Европско првенство

(Видео) Грегорич се pacплака по победата

Победата на Австрија, прва на европските натпреварувања од 1990 година, посебно емотивно ја доживеа еден од стрелците на трите гола, Михаел Грегорич. Крилниот напаѓач на Австрија се расплака додека даваше изјава по натореварот. Денеска му е 35 роденден на брат...

Муслиу: Имаме уште шанси да ја поминеме групата

Македонскиот стопер Висар Муслиу водеше многу борба во одбраната со противничките фудбалери, но за жал, не успеавме да запишеме добар резултат. Тој призна дека не делувале на нивото на кое очекувале, но од друга страна Австрија наметна жестоко темпо,...

Ангеловски: Главата горе, одиме натаму

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, жали за поразот (3:1) од Австрија на дебито на Европското првенство, но не е разочаран и им порача на своите избраници да се фокусираат на следните две средби. Имавме сегменти каде што игравме...

Пандев: Шансите не се зaгyбени, ова е едно големо искуство

Стрелецот на првиот гол за Македонија на европските првенства Горан Пандев жали што со пораз го почнавме настапот на големиот турнир, но вели дека се уште ништо не е загубено. Македонија загуби со 3-1 од Австрија на премиерата на Европските...

Македонија прими уште еден гол, 3:1 за Австрија

Уште еден гол за австриската репрезентација пред крајот на натпреварот. Арнаутович го постигна и третиот гол за Австрија. Во првото полувреме Австријците поведоа со гол преку Стефан Лајнер во 18 минута, но капитенот Горан Пандев изедначи десет минути подоцна. Австрија...

Уште еден гoл за Австрија

Австрија успеа да поведе со 2:1 во 77 минута од натпреварот. Стрелец на голот беше Грегорич. Во првото полувреме Австријците поведоа со гол преку Стефан Лајнер во 18 минута, но капитенот Горан Пандев изедначи десет минути подоцна.

Жолти kaртони за Трајковски и Алиоски

Александар Трајковски при крајот на првото полувреме стана првиот македонски фудбалер кој доби жолт картон на ова Европско првенство. На почетокот од второто полувреме, жолт картон доби и Алиоски. Македонија замина на полувреме со нерешен резултат 1:1.

(Фото) „Се надевам натпреварот нема да не скара“: Пендаровски го следи фудбалот со австрискиот амбасадор

Претседателот на република Македонија заедно со австрискиот амбасадор Вуцас и македонската фудбалска легенда Дарко Панчев го следи историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација на Евроското првенство во фудбал. Претседателот сподели фотографии на социјалните мрежи, шеговито коментирајќи дека се надева дека...

(Видео) МАКЕДОНИЈА ИЗЕДНАЧИ ПАНДЕВ ЗА 1:1

Голем погодок на капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев на дебитантскиот натпревар на Македонија на Европското првенство во фудбал. Во 28 минута по грешка на австриските дефанзивци, Македонија изедначи. Македонија успеа да изедначи по неколку минути откако со 1:0 поведе...

(Фото+видео) Македонија го даде првиот гол

Македонија го даде првиот гол во 28мата минута. Голот го постигна капитенот Горан Пандев. Моменталниот резултат е 1:1. Македонија за прв пат учествува на Европското првенство во фудбал. Стартниот состав кој ќе го отвори дуелот помеѓу Македонија и Австрија на Европското...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Oдлични вecти: Eвe штo пpeдлaгa Koмиcиjaтa зa зapaзни 6oлecти

Утрово Комисијата за заразни болести предложи олабавување на мерките. „Утрово на Комисијата за заразни болници се донесоа следните одлуки кои...
- Advertisement -spot_img