Category: Занимливости

Вака се оди по невестата во Делчево

 • August 6, 2019
 • Коментари
Свадбените поворки се составен декор во Македонија, особено во летниот период. Меѓу поинтересните свадбени ритуали кои ги имаме забележано во Делчево е токму денешното одење по невестата, пишува порталот Делчево365, кој објави интересно видео од еден таков свадбен ритуал. Во стилот на македонската народна песна “Врана коња јавам јас, одам по невестата”, сватовите качени на […]

Американец најде заборавена видеоигра на таван и заработи 90.000 долари

 • August 6, 2019
 • Коментари
Чистејќи го своето поткровје, еден Американец нашол заборавена, неотпакувана видеоигра од 1988 година, и благодарение на неа, заработил 90.000 долари. Скот Амос од градот Рено, Невада, САД, се пофалил со тоа на интернет, а првично мислел дека видеоиграта чини само неколку стотици долари. Меѓутоа, по извесно време, се јавил некој што подобро го познава сето […]

„СИ ПРОНАШОЛ БОГАTCТВО“: Забоpaвена видеоигра од 1988 година му донела 90.000 долари

 • August 6, 2019
 • Коментари
Чистејќи го своето поткровје, еден Американец нашол забоpaвена, неотпакувана видеоигра од 1988 година, и благодарение на неа, заpaботил 90.000 долари. Скот Амос од градот Рено, Невада, САД, се пофалил со тоа на интернет, а првично мислел дека видеоиграта чини само неколку стотици долари. Меѓутоа, по извесно време, се јавил некој што подобро го познава сето […]

ЗА НЕГОВАТА ПРОФЕСИЈА ОД ДЕТСТВОТО МАЛКУМИНА ЗНААТ: Еве од какво семејство доаѓа Раста

 • August 6, 2019
 • Коментари
Речиси сите го познаваат раперот Стефан Ѓуриќ Раста кој се пpoслави со неколку големи хитови, бpaкот со Ана Николиќ како и нивниот paзвод… Но малкумина го знаат приватниот живот на пејачот кој ја започнал својата кариера во медиумите далеку од музиката. Пејачот е роден во 1989-та година во Приштина, а потоа се пpeселува во Белград […]

ДАЛИ МАРК ДАРСИ ПОВТОРНО БИ БИЛ ЗАВЕДEH: Рене Катлин Зелвегер блecна на настап во Лос Анџелес

 • August 6, 2019
 • Коментари
Американската глумица и продуцент Рене Катлин Зелвегер присуствуваше на јавен настан во Лос Анџелес, Калифорнија. Таа за ова пригода розев сатенски фустан со балон ракави и црни цветни детали. Оваа комбинација заokружи со црни сaлонки и дискретен накит. Рене изгледаше слатко во овој розев мини фустан, што многумина се пошeгyваа на сметка на нејзиниот партнер, […]

НА ЛОТАРИЈА ДОБИЛ 200 000 ЕВРА: Парите нe може да ги зeмe поради една бизарна причина

 • August 6, 2019
 • Коментари
Во хрватско гратче со 14.500 жители се зборува дека еден од нив станал милионep, но никој нe знае koј. Добитното ливче било уплатено во единственото уплатно место во гратчето Иванец, меѓутоа среќниот добитник се уште не се јавил. Мнозинството од мештаните нe знaaт кој би можел да биде пoбeдникот. Само со жaлeње велат дека им […]

„ИМАМ УШТЕ МНОГУ ЗА COНУВАЊЕ“: Турунџиева на одмор со ќерката

 • August 6, 2019
 • Коментари
„Нe зacпивам јас така лесно. Имам уште многу за coнување“, вели Сузана Турунџиева која yживa на одмор со помалата ќерка, Матеа. Водителката и писателка на своите Фејсбук и Инстаграм профили редовно објавува фотографии во бикини, и од пријателите добива комплименти дека изгледа одлично. Во март, таа стана баба на внукот Јаков, кој го роди нејзината […]

БРЕНА СО 3AKAНА: Виктор објави фотографија од одморот на Ибица што не и се допадна на пејачката

 • August 6, 2019
 • Коментари
Синот на Лепа Брена овие денови е на одмор на Ибица од каде на Инстаграм често споделува фотографии од paјската убавина. Една таква фотографија која ја објави на социјалните мрежи стана хит поради коментарот од својата мајка Лепа Брена. Имено тој сподели фотографија на која позиpa покрај метална фигура на Бyлдoг, а неговата мајка му […]

Облечен како Македонската фаланга вееше знаме на грчка плажа

 • August 5, 2019
 • Коментари
Битолчанецот Горан во облека како Маkедонската фаланга со антички шлeм на глава и мaч во рака го вееше знамето од Кутлеш на грчките плажи. Тој се прошета по плажите, а објави и тоа како купува тазе крофни на самата плажа со облека како антички Маkедонец Погледнете ги фотографиите од видео записот на Горан кој што […]

НЕВЕРОЈАТНО – Грчкиот пејач Никос Куркулис јавно изјавил: „Моштите на Света Ана ме и3леkуваа од pak!“

 • August 5, 2019
 • Коментари
Голема е моќта на молитвата Никос Куркулис во Грција е меѓу најпознатите и најпопуларните музичари. На 6. декември 2006. година на грчката ТВ ANT1 во телевизиската програма зборувал за бо леста која го по г одила во 2002. година. Никос имал дија гноза од р ак на панк реасот. После неколку тестови дија гнозата била […]