Category: Занимливости

ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА ОД БРОЈКИТЕ:Еве какви автомобили возат дел од Српската естрада!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Директорот на “Гранд” Саша Поповиќ има многу вреден автомобил, но многумина нa естрасата имаат многу поскапи возила од него. Саша Поповиќ одвои дури 67.000 евра за Mercedes GL 350. Фолк ѕвезда Дара Бубамара даде неверојатни 110.000 евра за нејзиниот rendž rover. Пејачката е позната по возбудливото и побрзо возење. Аца Лукас Porse на познатиот пејач […]

СЕ МАСКИРАЛ ВО БЕЗДОМНИК ЗА ДА ГИ ТЕСТИРА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ:Добрината секогаш со добро се враќа!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Марија е една од келнерките во тој ресторан и работела како и обично кога на нејзината маса седнал човек кој ќе и го промени животот. Марија го послужила како и останатите гости и му кажала: -Моето име е Марија, ако нешто ви треба, само јавете ми. Бездомникот забележал дека никој друг од персоналот не сака […]

ВО МЕКСИКО ЗАПОЧНУВА ДА СЕ ГРАДИ НАЈВИСОКАТА СТАТУА НА ИСУС ХРИСТОС ВО СВЕТОТ: Ќе биде двојно повисока од највисоката досега

 • January 3, 2019
 • Коментари
На почетокот од оваа година во Мексико ќе се започне со изградба на најголемата статуа на Исус Христос во светот. Скулптурата е наречена Cristo de la Paz и ќе биде висока 77 метри, што значи дека ќе биде речиси двојно повисока од моментално највисоката, онаа во Боливија, која достигнува 40 метри. Проектот за изработка го […]

5 АРХЕОЛОШКИ ОТКРИТИЈА ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ГИ ОЧЕКУВАМЕ ВО 2019-ТА ГОДИНА!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Нови 1.400 плочи од изгубен град во Ирак. Нови докази за огромната празнина во Големата пирамида. Откритието на ориентално декорираното јајце што му припаѓало на руското кралско семејство. Ова се само некои од неверојатните археолошки откритија што можеби ќе имаме среќа да ги видеме оваа година. 1. Празнина во Големата пирамида Оваа година можеме да […]

ЧУДОТВОРНИ ВОДИ НА МАКЕДОНСКИТЕ МАНАСТИРИ: Лекуваат, подмладуваат, ја кршат несреќата…но не одете во вторник!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Самовилските Води с. Зубовце Тесен црн пат под кој тече реката Пчиња, а на километар од изворот насекаде има обесени маици, панталони, чорапи, по голите гранки на дрвјата. Од двете страни на црниот угорничав пат што води до мистериозниот кладенец, оставани се пластични чаши, чевли, шишиња и се што им се нашло при рака на […]

ФОЛК ДИВАТА ЛЕПА БРЕНА СПОДЕЛИ МОМЕНТ ОД БАЊАТА:„Лек против смрзнување, топла купка“!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Фолк дивата Лепа Брена по двата спектакуларни концерти во Белград и во Скопје, новогодишната ноќ ја помина дома заедно со семејството. Меѓутоа, веднаш по првиот ден од Новата година, Брена настапуваше во Тиват каде што повторно постави рекорди. По нејзиниот настап пејачката се одмараша во својата хотелска соба, а во еден момент се опушти во […]

СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА СО СТАТУС ЗА ПРЕТХОДНАТА И ПОЧЕТОКОТ НА ОВАА ГОДИНА:Успеав да ја отстранам целата “мувла” и “прашина” од моите мисли!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Почетокот на Новата година е полна со празнични честитки за здравје, љубов, среќа,успех и нереализирани желби да станат реалност. Македонските јавни личности преку социјалните мрежи ја честитаа Новата и ги изрзија своите желби за следните 12 месеци. Сузана Турунџиева на својот „Фесјбук“ сподели статус посветен на крајот на претходната и почетокот на Новата година. FOTO: […]

Дарко Лазиќ избегал од леkување!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Пејачот Дарко Лазиќ, иако во лоша здравствена состојба и онеспоcобен за самостојно движење, го напуштил Институтот за рехабилитација Селтерс кај Младеновац, како би ја прославил Нова година во кафеана. Тој со својата девојка Марина отишол во Аранѓеловац, каде во локалната кафеана со звук на хармоника и гитара, ја испратил старата и ја дочекал новата 2019 […]

СО КАКВИ ТАЛЕНТИ РАСПОЛАГА МАКЕДОНИЈА:Креативен Скопјанец од отпадни материјали прави диносауруси!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Веројатно секој од вас се сеќава на големиот диносаурус од железо што во 2015 – тата беше поставен пред објектот Бриколаж со кој се фотографираше секој еден што ќе помине. Слични вакви, во малку помали димензии, неодамна осамнаа во паркот во населба Ченто од истиот автор Андреј Миневски кој прави вистинска уметност од старо железо […]

(ФОТО)ТЕОНА,ЌЕРКАТА НА МАКЕДОНСКАТА ФОЛК ПЕЈАЧКА СУЗАНА СПАСОВСКА:Реков „ДА“, на мојот роденден“!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Ќе се мажи ќерката на Сузана Спасовска. Теона Спасовска, ќерката на Македонската фолк дива, Сузана Спасовска на 29.12 објави пост на својот фејсбук профил во кој напиша:„Реков „ДА“, на мојот роденден“, напиша Теона.Избраник на Теона е Виктор Велковски со кого подолг период е во врска. Теона речиси воопшто не се експонира во јавноста и не […]
Страница 30 од 235« Прво...1020«2829303132 » 405060...Последно »