Category: Временска Прогноза

(Сателитски снимки)ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Скопје зафатено од бура!

 • June 3, 2016
 • Коментари
Скопје во овј момент е зафатено од изразена нестабилност проследена со локална појава на пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Нестабилност полека ќе започне да се повлекува кон југоисток па не се исклучува и локална појава на невреме со град. Правец на движењето на нестабилност (северозапад – југоисток). Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете […]

ДЕНЕС СОНЦЕ И КРАТКОТРАЕН ДОЖД:Погледнете што точно не очекува!

 • June 3, 2016
 • Коментари
Денес сонце , облаци но и услови за попладневен краткотраен дожд! Погледнете што точно не очекува! Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови можен е локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурите ќе […]

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ЌЕ БИДЕ МЕСЕЦ ЈУНИ

 • June 2, 2016
 • Коментари
Погледнете каков месец ќе биде Јуни! Според долгорочните согледувања месец Јуни оваа година би требало да биде малку потопол од вообичаеното, додека врнежите малку повисоки од вообичаените. Во текот на месец јуни можни се од 0 до 2 изразени топлотни бранови со многу високи температури.  Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и […]

ПРОДОЛЖУВА ТОПЛИОТ БРАН:Погледнете какво време не очекува денес!

 • May 31, 2016
 • Коментари
И понатаму продолжува топлиот бран! Погледнете какво време не очекува денес! Иако со сосема смален интензитет топлиот бран продолжува и денес. Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб а во попладневните часови умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 30 […]

(Фото)ГРАД ПУСТОШЕШЕ ВО КРИВА ПАЛАНКА: Попладнево град со големина на орев падна во Крива Паланка!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Попладнево поради судир на две воздушни маси (топла и студена) во североисточните предели дојде до развој на олујни системи и градоносни облаци. Крива Паланка попладнево беше зафатена од ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд , силен ветер , електрични празнења и град со големина на Орев. Невремето траеше околу половина час.   МЕТЕО24.мк Славчо […]

ДЕНЕС СОНЧЕВ И МНОГУ ТОПОЛ ДЕН: Започнува топлиот бран

 • May 27, 2016
 • Коментари
Започнува ТОПЛИОТ бран! Денес сончев и многу топол ден! Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност. Сеуште ќе дува умерен северен ветер особено Долж Повардарието и во источните предели. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени. Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и […]

ДОАЃА ИЗРАЗЕН ТОПЛОТЕН БРАН : Детална анализа!

 • May 24, 2016
 • Коментари
 Денес времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо за неколку степени за разлика од вчера со умерена облачност. Се очекува и локална појава на сосема слаб дожд. Ќе биде доста ветровито. Ќе дува ЗАСИЛЕН , на некои места повремено СИЛЕН ветер претежно од западен правец. На некои места брзината на ветерот ќе достигнува брзина […]

ДЕНЕС МНОГУ СОНЦЕ И ТОПЛО!

 • May 23, 2016
 • Коментари
Продолжува стабилното време! Денес многу сонце и топлина! Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.   Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.   Придружете се и бидете и вие дел од […]

ДОАЃА НОВ БРАН ВРНЕЖИ –ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ И УТРЕ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ И ЛОКАЛНИ ГРМЕЖИ! ДЕТАЛНА АНАЛИЗА!

 • May 20, 2016
 • Коментари
Денес попладне и утре територијата на Македонија ќе биде под влијание на изразен влажен бран кој доаѓа од Медитеранот. Поради тоа времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд над целата територија. Денес доцна поладне и навечер на повеќе места врнежите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ. Локално се очекува развој на нестабилна облачност проследена […]

ДЕНЕС УМЕРЕНО ОБЛАЧНО И ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА КРАТКОТРАЕН ДОЖД

 • May 19, 2016
 • Коментари
Следува постепена промена на времето – денес попладне локална појава на краткотраен дожд ! Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови се очекува локална појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец. Температура ќе се движи од 17 до 24 степени.  Временската прогноза ја […]
Страница 97 од 99« Прво...708090«9596979899 »