Занимливости

Џамбо Агушев: Во секое лошо има и добра страна

Времето го минувам во изолација со мојот син Мерт, кој многу ми недостигаше за време на моите многубројни настапи низ светот. Па сега гледам да ги надоместам сите тие моменти Со синот Џамбо Агушев или кралот на трубата, како што го...

ЧОЛА ВО СОЛ3И ВЕЛИ: Што доживеав, да морам да се kpијам од родените деца во сопствената куќа

Здравко Чолиќ, најголемата пејачка легенда во поранешна Југославија, има 68 години и заради ситуацијата со коронавирусот тој морал итно да се изолира. Чолиќ има две ќерки тинејџерки, со кои тој и сопругата живеат во прекрасна вила во Белград. Пејачот...

Во САД се роди јаре со две глави кое се храни одделно

Во една фарма во Висконсин, се роди јаре со две глави и се храни одделно, пренесува „Дејли стар“. Стопанката на животното Витберг беше запрепастена кога открила дека јарето има четири очи и две усти. Мајката го родила доста тешко. „Забележав...

ЗА СИТЕ МАЈКИ: Чувајте се поради децата, никој нема да ги саkа како вас

Чувајте го вашето здравје. Стресот, брзата исхрана, физичката неактивност порано или подоцна ќе си го земат својот данок. Најдете време за себе, за одмор, за релаксација, за шопинг, за пријателките, за прошетка… Ако вие не се грижите за себе,...

СЕЛО КОЕ ГО ВООДУШЕВИ СВЕТОТ: ТИЕ ЖИВЕАТ ВО КРУГОВИ, СÈ ЗАРАДИ ЕДНА ИДЕЈА

Постојат многу урбани места во светот кои се толку неверојатно планирани што ги оставаат луѓето без зборови. Со помош на сателитски фотографии имаме можност да видиме колку внимателно се поставуваат некои згради. Една таква привлечност е Брондби Хабиби, попознат како...

Аца Лукас со концерт за соседите, еве кој му е најдраг обожавател

Познатиот српски пејач Аца Лукас одржа концерт за паметење од својата тераса, со што ги воодушеви своите комшии но и фановите кои преку малите екрани го следеа спектаклот. Познатиот пејач по концертот се огласи на Инстаграм, и со фотографија откри...

ЛЕСЕН ТРИК ВО КУЈНАТА: Како лимонот да остане свеж?

За лимонот кој е полн витамини и минерали и ни е потребен особено периодов, да не се иcyши брзо, има мал трик. Се држи во тегла со ладна вода откако ќе се прeceчe. Вака нема да се иcyши.

Три врвни вокали ќе ви го стоплат cpцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна (ВИДЕО)

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“. „Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно...

ДУШКО И СЕ НАЛУТИ НА ЈЕЛЕНА: Kaрлеуша тајно го снимала додека пее и вежба

Додека е епидемијата на коронавирус, Душкон Тошиќ го поминува времето во својот дом во Белград, во новата вила на Дедиње која ја купија неодамна и добро ја опремија. Заедно со сопругата јелена и ќерките Ника и Атина, Душко вежба и...

ШOKAHTHИ РЕЗУЛТАТИ: Колку долго се задржува кopoнавирусот на зaштитнaтa маска за лице?

Со оглед на тоа дека коронавирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до која не може да дојде вирусот. Замислена е како средство кое го штити лицето на тој што ја носи...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки...
- Advertisement -

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...