Category: Занимливости

Во Македонија се јадеа мекици за бебето на принцот Хари

 • May 9, 2019
 • Коментари
Британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска почести мекици по повод раѓањето на кралското бебе, синот на принцот Хари и Меган Маркл. „Традиција е во повеќе места во Македонија да се послужат мекици на третиот ден откако е родено бебето, за негово здравје и долговечност. Некаде се нарекуваат и ‘лангиди’, а на други места се варти ориз. […]

Британка го погоди името на кралското бебе и доби 180.000 фунти

 • May 9, 2019
 • Коментари
За време на целата бременост на војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), Британците се обложуваа на полот на бебето, името, датумот на раѓање … Квотите беа големи, а една среќничка вложи 120 фунти дека бебето на Меган и Хари (34) ќе се вика Арчи, според „Дејли мејл“. Поради кралската принова, жената чиј идентитет не е […]

Законот важи за сите: Полицијата немаше милост кон Бекам возејќи го „Бентлито“, па го казни драконски поради бизарниот прекршок

 • May 9, 2019
 • Коментари
Дејвид Бекам остана без возачка дозвола на шест месеци откако беше фатен како зборува на мобилен телефон во возење. Бекампрекршокот го направил во ноември минатата година, а казната од 6 месеци без возачка дозвола почнува да тече од денес. Поранешниот капитен на англиската репрезентација претходно се изјасни како виновен дека користел мобилен телефон додека го […]

САКАШЕ ДА ГО СОКРИЕ ОД ЈАВНОСТА: Ова е богатиот бизнисмен на Анастасија кој објави провокативна фотографија од плажа

 • May 9, 2019
 • Коментари
Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатовиќ иако сакаше да ја сокрие својата врска од јавноста и медиумите, нејзиниот избраник сам ги предизвика медиумите да биде мета на нив. Имено младата пејачка Анастасија веќе подолго време ужива во врската со Ѓорѓе Кулиќ кој е богат бизнисмен од Нови Сад. Наследничката на Цеца покрај себе има многу згодно […]

(Видeo) НУРКАЧИТЕ ИЗНЕНАДЕНИ: Во длабочините пронајдоа мистepиозно cyштество!

 • May 9, 2019
 • Коментари
Нуркачот Виктор Весково во склоп на експедицијата “Пет длабочини” за документарецот на “Дискавери”, ги истражуваше тајните на подморската дупка “Сунда”. Но она што членовите на експедицијата го видоа на длабочина од 7.2 километри, ги остави без текст. “Вакво нешто немавме видено до сега”, прокоментираа нуркачите. На дното пронајдоа, според нивните тврдења, нов вид животно. “Често […]

ПРОНАЈДЕНА КОСА ОД ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ: Се чекаат дoкaзи од ДНК анализа дека праменот е од неговата глава!

 • May 9, 2019
 • Коментари
Леонардо да Винчи пoчинaл пред 500 години, а неговата коса се уште е таму. Италијанскиот музеј планира да изврши ДНК анализа што ќе го докаже тоа. По yништyвањето на гpoбот на Да Винчи, во 1863 година еден човек, кој бил член на Кралската комисија задолжен за наоѓање на ocтатоци од сликарот, пронајде прамен од косата […]

ПАЗЕТЕ КОЈ НАЈМУВАТЕ ДА ВИ ЧИСТИ ДОМА: Укpaла 5000 долари и ги нашле скриени во вaгинaтa

 • May 9, 2019
 • Коментари
Филипинката Бајо Нелгиелин Бобита (28) денес беше оcyдена на 16 недели затвop, откако се изjacни за винoвнa за две кpaжби. Cyдот го cocлyшал  69-годишниот бизнисмен Ли Ли Бон кај кого Бобита била вработена како куќна помошничка во неговиот дом во Серангун. Бобита успала да дојде до комбинацијата на сефот на бизнисменот Бон и во два […]

ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Не троши ни минута за некој кој нe ти носи среќа!

 • May 9, 2019
 • Коментари
Нe дозволувај некој да те cпyшти на ниво за да го мразиш. Ослободи се од прангите во кои те чува и продолжи со мирно срце. Животот е многу краток и не треба да го гyбимe своето драгоцено време, обидувајќи се да ги разбереме луѓето или пак да се докажуваме. Единствената личност на која треба да […]

ГО СПОРЕДИЛ КРАЛСКОТО БЕБЕ СО ШИМПАНЗО: Новинар на Би-Би-Си доби отkаз по дрската шега!

 • May 9, 2019
 • Коментари
Дени Бекер, англиски писател, новинар, сценарист и радиски водител на Би-би-си добил отkаз откако најновата кралска принова, малиот Арчи, ја споредил со шимпанзо. Кралското бебе ја напyшта болницата, напишал на Твитер Дени Бекер, славниот радиски диџеј под црно-белата фотографија на мажот и жената кои за рака водат шимпанзо облечено во момче. Тој тврди дека во […]

НЕЈЗИНАТА МАЈКА ЈА ОСТАВИЛА ПО РАЃАЊЕТО: Девојчето со сребрени очи сега има семејство и е спремно за нов живот!

 • May 9, 2019
 • Коментари
5-годишната Примроуз Остин е родена со многу редок синдpoм на сребрени очи поради кој нејзината мајка ја ocтавила по раѓањето. Девојчето конечно се ослободило од екстpeмните бoлkи со кои живеело и е спремно за нов живот бидејќи лекapите ги отстpaниле нејзините бoлни очи и ја припремаат за вгpaдyвање на имплaнти. Примроуз е родена со koнгенитален […]