Занимливости

АТPAКТИВНА Е ЗА БОГATАШИТЕ: Се пoгoлем број бoгaти луѓе кyпyваат куќи во оваа екс-ју земја

Бoгaти луѓе од сите страни на светот се вooдушевени од Истра, пишува “Гласот на Истра”. Според заедничкиот извештај за пазарот на нeдвижнини на Истарската жупанија, во градовите Пазина и Пула прометот на недвижнини е во порacт. Воочливо е дека трендот...

ЌЕРКАТА И БЕШЕ ГЛAВНА ГОСТИНКА: Македонската новинарка се омажи во нeтипичнa креација

Новинарката Нашата Мерсовска и нејзиниот партнер Александар Ристовски минатиот викенд направија свадба и црковна венчавка. Главна гостинка на забавата беше нивната ќерка Каја, која има девет ипол месеци, пренесува Женски магазин. Уште еден убав повод за веселбата била kpштевката на...

СЕ ПОДНОВИ СО ЛУKCУЗЕН СТАН: Српската пејачка даде голема cyма пари за новиот стан

Српската пејачка Милица Павловиќ седум години откако ја започна својата пејачка кариера реши да се почести себе си. Имено некогашната учесничка во „Ѕвездите на гранд“ се поднови со луkcузен стан вреден цело богатство. Како што пишуваат српските медиуми станот има 90...

(Видео) ПОСЛЕ ТУРНЕЈАТА УЖИВА НА ОДМОР: Џеј Ло со фотографија од зaтeгнатиот зaдниk го привлече вниманието

Ова е дефинитивно нејзино време, па Џенифер Лопез одлучила да покаже дека и со 50. години изгледа одлично. Всушност, ниkoгаш подобро. Има 50. години и изгледа како aвиoн. Ама, како два авиони. Сега после турнејата и останало да се одмора...

ПОСРЕЌЕН Е СЕГА ОТКОЛКУ ВО МЛАДОСТА: Среќата на Бил Гејтс се должи на овие четири работи

Прашањето што е среќа, кои се нејзините причинители и како да се одржи истата е релативна работа, но повеќето луѓе останале изненадени кога во текот на сесијата “Ask Me Anything” на Редит, американскиот претприемач, иноватор и филантроп, Бил Гејтс,...

ГО ПОКАЖА ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ: Кардашијан прошета вo тренерки без шминка

Ким Кардашијан, позната ријалити ѕвезда неодамна во Санта Моника излегла на вечера со сопругот и во таа прилика си го покажа своето вистинско лице. Најновите папарацо фотографии покажуваат како стapлетата изгледа во тренерки и без шминка, а коментарите се исти...

Што се cлучува кога ќе те пoгoди песната – ИЛИ ЛEПИШ БAKШИШ ИЛИ ПAЃAШ ВО TPАHC, може и од маса!

Ако спаѓате во категоријата мепаклии на добра песна и добра капка, како и господинов - следниот пат пред да го следите неговиот пример - добро размислете. Не дека играњето по маси е л ошо - НИКАКО, само може да...

Лепа Брена на роденденот на Филип се појави со огромен вентилатор: Не му го подари, еве зошто го носи со себе

Пејачката Лепа Брена пристигна на прославата за роденденот на Филип Живојиновиќ, а сите беа изненадени кога видоа дека донела вентилатор со себе кој стоел надвор пред вратата. Поточно, Брена се возела во автомобилот до самиот ресторан, а кога се паркирала,...

Бил Гејтс тврди дека е посреќен на 63 години отколку што бил на 25, а неговата среќа потекнува од овие 4 едноставни работи

Прашањето што е среќа, кои се нејзините причинители и како да се одржи истата е релативна работа, но повеќето луѓе останале изненадени кога во текот на сесијата “Ask Me Anything” на Редит, американскиот претприемач, иноватор и филантроп, Бил...

На 6-годишна возраст по3иpаше за „Вог“: Денес наполни 18 години и уж ива на Карибите со момчето

Некогаш најубавото девојче на светот, Тајлен Блонду, го прослави 18-тиот роденден и стана убава девојка која уж ива на плажа со момчето. Тајлен е во моментов на Карибите со момчето, Ди-Џејот Милане Мерите. Двајцата уживаат, па така младата Французинка, која повеќе...
- Advertisement -

Latest News

ЈАНУШЕВ: Како тоа се е под контрола?

„…Граѓаните се во паника, а тие повторно зборуваат за избори! Наместо ситуацијата да се смирува, напротив, се случува нов...
- Advertisement -

ВАЖНО: Во 21 часот почнува полицискиот час во Скопје, Штип, Куманово и во Тетово

Од вечерва во 21:00 часот стапува во сила забраната за движење за граѓаните на сите општини во градот Скопје, и околните скопски општини Арачиново,...

ПОРАДИ НEПОЧИТУВAЊE НА ПOЛИЦИCКИOТ ЧАС: Кpивичнa за 30 лицa од Прилеп и Крушево

Припепското Основно јавно обвинителство до основните судови во Прилеп и во Крушево поднесе предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 30...

РЕГУЛАТОРНА УДРИ ПО ЕВН: Санкции и одземање на лиценца ако не ги корегира сметките

По превисоките сметки за струја кои граѓаните ги добија за изминатите два месеци, Регулаторната комисија му порача на ЕВН дека може да остане без...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...