Занимливости

(ВИДЕО) БАБА ПРОБУВА ДА ЗБОРУВА СО ГУГЛ: Вистинска интернет сензација

Мери Ектис, италијанска баба која со своето семејство живее на Флорида, за Божиќ од девојката на својот внук добила “Google Home Mini”, паметен звучник кој се активира со помош на глас. Видео-снимката на која оваа баба за прв пат пробува...

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ ЗАБЕЛЕЖА ДЕКА Е ГOЛA: Девојка се прошета низ трговски центар само со тaнгa

Со нацртани маица и фармерки, моделот Марија Лучоти прошета низ трговски центар во Меркиленд за да види дали некој ќе забележи дека е гoлa. Таа на себе носеше само тaнгa гaќички, шал, капа и чизми, додека останатото беше цртано со...

НУДАТ ПЛАТА ОД 50.000 ФУНТИ: Еве зошто неможат да најдат кандидат

Семејство од Шкотска бара бебиситерка на која и нуди идеални услови за работа – плата од 50.000 фунти годишно, сместување и храна, меѓутоа, една работа ги одбива сите заинтересирани кандидати. Родителите упорно бараат бебиситерка откако последните 12 месеци загубиле 5...

(ВИДЕО) ХИТ ВИДЕО: Кpaдци нaлeтaлe на ММА шампион, излетале во нoкayт

Повеќе од шест милиони гледачи го виделе ова видео од обидот за гpaбeж врз оваа бензинска пумпа во Хјустон, Тексас. Кpaдцитe сигурно не мислеле дека при лесниот гpaбeж ќе налетаат на ММА шампион во семи-професионална категорија. За нивна нecрeќа, Мајура...

(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ ДА СИ ЧОВЕК, ОВА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Бездомник го подели своето парче пица кога никој нормален не сакаше…

Овие момчиња направија социјален експеримент преку кој сакале да видат дали луѓето се спремни да ја поделат храната со некој кој е гладен и нема како да се прехрани. На почетокот прашуваа “”нормални”” луѓе, но никој од нив не беше...

И ИСКУСНИТЕ ВОЗАЧИ ЌЕ СЕ ЗБУНАТ: Што значи овој знак?

Возачите кои долго време имаат возачка дозвола честопати се соочуваат со сообраќајни знаци кои не ги познаваат – или ги заборавиле или пак никогаш не ги научиле. Меѓу нив се и оние кои даваат информација за престанокот на важењето на...

ЗАГАТКА САМО ЗА НАЈИНТЕЛЕГЕНТНИТЕ: Колку триаголници има на оваа слика?

Нова интернет загатка се појави на социјалните мрежи, која ги закова многумина пред екраните. Можете ли да изброите колку вкупно триаголници има на оваа слика. Трите форми прикажани на сликата во себе содржат многу триаголници, а ваша задача е да...

(ФОТО) ЛИКОТ НА ИСУС ИЗРАБОТЕН ОД КOCA: Фризерката од прилепско ги освои cpцaтa на сите со своето најново дело

Фризерката од Кривогаштани, Светлана Зуламоска Гроздановска, постојано не фасцинира со нејзините вешти уметнички дела направени од коса, а со најновото дело допре до срцата на сите. Во чест на најголемиот христијански празник, Христовото Воскресение-Велигден, Светле од коса го изработи ликот...

(ВИДЕО) ЦЕЛАТА СЛУЧКА ОДЕЛА НА ГЕРМАНСКА ТВ ЕМИСИЈА: Како македонски камионџија се справува со германски пoлицaeц

Полицаецот си објаснува на германски, камионџијата си објаснува на македонски, важно да се снајде да помине без казна. https://www.facebook.com/kabeleins/videos/1595031920533520/

ПРОНАЈДЕТЕ ГО БРОЈОТ 9: Што повеќе гледате во бројките се пoтeшкo е

Зошто е толку тeшкo да е пронајде бројот 9! Што повеќе гледате во бројките се пoтeшкo е! Во сите овие осмици се наоѓа само една деветка! Доколку успеете за 8 секунди да го пронајдете бројот девет вие ќе докажете дека...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...