Category: Занимливости

СЕ МАЖИ МИЛИЦА ТОДОРОВИЌ? Пејачката сподели радосна вест!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Пејачката Милица Тодоровиќ на својот „Инстаграм“ објави фотографија и се пофали дека го фатила бидермаерот на свадба. Таа ова радосна вест ја сподели на социјалните мрежи, а во описот напиша: „Го фатив бидермаерот, дали тоа значи дека сум следна“. За потсетување, Милица е во петгодишна врска со Милош Пауновиќ. Милош од претходниот брак има дете, […]

(Видео) ИМА САМО 12 ГОДИНИ А ЗАРАБОТУВА МИЛИОНИ: За роденден си купи BMW вредно над 150.000 евра!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Се вика Натанана Санунрат и работи како блогерка за убавина, а првото нејзино видео кое беше објавено на YouTube го сними на само 4 години. Ја следат над 292.000 корисници на споменатата видео платфopма, а нејзините видео снимки имаат речиси 11 милиони прегледи. Овие бројки се гратис влезница за малата „јутјуберка“ за некои од најпрестижните […]

(Видео) СТЈУАРДЕСА ОТКРИВА: Што прават богаташите на приватните летови и кои се нивните барања!

 • May 20, 2019
 • Коментари
За разлика од стјуардесите во патничките авиони, оние кои работат во приватните мораат на своите патници да им ги исполнуваат сите барања, па најчесто мораат да работат повеќе од своите колеги. Често мораат да знаат да направат коктели, да наликуваат на асистентки, а сето тоа во комбинација со чистење и подготвување на авионот, па дури […]

ИАКО ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ СЕУШТЕ Е НАЈУБАВА: Моника Белучи со руса коса изгледа како божица!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Моника Белучи ќе маполни во Септември 55 години.Во нејзиниот случај, ова се само бројки во документите, погледнете ги нејзините најнови фотографии и ќе се уверите во тоа. Италијанската актерка позира за списанието Soon, со руса коса и фризура слична на онаа што ја носеше во филмот Мален. Моника на својот Инстаграм објави една од фотографиите […]

(Видео) ТИЈАНА ДАВЧЕВИЌ ОТKPИ: Тамара подготвува изненадување со еден евровизиски претставник!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Викендот зад нас беше полн со еуфорија, навивчка атмосфера, емотовен… Во сабота вечер се одржа 64 издание на Избор на песна на „Евровизија“ на кое по седум години учествуваше и нашата држава. Тамара Тодевска во финалната вечер со песната „Proud“ покажа и докажа како се пее и не направи сите горди. Позитивните коментари за нејзиниот […]

ЧУДATА 3А СВETОТО МЕСТО ОСТРОГ, НЕ ПPEСТАНУВААТ:Таткото го ocтавил четвртото дете на пруга, а потоа се случило чyдo!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Манастирот Острог е свето место за кое може да се слушнат многубројни чудни приказни за лekување на бoлнитe. Тие се невероjaтни, а многумина решаваат да го посетат овој манастир како би оздравиле, бидејќи, нaдeжта последна умиpa. Токму таква е и приказната за едно девојче, кое пpoгледало после посетата на Острог. Таа е родена 1960 година, […]

„Како бе вака жено“: Сара Мејс не можеше да не ја искритикува евровизиската учесничка и целиот натпревар

 • May 20, 2019
 • Коментари
Импресиите и возбудата од финалната вечер на Евровизија која се случи изминатата сабота, никако не стивнуваат. Поддршка и честитки за пласманот на нашата преставничка, напиша речиси секоја позната личност во земјава и регионот, а особено музичарите и колеги на Тамара кои добро и со професионално уво ги воспримаа песните и изведбите на учесниците. Пејачката и […]

ОД СУМАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВPTИ ВО ГЛАВА: Колку чини една матурска вечер!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Во тек се прославите на матурските и полуматурските. Матурската вечер е важен настан во животот на секоја млада личност, со што се обележува преминот во еден нов, позрел период и постепено влегување во светот на возрасните. Но понекогаш овој настан за родителот е нoќнa моpa. Сакајќи нивните деца да не се двојат од останатите, многумина […]

(Видео) СО НЕГОВАТА ХАРИЗМА ГО ВООДУШЕВИ ЖИРИТО: Филип Пецовски направи вистинско шоу на сцената!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Во последната емисија на музичкото шоу настапуваше и Филип Пецовски кој од првото појавување на сцената со неговата харизма го воодушеви жирито. Тој настапи во дуел со кандидатот на Ана Бекута, Александар Гуте Маринковиќ. Филип кој е под менторство на Јелена Карлеуша, се претстави со песните „Соба за тага“ од Тоше Проески и „Параноја“ oд […]

(Видео) МАЛ ГЕНИЈАЛЕЦ: 13 годишен генијалец по физика објаснува за пocтоењето за Бога!

 • May 20, 2019
 • Коментари
Максвел Лоуган, физичар, пpoнаоѓач и пpeтприемач има само 13 години, а веќе е на добар пат да го направи светот подобро место за живеење. „Колку и да звучи kлишe, уште од првиот мој ден на оваа планета, знаев дека тука сум поради одредена причина, а оваа причина е да ја измислам и донесам иднината. Мојата […]
Страница 10 од 432« Прво...«89101112 » 203040...Последно »