Category: Временска Прогноза

ПРОДОЛЖУВА ТОПЛИОТ БРАН:Погледнете какво време не очекува денес!

 • May 31, 2016
 • Коментари
И понатаму продолжува топлиот бран! Погледнете какво време не очекува денес! Иако со сосема смален интензитет топлиот бран продолжува и денес. Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб а во попладневните часови умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 30 […]

(Фото)ГРАД ПУСТОШЕШЕ ВО КРИВА ПАЛАНКА: Попладнево град со големина на орев падна во Крива Паланка!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Попладнево поради судир на две воздушни маси (топла и студена) во североисточните предели дојде до развој на олујни системи и градоносни облаци. Крива Паланка попладнево беше зафатена од ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд , силен ветер , електрични празнења и град со големина на Орев. Невремето траеше околу половина час.   МЕТЕО24.мк Славчо […]

ДЕНЕС СОНЧЕВ И МНОГУ ТОПОЛ ДЕН: Започнува топлиот бран

 • May 27, 2016
 • Коментари
Започнува ТОПЛИОТ бран! Денес сончев и многу топол ден! Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност. Сеуште ќе дува умерен северен ветер особено Долж Повардарието и во источните предели. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени. Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и […]

ДОАЃА ИЗРАЗЕН ТОПЛОТЕН БРАН : Детална анализа!

 • May 24, 2016
 • Коментари
 Денес времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо за неколку степени за разлика од вчера со умерена облачност. Се очекува и локална појава на сосема слаб дожд. Ќе биде доста ветровито. Ќе дува ЗАСИЛЕН , на некои места повремено СИЛЕН ветер претежно од западен правец. На некои места брзината на ветерот ќе достигнува брзина […]

ДЕНЕС МНОГУ СОНЦЕ И ТОПЛО!

 • May 23, 2016
 • Коментари
Продолжува стабилното време! Денес многу сонце и топлина! Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.   Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.   Придружете се и бидете и вие дел од […]

ДОАЃА НОВ БРАН ВРНЕЖИ –ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ И УТРЕ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ И ЛОКАЛНИ ГРМЕЖИ! ДЕТАЛНА АНАЛИЗА!

 • May 20, 2016
 • Коментари
Денес попладне и утре територијата на Македонија ќе биде под влијание на изразен влажен бран кој доаѓа од Медитеранот. Поради тоа времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд над целата територија. Денес доцна поладне и навечер на повеќе места врнежите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ. Локално се очекува развој на нестабилна облачност проследена […]

ДЕНЕС УМЕРЕНО ОБЛАЧНО И ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА КРАТКОТРАЕН ДОЖД

 • May 19, 2016
 • Коментари
Следува постепена промена на времето – денес попладне локална појава на краткотраен дожд ! Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови се очекува локална појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец. Температура ќе се движи од 17 до 24 степени.  Временската прогноза ја […]

СЛЕДУВА СТАБИЛИЗИРАЊЕ НА ВРЕМЕТО: Денес ќе биде сончево и релативно топло

 • May 18, 2016
 • Коментари
  Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се движи во интервалот помеѓу 17 и 24 степени. Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА […]

ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ:Следува северно воздушно струење

 • May 17, 2016
 • Коментари
Следува северно воздушно струење и пад на температурите ! Денес времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд. Можна е и ретка појава на грмежи. Доцна попладне и навечер поради спуштање на постуден воздух од север ќе […]

ПРОДОЛЖУВА ПРОМЕНЛИВОТО ВРЕМЕ: Денес умерено облачно

 • May 16, 2016
 • Коментари
Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно и релативно топло со сончеви периоди. Во попладневните часови можен е локален краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од западен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени. Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: […]
Страница 93 од 94« Прво...607080«9091929394 »