October 19, 2021, 4:21 pm

Европско првенство

(ВИДЕО) Роналдињо навива за Македонија на Европско

Легендарниот играч на Барселона, од земјата на фудбалот Бразил, Роналдињо откри за кого ќе навива на Европското првенство во фудбал. Тој истакна дека поддршка на претстојниот Европски шампионат во фудбал ќе ја даде за Македонија Роналдољо им поска и среќа на...

Пандев: Можеби се ова последните мои натпревари за репрезентацијата, горд сум на секоја капка пот пролеана во овој свет дрес

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, македонската легенда Горан Пандев, пред почетокот на Европското фудбалско првенство објави дека Европското првенство е сон кој го сонувал целата негова кариера. „Дојде и тој ден кога почнува Европското првенство. Денот кој го сонував долго...

(Фото) Слика за историските читанки

Македонската репрезентација и донесе голема радост на Македонија со историски пласман на европското првенство во фудбал. Репрезентациите се веќе во букурешт каде го играат првиот натпревар на Еввропскиот шампионат во Австрија Оваа фотографија еден ден ќе биде историја.

Тричковски: Ќе дадеме се од себе, тука ја претставуваме цела Македонија

Maкедонската репрезентација веќе неколку дена се наоѓа во Букурешт, Романија каде вечерва и официјално започнува Европското првенство на кое Македонија се пласира за прв пат во фудбалската историја. На денешниот брифинг за новинарите, говореше еден од најискусните играчи во тимот,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...
- Advertisement -spot_img