October 19, 2021, 4:14 pm

Европско првенство

Роналдо cpyши уште еден рекорд

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата во светот, португалскиот ас Кристијано Роналдо со вечерашниот постигнат гол против репрезентацијатана Франција стана најдобар стрелец на големите турнири – Европско и Светско првенство, притоа оставајќи го зад себе легендарниот германски фудбалер Мирослав...

(Видео) Навивач упaднa со знаме со бои на виножито пред мечот меѓу Унгарија и Германија

Навивач долета на теренот за време на интонирањето на химната пред почетокот на натпреварот помеѓу Унгарија и Германија на Европското првенство. Неименуван навивач улета со знаме во боја на виножито, по што беше соборен на тревата и изваден од...

Холандскиот нaпаѓaч е принyдeн да го нaпyшти Европското првенство

Холандскиот напаѓач Лук де Јонг повеќе нема да може да игра на Европското фудбалско првенство поради повреда, се наведува на официјалната веб-страница на „орање“. Де Јонг го повреди коленото на тренинг. Тој е принуден да ја напушти локацијата на националниот...

(Видео) Ќе се наeжите: Краток документарец за патешествието на македонските вoини на Европско

„Тоа што ние го сонувавме, вие го остваривме“, стои во ова ремек дело изработено од Мартин Пресилски, кој на моќен и емотивен начин ни ја претстави преубавата реалност која ја доживеавме, а која некогаш личеше на недостижен сон. Ова се...

И големиот Фернандеш му се пokлони на Пандев

Цела фудбалска Европа не остана имуна на последниот натпревар на Горан Пандев во дресот на репрезентацијата на Македонија. Еден од многуте кои му испрати честитки за успешната кариера е и асот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш. Тој на својот профил...

(Во живо) Пречек на македонските херои

Следете го во живо пречекот на македонските херои од скопскиот аеродром. Попладнево слетаа македонските фудбалери кои го завршија дебитантскиот настап на Европското првенство во фудбал. И покрај неповолните резултати, цела македонска нација е задоволна од големиот успех кој го има...

Ристовски: Некои играчи мора да разберат дека фудбалот се игра 90 минути

Новиот капитен на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски, беше малку разочаран поради тоа што не се успеа во намерата да се освојат бодови на ЕВРО 2020. -Сакам да носам уште радости на македонската јавност. Не сакам тешење дека сме херои....

Македонија храбро се бopeше, но зaгyби од Холандија

Македонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар на ЕП во фудбал во рамките на групата Ц загуби од селекцијата на Холандија со 3-0. Холандија поведе на денешниот меч против Македонија со 1-0, но овој погодок го навлече гневот на македонските навивачи...

(Видео) Ќе ве полазат морници: Цел стадион со ckaндирање и аплауз го испрати Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ас во пензија. За...

(Видео) Трет гол за Холандија

Трет гол за Холандија. Вајналдум е најде на вистинското место, го искористи одбивањето и го надитри Димитриевски. Холандија со победите над Украина и Австрија го обезбеди преминот понатаму, Додека Македонија сѐ уште е без голови.
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео+фото) Џони Деп на прием кај српскиот претседател Вучиќ

Холивудскиот актер Џони Деп е во посета на Србија. Заедно сосрпскиот актер Милош Биковиќ, Деп беше на прием кај...
- Advertisement -spot_img