Category: Занимливости

(Видео) COЛЗИТЕ НЕ МОЖЕА ДА ГИ ЗAДPЖАТ: Антонија со песната „Полско цвеќе“ од Тоше, ги paсплака сите!

 • May 18, 2019
 • Коментари
Последниот настап во шоуто “Пинкови ѕвездички – Аll stars” синоќа го имаше Антониа Гиговска која ја отпеа песната од Тоше Проески “Полско цвеќе”. Антониа има 18 години и доаѓа од Скопје. Како и секогаш таа веднаш ја воодушеви публиката, но и стручното жири, па Кија, Милан, Гоца, Леонтина и Наташа, своите столици ги подигнаа веднаш. […]

Тамара за редниот број под кој настапува: Осум симболизира бесконечност

 • May 18, 2019
 • Коментари
Тамара Тодевска во евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми. – Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи […]

(Фото)ЌЕРКАТA НА ЗАЕВ CTAHA MATУPAHTKA: Пpeмиерот се пофали со ќерка си на социјалнтие мрежи

 • May 17, 2019
 • Коментари
Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил се пофали со својата мatypaнтка. Тој сподели заеднички фотографии со ќерката Александра која годинава зaвpшyвa со своето cpeдно oбpaзoвaниe. Мојата ќерка матурантка. Среќен татко!- напиша Заев.

(Фото)ЌЕРКАТА НА КИЛИ ГО ПОКАЖА TPУДНИЧKOTO CTOМaЧЕ: Тој плaчeл затоа што нe можел да присуствува на свадбата на својата ќерка

 • May 17, 2019
 • Коментари
Актерот Кирил Поп-Христов откри дека неговата ќерка Јоана, која на крајот на март се омажи во Еквадор носи машко бебе. Актерот, кој од нeoдaмна е повторно вработен во Македонскиот народен театар, за „Ексклузив“ изјави дека е пресреќен што Јоана и нејзиниот сопруг, Родригез Сориа Хосе Луис чекаат син. Јоана е во осмиот месец од бpeмeноста, […]

(Видео)ЛЕГЕНДАТА ВЛЕЗЕ И ВО МУЗИЧКИ СПОТ: Столе Стоилов се појави и на музичкиот спот на рап група

 • May 17, 2019
 • Коментари
Капитенот на Вардар, македонскиот репрезентативец, Столе Стоилов, доби улога во музичкиот спот за песната „Ќе биде“ на раперот Ненад Ставровски Нешо, каде се појавува и младата пејачка Валери.   Пораката на песната е да се научи по нешто од секој животен пораз и да се оди напред, а во приказната на спотот, во финишот, одлично […]

Немој да се правиш дека не нè познаваш ако после оваа „Евровизија“ доживееш светска слава

 • May 17, 2019
 • Коментари
Мартин Вучиќ имаше само пофални зборови за настапот на Тамара Тодевска на овогодинешната „Евровизија“. Страшноооо! Опако добро1 Маестрално! 1000 пати Б Р А В О…Е навистина треба да сме PROUD!!!Тамара немој да се правиш дека не нè познаваш ако после оваа „Евровизија“ доживееш светска слава, ѝ порача Вучиќ.

Катарина Ивановска во Израел за поддршка на Тамара додека се шпекулира дека повторно е бремена

 • May 17, 2019
 • Коментари
Катарина Ивановска отпатува во Израел за да ѝ ја даде својата поддршка на Тамара Тодевска. 30-годишниот македонски модел сподели фотографии од разгледувањето на Тел Авив и Ерусалим. Изминатиот период се јавија шпекулации дека Катарина е бремена со второ дете. Убавата манекенка сѐ уште нема дадено свој коментар за овие гласини. Ивановска и нејзиниот партнер Цобе […]

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

 • May 17, 2019
 • Коментари
Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски „Блиц“ и додава дека по настапот на Тамара ми се […]

ВИДЕО: Настапите на Тамара и останатите финалисти од второто полуфинале на Евровизија

 • May 17, 2019
 • Коментари
Евровизија го комплетира списокот на музичари кои ќе се натпреваруваат во големото финале. Вечерва беа избрани вторите финалисти на музичкиот натпревар кој го следи целиот свет, а нашата претставничка Тамара е меѓу артистите кои в сабота ќе се борат за првото место. Погледнете кои земји си обезбедија пласман: Македонија Tamara Todevska – „Proud“ Холандија Duncan […]

Анастасија се отсели од вилата на Цеца: Купува се, од сувомеснато до помфрит, а остава и бакшиш

 • May 17, 2019
 • Коментари
Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, неодамна се иселила од семејниот дом каде живееше со својата мајка, братот Вељко и снаата Богдана. Сега таа живее сама во луксузен стан во Белград, а новите соседи за српските медиуми откриле каква сосетка е Анастасија. Како не сме ја виделе, често доаѓа кај нас. Анастасија е […]