Category: Занимливости

СВАДБА ВО НАЈАВА:Џенифер Лоренс го кажа судбоносното „да“!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Оскаровката Џенифер Лоренс се сврши со своето момче Куки Маруни, потврди нејзин претставник. Шпекулациите за свршувачката на 28-годишната американската актерка и шест години постариот директор на галерија се појавија откако таа беше видена со прстен на раката во понеделникот вечер во Њујорк. Засега нема датум на евентуална венчавка. Двојката се запознала во јуни минатата година […]

АНА СЕВИЌ ОТКРИВА:Дарко не сака да ги потпише документите за развод!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Пејачката Ана Севиќ за српски Блиц признава дека сфатила како Даниел Недељковиќ е човекот на нејзиниот живот, но и дека Дарко Лазиќ се уште ги нема потпишано документите за развод. Имено Ана претходните месеци имаше турбулентен период, а кога Дарко Лазиќ почна да закрепнува од сообраќајката, таа вели дека се тргнало по вистинскиот пат. Таа […]

ХИТЛЕР И ГО НУДЕЛ СОЛУН НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се анализирало и населението кое живее таму, било заклучено дека се еленизира!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Германскиот новинар Михаел Мартенс, во статија за весникoт „Катимерини“, открива дека во 1939 година Адолф Хитлер му понудил на Кралството Југославија да го добие Солун во замена за приклучување кон тројниот пакт. Според документи од германските архиви до кои дошол Мартенс, посредник во преговорите бил новинарот Данило Грегориќ, кој бил близок до југословенскиот регент, принцот […]

ДУШКО Е ФРАЕР, А ЈЕЛЕНА ГО ЗАМЕНИ СО СЕЛЈАКОТ ВРАЊЕШ: Позната манекенка била со Тошиќ?

 • February 6, 2019
 • Коментари
Владана Раилиќ, мисица од Белград која ја мувале Душко Тошиќ и Огњен Врањеш, потврдила дека била во емотивна врска со сопругот на Јелена Карлеуша. Деталите не сакала да ги открие, како ни точното време кога уживале во врската. За разлика од Тошиќ, на чие додворување одговорила, со Врањеш никогаш не сакала ни кафе да пие. […]

СКАПИ САНДАЛИ И РОМАНТИЧНА ВЕЧЕРА: Карлеуша се пофали со новости од Дубаи!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Јелена Карлеуша се врати на редовно известување на фановите за своите активности по пат на социјалните мрежи. Таа се фали со престојот во Дубаи и се обидува да го прикаже својот брак како идеален. Овојпат таа се пофали со скапоцени сандали Том Форд. ЈК објасни и зошто цело време од патувањето од Холандија до Дубаи, […]

(ВИДЕО) ХАОС НА СНИМАЊЕТО НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД “: Поповиќ побесна поради Јелена Карлеуша!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Според новите правила на вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“ кандидатите кои ќе добијат 3 или 4 гласа постои можност да поминат, оние кои ќе добијат 5 или 6 поминуваат директно во третиот круг, а кандидатите со 1 или 2 гласа го напушаат музичкото натпреварување. Во највата за новата емисија може да погледнете каков хаос […]

(ВИДЕО) МАКЕДОНЕЦОТ РИСТЕ РИСТЕВСКИ, ПОРАНЕШНИОТ ПОБЕДНИК НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Специјале гостин во „Задруга“!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Охриѓанецот Ристе Ристески сите го паметите по регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што во 2017 година ја однесе победата и според гласовите на публиката го освои првото место. По победата тој се врати во Македонија каде што имаше многу настапи и музички ангажмани. Исто така ја издаде и својата прва песна „Добро јутро […]

АЛЕКСАНДРА ИЛИЕВСКА РЕШИ ДА ЗДИВНЕ ОД „БРЗА КУЈНА“:Ја промени рутината и ги наполни батериите со нешто ново!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Секој од нас има посебна страст кон нешто во животот која ни го менува и исполнува секојдневието. ТВ водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“ секој работен ден ја гледаме на екраните заедно со шефовите Марк и Никола и нивните асистенти. Да се снима една таква емисија која се прикажува од понеделник до петок, не е […]

CEКCAПИЛ ЗА ИЗВОЗ:Маријана се стегна во мини,па ги истакна долгите нозе!

 • February 6, 2019
 • Коментари
Нашата позната Лото девојка, Марјана Станојковска, Бог ја дарил со убавина која и го трасираше патот до популарноста и јавниот живот. Освен тоа што веќе долги години ја води наградната игра на државната лотарија, Станојковска е доста барано лице за маркетинг и реклама, особено на производи од кои треба да се нагласи женската убавина и […]

НEГОВАТА МИСИЈА Е ДА ВЛЕЗЕ ВО ГИНИСОВАТА КНИГА НА РЕКОРДИ: Има 121 година и е „здрав како дрен!“

 • February 6, 2019
 • Коментари
Индискиот монах Свами Сивананда е роден на 8 август 1896 година, а неговата мисија е да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстар човек во светот. Во денешно време да се биде жив 121 година и притоа да се биде „здрав како дрен“ е фасцинантно, а Свами верува дека причината за долговечноста е апстиненцијата […]