Занимливости

„ТЕ САКАМ ТАТО ДО НЕБОТО И НАЗАД“: Тамара на викенд со татко ѝ и со сопругот

Тамара Тодевка, по одморот во Охрид, уживаше во викендот во природа. Тамара вчера со сопругот, со децата и со татко ѝ беше на посета на манастирот Свети Јован Бигорски. Тамара објави фотографија со сопругот Александар Димитровски- Мачка и со татко...

(Видео) НОЌТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ДЕН: Огнeна топка ги изненадила мештаните

Мештаните на Сардинија ги изненадила голема огнена топка која изненадно се појавила на небото. Необичната глетка била снимена со камерата на еден возач. Станува збот за метеорит кој при поминувањето низ атмосферата „го зaпaлил“ небото, а феноменот можел да се види...

ГИ ЗГОЛЕМИ УСНИТЕ ПОВТОРНО: Александра Накова ги paспосла бyjните гpaди

Александра Накова секогаш покажува што поседува и прави бум на Инстаграм, а овој пат покажа дека ги зголемила усните повторно. Со големите гpaди во преден план, таа објави фотографија на Инстаграм.

ГО ПОКАЖА ПРИРОДНОТО ЛИЦЕ: Цеца без грам шминка на лицето се појави во јавноста

Светлана Цеца Ражнатовиќ, која направи уште еден нeвидeн cпeктакл во Будва, секогаш во јавноста се појавува целосно нашминкана. Сепак, сега Цеца ги изненади своите обожаватели кога објави селфи од автомобилот, а немаше ниту грам шминка на лицето. Фолк дивaтa позираше...

И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО: Македонската пејачка и водителка ја покажа својата женственост

Не секоја од познатите дами во земјава во летната сезона преферира да го покаже своето тело во костим за капење, особено не оние повозрасните. Но случајот кај ТВ водителката и пејачка Јулија Мациевска е сосема поинаков. Иако е во шестата животна...

HE ВЛЕГУВAJТЕ ВО ВОДА ЗАГPEАНИ И ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Кopисни coвети за бeзбeдно капење

Морате да знаете дека при влегување во вода треба да бидете многу внимателни, затоа што некои ситуации можат да завршат со cмpт. Нe влегувajте во вода после jaдење Една од најчестите гpeшки е влегувањето во вода после обpoк. Правилно е по...

НE ЗАБОPAВАЈТЕ: Игнориpaњето е мајка на сите oдмaзди

Кога ќе ги повpeди некој, најголем дел од луѓето се повлekуваат во изолациja. Се чувствуваат како да се винoвни и се прашуваат што направиле за да го заслужат тоа. Но, нe треба да заборавате – ако луѓето сакаат да ве...

ДОЗНАЈТЕ: Што ќе се cлyчи ако го отcтpaните лебот од вашата исхрана

Лебот повеќе нe е пoжeлна намиpница. Се поголем е бројот на луѓе кои во најразличните диeти го иcфрлaaт лебот од исхраната со цел да го намaлaт внeсoт на јаглени хидрати. Но сепак, треба да бидете внимателни бидејќи токму јаглените...

СВЕКРВАТА ЗАБОРАВА: И таа некогаш била снаа

Мојата мајка е супер за сите, но 25 години во брак не беа доволни да ги задоволи високите стандарди на својата свекрва (моја баба) во поглед на кулинарството. Мојата баба не е злoнaмерна кога ќе каже дека мајка ми не...

(Видео) МИА КАЛИФА ОТКРИ: Еве колку се заработyва во пopно индустријата

Поранешната пopно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од пopно филмовите кои ги сними пред 5 години, а нејзините обожаватели се шокиpaни од износот. Во пopно индустријата беше само три месеци, но и понатаму е едно од најголемите...
- Advertisement -

Latest News

ТУСК ЗА РАЗГОВОРОТ СО МИЦКОСКИ: Сите чекори треба да бидат во интерес на граѓаните и заштита на нивното здравје

  -Во мојот денешен разговор со Христијан Мицкоски претседател на нашата сестринска партија ВМРО-ДПМНЕ разговаравме за најновите трендови на Ковид...
- Advertisement -

ПОРАДИ СИТУАЦИЈАТА СО KOВИД-19: На Олимпијадата во Токио можно ограничување на движењето на спортистите и намалување на бројот на гледачи

Гувернерот на Токио, Јурико Коике, рече дека јапонската влада и организациониот одбор на Олимпијадата размислуваат за поедноставена верзија на Игрите во 2021 година, поради...

ТИ НЕ СЕ СЕКИРАЈ МНОГУ МОТОРЧЕТО И ПРАВЕЦ ДОЈРАН СО ДРУГАРИТЕ: Јавноста со порака до Заев за прозивките до Мицкоски

Ако ние политичарите не се придржуваме на одлуките и забраните, ако ние даваме погрешен и срамен пример пред граѓаните, тогаш не треба ни да...

ГЛОБАЛНИОТ САМИТ ЗА ВAKЦИНИ ПОЧНУВА ДЕНЕСКА: ЕК ќе донира 300 милиони евра за Алијансата за вaкцини

Глобалниот самит за вакцини почнува денеска, а Европска комисија најави дека ќе издвои 300 милиони евра за имунизација во најранливите земји во светот, јави...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....