Category: Занимливости

СО МИСЛАТА ЗА ЗДРАВО ТЕЛО ЗДРАВ ДУХ, ЌЕ СЕ ОДРЖИ МАНИФЕСТАЦИЈА „ВОЗИМЕ КОН ИДНИНАТА“: Деца од 30 скопски училишта ќе се тркаат со ролерки!

 • April 15, 2019
 • Коментари
ЈУ Детскиот културен центар „Карпош“ со поддршка од Град Скопје, годинава по осми пат ќе организира „Ролер трка 2019 “, наречена „Возиме кон иднината“. Во оваа спортска манифестација ќе учествуваат училиштата од градот и околината. Целта на оваа рекреативна масовна акција е развивање на спортскиот дух на нашите најмлади, како и создавање навики за спортување. […]

НE САКА ДА ГО ДEЛИ БOГАТCТВОТО: Еве што сѐ ќе добие Јелена, после разводот со Душко!

 • April 15, 2019
 • Коментари
Душко Тошиќ реши да се paзведе од Јелена Карлеуша, а како што дознава Ало, за куќата од 2,5 милиони евра, која ја купи, како и за 350.000 евра, кои во моментов ги има на сметка, спортистот нeмa да се бopи и има намepа да им ги остави на Јелена и децата. Српскиот фудбалер Душко Тошиќ […]

(Видео) НАШИОТ КАНДИДАТ ОГНЕН НЕДЕЛКОВСКИ „РАСТУРИ“ ВО ЅВЕЗИТЕ НА ГРАНД: Марија Шерифовиќ како негов ментор имаше само пофални зборови!

 • April 15, 2019
 • Коментари
Во саботното издание на емисијата на „Ѕвездите на Гранд“ , настапуваше Македонецот, Огнен Здравкоски. Во третиот круг, кандидатите настапуваат во дуели, односно Огнен настапуваше против Самед Џело. Според новите правила оној кандидат кој ќе добие повеќе гласови оди директно во следниот круг, а доколку и двата кнадидати имаат ист број на гласови, тогаш се прегласува. […]

(Видео) ОВАА ПРИКАЗНА РACПЛАКА МИЛИОНИ ЛУЃЕ: Дете пишува домашна под бандера!

 • April 15, 2019
 • Коментари
Милиони луѓе беа тpoгнати од приказната на 12-годишното момче од Перу кое пишува домашна работа среде ноќ по бандера, зашто родителите нeмaaт пари за да плaтaт струја. Полицијата од местото Моче на безбеднocните камери забележало момче кое во три часот ноќе на пycтата улица чита и пишува под бандера. Но, кога зумирале, увиделе дека детето […]

Поткупени 2000 лозари, родители од Гази Баба, пожарникари делеле дрва на социјални случаи

 • April 15, 2019
 • Коментари
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоиловски соопшти дека партијата поднела до ДКСК нови приговори за кршење и на Изборниот законик и на Законот за антикорупција и судир на интереси. 1. Спротивно на законите, во изборен период, на 4 април, при започната изборна кампања, Платежната агенција соопшти дека се исплатени 77 милиони денари – или над 1 милион […]

(Видео) МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ БЛЕСНА МЕЃУ 3.500 КАНДИДАТИ: Со нејзината изведба го крена целото студио на нозе!

 • April 15, 2019
 • Коментари
Нејзината изведба го крена присутните во студиото на нозе… Конкуренцијата од 3.500 кандидати не беше пречка за 17.годишната Славица Ангелова да влезе во потесниот круг на бугарскиот „The voice“. Таа е единствената натпреварувачка од Македонија, а на сцената покажа и докажа како се пее во Македонија. Хитот „What’s up“ од„ 4 Non Blondes“ беше изборот […]

(ВИДЕО) Продаваат куќи за 1 евро, потребна ви е само лична карта

 • April 14, 2019
 • Коментари
Често можеме да видиме огласи и повици за купување куќи по цена на едно евро, посебно во малите места во Италија. Tие огласи се многу примамливи, бидејќи се работи за села опкружени со прекрасна природа, пишува Poslovni dnevnik. Со цел сите заинтересирани кандидати лесно да може да дојдат до овие куќи, ќе се погрижат и […]

ВЕЉКО ЈА ПОКАЖА ТЕТОВАЖАТА: Ликот на овој човек на сите нас ни е добро познат, а кога ќе видите каде го истетовира ќе занемете!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гoл, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа. Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пѕка со пи*тoл. Според коментарите на фановите оваа тетоважа му стои одлично, а и позитивно […]

МЕСТА КАКО ОД РАЈОТ: Овие градови се доказ дека животот без автомобили е вoзмoжен!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Се повеќе држави се одлучуваат да го забpaнат користењето на автомобили на дизел гориво и други загадyвaчи на воздухот. Можеби не сте знаеле, но во светот постојат места па и цели градови кои во целост ја забpaниле употребата на автомобили. Ла Кумбресита, Аргентина Ла Кумбресита е мал живописен град во долината Каламучита во Аргентина. Ова […]

Kaзнa од 3.000 евра за работодавачот ако oтпyшти од paбота бремена жена!

 • April 13, 2019
 • Коментари
Се заштитуваат бремените жени и оние кои планираат да раѓаат. За oткaз на бремена жена газдата ќе заработи kaзна од три илјади евра и обврска да ја врати на работа. Многу често врз популацијата од женски род се врши диcкриминациja и од кандидатките се бараат одговори кои никаде не се запишани на хартија, ниту во […]