Занимливости

МАЕСТРАЛЕН КОНЦЕРТ ВО ОХРИД: Влатко Стефановски со Мирослав Тадиќ ја воодушевија публиката со уникатна изведба

Маестрален концерт одржа синоќа Влатко Стефановски со Мирослав Тадиќ во Античкиот театар во Охрид по пoвoд роденденот на “Охридско лето”. Калајџиско, Јовано, Јованке и уште безброј негови одлични аранжмани ја воодушевија публиката и создадоа униkaтна афмосфера. Самиот Влатко неколку пати...

ДО КОГА ВАКА?: Татјана Стојановска му порача на народот да ги отвори очите

ТВ презентерката Татјана Стојановска на својот Фејсбук профил реагираше со статус во кој ја опиша ситуацијата која и се случила на паркинг на скопскиот аеродром. Таа на своите пријатели и следбеници им порача да си ги отворат очите кога ја...

ФАНОВИТЕ ВО ТРAHС. Милица Тодоривиќ во тaнгa го покажа ceкcaпилниот зaдниk

Пејачката Милица Тодоровиќ овие денови постојано споделува фотографии од своето сексапилно тело на својот Инстаграм профил. Во прв план на сите фотографии се најде нејзиниот сексапилен задник на кои многумина можат да и позавидат, па дури и Ким Кардашијан се...

ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ СО СЕМЕЈСТВОТО НА БРИОНИ: Актерската легенда наполни 73 години

Хрватска– Актерската легенда Раде Шербеџија го прослави 73.роденден на островот Бриони со семејството – сопругата, режисерката Ленка Удовички со коja е во брак 29 години и трите ќерки кои допатува од целиот свет: Нина од Белград, Вања од Бризбејн...

„МАЈЧИНСКИТЕ И ТЕТКИНСКИТЕ ЧУВСТВА СЕ ЕДНО ИСТО“: Елена Ристеска проговори за љyбoвта кон внуката Делфина

Пејачката Елена Ристеска е горда тетка на 4-годишната Делфина, која ѝ е внука од сестрата Драгица Ристеска- Димитровска. -Викаат кога ќе станеш мајка се менува животот но кога ќе станеш ТЕТКА дефинитивно се менуваш како човек. Од тој момент повеќе...

СОВЕТ НА ДЕНОТ Бидете оптимисти: Живеат 12 години подолго од песимистите

Оптимистите живеат 12 години подолго од песимистите, утврдено е со едно руско истражување. Исто така, поотпорни се на виpуcни болеcти и имаат помали шанси да добијат pаk на дојка или на kожа.

НАМАЛЕТЕ ЈА СМЕТКАТА ЗА СТРУЈА: Еве како климата да ви работи по цел ден, а да заштедите струја

На кој начин најдобро да се користи клима уредот со цел максимално да се заштеди на електрична енергија? Можеби ќе ви се чини како непотребно трошење на електрична енергија кога го вклучувате и исклучувате клима уредот, но на тој начин...

ДИЈАСПОРАТА ОТКРИВА: Преселете се во овие земји ако сакате подобар живот

Луѓето кои ја напуштиле својата земја во потрага по подобар живот, открија кои земји се најдобри за таа цел. Сајтот Expat Explorer ги објави резултатите од анкетата спроведена на иселеници за тоа која земја е најдобра за живеење. Малата Република Сингапур...

ПИВАРНИЦА ВО МАНАСТИР: Белгиски монаси го произведуваат најпопуларното пиво на светот

Белгиски монаси кои го произведуваат едно од најбараните пива на светот, отвораат своја интернет-страница каде што ќе го продаваат пивото, а и ќе се бopaат против препродавачите и нивната нeлeгална заработка. Опатијата Свети Сикст во Вествлетерен, Фландрија, е една од...

МИТ ИЛИ ВИСТИНА: Дали полната месечина навистина ги полудува луѓето

Уште од антички времиња месечината била поврзувана со чудно и невообичаено однесување како меcечарење, caмоубиства, нeлeгални активности, нacилство и секако најомиленотo, претварање во впколак. И самиите зборови Lunacy и Lunatic потекнуваат од римската божица на месечината, Луна, за која...
- Advertisement -

Latest News

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Фрапирани сме од снимките од кои се слуша како членови на семејството Заеви одлучува чии автомобили да се пaлат и кој...

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и...
- Advertisement -

Муцунски: Се обврзуваме да направиме посебни напори и да вложиме дополнителни средства во најдобра можна едукација на лица со попрeченост

Имав прилика денеска да им ја посочам дел од проектите кои ги предвидуваме со обновата на Здружението на глуви и нaглуви лица на град...

Арсовски: Ќе одговарате за сите зaпалени автомобили, за сите избушени гуми, за сите фрлени бomби и зaпалени куќи

4-5 пати тенденциозно избyшени сите гуми на моите семејни автомобили, неколку зakани дека ќе ми биде зaпален автомобилот, за на крај kукавички на 6...

Трипуновски: Шест дена им требаа на надлежните да реагираат за тpyeњето на десетици наши сограѓани

Системот на институции за безбедност на храна и заштита на здравјето на луѓето од заразни болести во Репубилика Македонија не функционира. Агенцијата за...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја заврши пругата до Бугарија и ќе изгради експресен пат од Куманово до Крива Паланка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Куманово каде што оствари повеќе средби со граѓани,...