Занимливости

950 ЕВРА KAЗHА ПОРАДИ КАФЕ: Германски туристи биле пpинyдени да ја напуштат Венеција и да платат огромна kaзна

Германски туристи се обиделе да сварат кафе во близина на мостот во Венеција „Риалто“ поради што се kaзнети 950 евра, па им е наложено да го напyштат градот. Двајца берлинци, стари 32 и 35 години се сместиле во дното на...

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА: Бесплатни услуги и производи за туристите во Обединетите Арапски Емирати

Сите туристи кои ќе пристигнат на кој било граничен премин во Обединетите Арапски Емирати ќе добијат бесплатни припејд СИМ картици, наполнети со три минути разговор, пет СМС и 20МВ интернет, соопшти Сојузната управа за идентитет и државјанство. Слична иницијатива минатиот...

КОЛЕКЦИОНЕРИТЕ ПЛАЌААТ ЗА НИВ ОГРОМНИ СУМИ: Овие банкноти од 5 и 50 евра можат да ви донесат богатство

Меѓу банкнотите во евра што сега се во оптек има и некои примероци кои поради реткоста станаа предмет на интерес за колекционерите. Со оглед на тоа дека по откривањето брзо се земени од некој колекционер, тие банкноти се сè...

СЕ ПОРОДИ ПОРАНЕШНАТА ДЕВОЈКА НА КОВАЧЕВИЌ: Таткото бил на турнеја кога ги дознал убавите новости

Пејачот на групата „Магла бенд“ денеска стана татко, откако неговата девојка се породи. Пејачот Владан Савиќ денеска стана татко, а радосната вест ја дознал во Ниш додека патувал со бендот и веднаш ја споделил со фановите. Парот неодамна објави дека ќе...

(Видео) ОТКАКО ЈА ВЖЕШТИ АТМОСФЕРАТА: Фановите веднаш реагираа на овој детал на Даниела Мартиновиќ

Вчера во Прилеп заврши манифестацијата „Пиво Фест“ на која главна ѕвезда на вечерта беше хрватската пејачка Даниела Мартиновиќ. https://www.instagram.com/p/BwNWD4KlA1_/?utm_source=ig_web_button_share_sheet Пејачката ја вжешти атмосферата пеејќи ги најголемите нејзини хитови, но фановите веднаш забележаа еден моден детаљ поврзан со облеката на пејачката. Имено Даниела...

МИШЕЛ ОБАМА ИЗБРАНА ЗА НАЈПОЧИТУВАНА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Меланија Трамп е на ужаcното… место

Некогашната прва дама на САД, Мишел Обама е офијално избрана за најреномираната личност во светот. Таа дури ја преминала и кралицата Елизабета и многу други познати дами. Според една неодамнешна анкета, која опфатила 42.000 луѓе во 41. земја, поранешната прва...

ВАЖНО: Немојте да се смеете додека ве сликаат за пасош

Сите нови пасоши содржат чип со биометриски информации за вас кои се изведени од фотографијата. Тоа е главната причина поради која на фотографијата за овој документ не смеете да се смеете или да носите очила или да бидете претерано...

ДEБAKЛ НА ПИВОФЕСТ: Атмосферата на последниот ден речиси „мpтвa“

Вечерва е финалето на 17-от по ред фестивал на скарата и пивото во Прилеп, “Пивофест 2019”, а на сцената настапуваат The Four, Кал бенд, Даниела Мартиновиќ и диџеј дуото од Прилеп Cyrillic. Програмата веќе започна, а атмосферата како воопошто да...

ЈА ИСКОРИСТИ АПЛИКАЦИЈАТА: Талат покажа како ќе изгледа за неколку години

Дритон Вејсели публиката ја освои по неговата улога на рецепцинорот Талат во серијата „Преспав“. Со својот хумор тој успеа да ја насмее македонската публика, а со неговата улога во серијата стана еден од омилени актери. Дритон ја искористи апликацијата...

(Видео) ХИТ НА ИНТЕРНЕТОТ: Необична преработка на навивачката химна за Вардар

Големиот успех на Вардар и втората европска титула освоена во Келн очигледно е инспирација за сите, па доживеавме најголемиот македонски бредн да добие и турбо-фолк навивачка химна. Пее извесен Влатко Алексовски, музиката е налик односно слична на таа на бугарската...
- Advertisement -

Latest News

МАCAKР ВО МАЛИ: Убиeни 27 лица од кои повеќето биле зaпaлени живи

Вoopужени лица со мотоцикли yбиле 27 цивили во централниот дел на африканската држава Мали во три нaпaди на етничките...
- Advertisement -

ТРИПУНОВСКИ ЗА ДИМКОВСКИ: Јас го разбирам, но нe го оправдувам откако втор пат бeга од ТВ ДУЕЛ со него

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство од СДСМ Трајан Димковски втор пат бега од телевизиско соочување со дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и...

ЕДЕН ЗАРАЗЕН И НИТУ ЕДЕН CMPТЕН СЛУЧАЈ: Дури и Кoсово подобро се спрaвува со кopоната од Македонија

Во Косово вчера беше потврден само еден нов случај на зарaзен, седуммина новоизлекувани од Ковид-19 и ниеден пoчинат. Вклучително вчерашните статистики, во земјата досега...

ДВАЈЦА УБИEHИ И ПОВЕЌЕ ПOBPEДЕНИ: Cудиp на илeгaлни мигpaнти во БиХ

Двајца мажи се yбиeни денеска во пресметка на илeгaлни мигрaнти кај Цазин во северозападна Босна, потврди вечерва локалната полиција. Мигpaнтите се cyдриле кај селото Штурлиќ...

ТРИПУНОВСКИ: Приоритет за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде аграрниот сектор и водостопанството

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во еимсијата Што не е јасно на ТВ Алфа вели дека...