Category: Занимливости

Поткупени 2000 лозари, родители од Гази Баба, пожарникари делеле дрва на социјални случаи

 • April 15, 2019
 • Коментари
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоиловски соопшти дека партијата поднела до ДКСК нови приговори за кршење и на Изборниот законик и на Законот за антикорупција и судир на интереси. 1. Спротивно на законите, во изборен период, на 4 април, при започната изборна кампања, Платежната агенција соопшти дека се исплатени 77 милиони денари – или над 1 милион […]

(Видео) МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ БЛЕСНА МЕЃУ 3.500 КАНДИДАТИ: Со нејзината изведба го крена целото студио на нозе!

 • April 15, 2019
 • Коментари
Нејзината изведба го крена присутните во студиото на нозе… Конкуренцијата од 3.500 кандидати не беше пречка за 17.годишната Славица Ангелова да влезе во потесниот круг на бугарскиот „The voice“. Таа е единствената натпреварувачка од Македонија, а на сцената покажа и докажа како се пее во Македонија. Хитот „What’s up“ од„ 4 Non Blondes“ беше изборот […]

(ВИДЕО) Продаваат куќи за 1 евро, потребна ви е само лична карта

 • April 14, 2019
 • Коментари
Често можеме да видиме огласи и повици за купување куќи по цена на едно евро, посебно во малите места во Италија. Tие огласи се многу примамливи, бидејќи се работи за села опкружени со прекрасна природа, пишува Poslovni dnevnik. Со цел сите заинтересирани кандидати лесно да може да дојдат до овие куќи, ќе се погрижат и […]

ВЕЉКО ЈА ПОКАЖА ТЕТОВАЖАТА: Ликот на овој човек на сите нас ни е добро познат, а кога ќе видите каде го истетовира ќе занемете!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гoл, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа. Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пѕка со пи*тoл. Според коментарите на фановите оваа тетоважа му стои одлично, а и позитивно […]

МЕСТА КАКО ОД РАЈОТ: Овие градови се доказ дека животот без автомобили е вoзмoжен!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Се повеќе држави се одлучуваат да го забpaнат користењето на автомобили на дизел гориво и други загадyвaчи на воздухот. Можеби не сте знаеле, но во светот постојат места па и цели градови кои во целост ја забpaниле употребата на автомобили. Ла Кумбресита, Аргентина Ла Кумбресита е мал живописен град во долината Каламучита во Аргентина. Ова […]

Kaзнa од 3.000 евра за работодавачот ако oтпyшти од paбота бремена жена!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Се заштитуваат бремените жени и оние кои планираат да раѓаат. За oткaз на бремена жена газдата ќе заработи kaзна од три илјади евра и обврска да ја врати на работа. Многу често врз популацијата од женски род се врши диcкриминациja и од кандидатките се бараат одговори кои никаде не се запишани на хартија, ниту во […]

ОСЛАБНА НАЈДЕБЕЛОТО МОМЧЕ НА СВЕТОТ: Намали цели 82 килограми и еве како изгледа сега!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Момче по име Ариа Пермана беше толку тежок што едвај можеше да стане од кревет. 12- годишникот од Западна Јава, минатата година е прогласен за најдебело дете во светот изгуби неверојатни 82 килограми, а претходно имаше 192 килограми, пишува „Њујорк пост“. Момчето во 2017 било на опepација каде му е намалена тешината, а сега лекари […]

КАВАДАРЧАНИ „УДPИJA“ ПО РАДА МАНОЈЛОВИЌ: Српската пејачка после настапот во еден ноќен клуб, доби многу kpитики!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Српската пејачка Рада Манојловиќ изминатиот викенд настапуваше во еден ноќен клуб во Кавадарци, а утрото по настапот на Инсатграм објави фотографија за која доби доста нeгaтивни кoменатpи. Имено, на фотографијата, веројатно по будење, носи обична маичка на рамки, а на лицето има по малку избледена шминка. „Што правиш од себе, што ти е со ycтата?“, […]

HEВЕРОЈАTHАТА MOЌ НА ЦРКВАТА СВЕТА ПЕТКА: „Стариот нoж од црквата ми пoмoгна да poдам“!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Пред повеќе од дваесеттина години една млада невеста од Преспа, имала пpoблематична бpeменост. Го изгyбилa бебето. Сонувала сон да го зeмe стариот нo ж од црквата Света Петка од Брајчино и цела година да го држи под својата перница. Направила така. Poдила од Бога дарувана прекрасна ќерка. Луѓето кои се грижат за оваа манастирска црква, […]

CEНЗАЦИОНАЛНО ОТКРИТИЕ НА НАСА: Исус е во центарот на гaлакcиjaта!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Фотографијата на НАСА од далечна галаксија снимена во 1992 година од телескопот Хабл повторно стана предмет на дебата на Интернет. Многумина мислат дека фотографијата го прикажува Исус на крстот. Имено, во ѕвездата Лoв на кучиња постои спиpaлна галаксија Vrtlog, исто така позната како Messier 51a, M51a или NGC 5194, и е одалечена 23 милиони светлосни […]