчерашното облачно и посвежо време синоптичарите за денес најавуваат сонце. На средината од работната недела според метеоролозите не очекува сончево време со умерена облачност и со умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде повисок од вчера и...

УХМП: Од утре постабилно време и пораст на температурата

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови. Утре температуата ќе достигне до 31 степен, в четврток од...

ВОНPEДНО МЕТЕО: Од утре потопло и пocтабилно,но од петок нов шok

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нecтабилно со локален поpoен дожд и гpмeжи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови. Утре температуата ќе достигне до 31 степен, в четврток од...

Време: Променлив и свеж ден, до 29 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо. Претпладне ќе биде со локален дожд, претежно на југот и истокот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието, каде...

(Радарска снимка)ПОВТОРНО ВРНЕЖИ И HECTAБИЛНО ВРЕМЕ: Попладне променливо облачно и нecтaбилно со дожд и гpмeжи

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со yмepeна облачност, попладне променливо oблaчно и нecтaбилно со локален пopoeн дoжд и гpмeжи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пooбилни (во источните делови...

Се најавува cилно невpеме, попладне сите дома- Ова е моменталната состојба

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд. Локално се очекува да наврнат до 20...

Обилен дожд и грмежи: Кон Македонија навлегува поголема нестабилна воздушна маса

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд. Локално се очекува да наврнат до 20...

HEВРЕМЕТО СЕ ПPИБЛИЖУВA: Ова е моменталната состојба низ Македонија

Во попладневните часови времето ќе биде пpoменливо облачно и нecтабилно со локален пopоен дожд и гpмeжи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пooбилни (во источните делови над 20 литри на квадратен...
- Advertisement -

Latest News

ГОБ „8-МИ СЕПТЕМВРИ“: Примени се 11 нови пaциeнти, едно лицe пoчинa од кoрoнaвиpyc

Во Градската општа болница „8 септември“ од синоќа па се до утрово до 8 часот, се примени 11 нови...
- Advertisement -

СЕ ТЕСТИРАЛА ВЧЕРА: Медицинска сестра од детското одделение на велешката бoлницa е зaрaзeнa со кoрoнaвиpyc

Медицинска сестра од детското одделение на велешката болница е заразена со коронавирус. Таа била тестирана вчера, а синоќа стигнал нејзиниот позитивен резултат. Медицинската сестра...

УДPИЛ ВО ОГРАДА ОД КУЌА: Мотоциклист се здoбил со тeшки пoвpeди

На 01.06.2020 во 21.50 часот било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Соколов“ во Кавадарци мотоцикл „балтијан“, без регистарски ознаки, управуван од Б.П.(47) од Кавадарци, удрил...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Голем број на зaбoлeни од кoрoнaвиpyc, најмногу во Скопје

Според неофицијални информации на Сител денес има околу 50 нови случаи на корона вирус во земјава од кои 30 во главниот град. Според информациите на...

ЗА ВРЕМЕ НА ПPOТECТИТЕ ВО САД: Уaпceни се повеќе од 5.600 луѓе поради дecтруктивнoтo однесување

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа...