Category: Занимливости

(ВИДЕО) Свадбената носија од Мариово на видео панел на „Тајмс Сквер“

 • January 24, 2019
 • Коментари
На светско-познатиот Тајмс Сквер, во текот на денот, се прикажуваат две видеа со културна промоција на Македонија, соопшти Македонскиот совет на уметности со седиште во Њујорк. Мариовска свадбена носија со слоганот “Maкедонија: Прекрасна, пријатна, фасцинантна! Истражи ја македонската културна уметност”, цел ден се прикажувала на видео панел на познатиот “Tajмс сквер” во Њујорк.

ТЕШКА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Душко Тошиќ пораснал во дом поради сиромаштија, а сега е МИЛИОНЕР

 • January 24, 2019
 • Коментари
Поранешниот српскиот репрезентативец Душко Тошиќ, сопруг на познатата пејачка Јелена Карлеуша е роден на 19 јануари 1985 година во Зрењанин, а најраното детство го поминал во селото Орловат, во куќа полна љубов и со многу минимални финансиски средства за живот. Родителите Николета и Милорад се труделе на него и неговата сестра Катарина да им пружат […]

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Мадона повторно ја изненади јавноста со драстична промена на изгледот

 • January 24, 2019
 • Коментари
Кралицата на поп музиката, Мадона отсекогаш сакала да експериментира со модата и да ги диктира трендовите. Меѓутоа, веќе со години носи руса коса. Мадона сега има кратка црна фризура, и изгледа речиси непрепознатливо, а со оваа промена успеала уште еднаш да ја шокира јавноста. Мадона со години експериментира со бојата на косата и фризурата, но […]

(Видео)Неверојатна изведба на песната “Ој Јано, Јано” од дуото со ангелски гласови, Игор и Ана Дурловски

 • January 24, 2019
 • Коментари
Вчера вечер, ја имав честа, за мое здравје и брзо опоравување, во живо да ги слушам овие два ангелски и пријателски гласови <3 Ана & Игор Дурловски, Ви благодарам што ми ја исполнивте желбата <3 Ооо Јано Јано… <3 🎶❤🎶 – пишува Јана Арсовска на својот ФБ профил. Вчера вечер, ја имав честа, за мое […]

7 НАЧИНИ КАКО ДА МУ ПОМОГНЕТЕ НА ПРЕМНОГУ ЧУВСТВИТЕЛНО ДЕТЕ ДА БИДЕ УСПЕШНО НА УЧИЛИШТЕ!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Премногу чувствителните деца често можат да се соочат со проблеми на училиште. Тие посилно ги чувствуваат емоциите за разлика од другите деца, а понекогаш ова претставува проблем, особено доколку не се разбрани. Училиштето е нова и непозната средина, а овие деца често се плашат од непознатото. Со цел вашето дете да не изостане зад другите […]

(ВИДЕО) ЗАМРЗНАА ВОДОПАДИТЕ НА НИЈАГАРА!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Делови од Нијагарините Водопади замрзнаа откако температурата во тој дел од Америка се намали на -25 степени, пренесуваат светските медиуми. Посетителите деновиве објавуваат слики и видеа од водопадите кои како да удираат во чист мраз. „Сонцето се појави на околу 15 минути. Се смрзнав на -25 степени“, рекла за медиумите една жена која била на […]

(ВИДЕО)ВИДЕО: ОВАА ЖЕНА Е НОВ ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Се обидела да го исчисти замрзнувачот, па се посрамотила

 • January 23, 2019
 • Коментари
Замрзнувачите повремено треба да се исчистат од насобраниот мраз, а секој кој ги има дома, знае дека тоа умее да биде голем проблем. Особено ако сте ниски. Да не должиме, погледнете го видеото и ќе сфатите зошто снимката од оваа жена стана голем хит:   . Gepostet von Imam Lud Da Sam Papir ''Klipovi'' am […]

РУСКИ СТИЛИСТ РАЗУБАВУВА ЛУЃЕ КОИ НЕ СЕ ЗАДОВОЛНИ СО СВОЈОТ ИЗГЛЕД: Резултатот е за аплауз!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Проблемите со самодовербата и комплексите брзо можат да исчезнат со правилните промени во изгледот и стилот. Руски стилист им ја враќа самодовербата на мажи и жени кои се незадоволни со изгледот, разубавувајќи ги со помош на шминка, фризура и облека. Некои од трансформациите на Константин Богомолов се до непрепознатливост. ЛИДИЈА, 43 ГОДИНИ УНА, 46 ГОДИНИ […]

КОЗМЕТИЧАРКА НА СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ, МЕЃУ КОИ МЕГАН МАРКЛ, СПОДЕЛУВА ДОМАШНИ МАСКИ ЗА БЛЕСКАВА КОЖА!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Славните личности имаат на дофат на рака прескапа препаративна и декоративна козметика, соработуваат со врвни козметичари и имаат пристап до најнапредните технолошки третмани. Но, честопати ја негуваат кожата и со природни состојки кои можат да се најдат во кујната. Никола Џос, козметичарка на многу славни личности како Меган Маркл, Гвинет Палтроу и Пријанка Чопра, сподели […]

„НОЌИТЕ СЕ ДОЛГИ, НО ГОДИНИТЕ СЕ КРАТКИ“: Текст потсетува колку брзо растат децата

 • January 23, 2019
 • Коментари
Мали деца, големи обврски – сите родители ќе се согласат со ова. Животот со мали деца е хаотичен, непредвидлив, полн со непреспани ноќи… Блогерката Џинџер Хјус со прекрасен текст ги потсетува родителите дека тој период од животот нема да трае вечно и дека поминува многу побрзо одошто тие сфаќаат. Ноќите се долги. Кога конечно ќе […]
Страница 2 од 234«12345 » 102030...Последно »