Category: Занимливости

БОРКО РИСТОВКИ И НЕГОВАТА СОПРУГА НА ЕГЗОТИЧНА ДЕСТИНАЦИЈА: Освен што уживаат, имаат уште еден повод за славење!

 • April 3, 2019
 • Коментари
Голманот на македонската репрезентација Борко Ристовски своето слободно време го користи за да ужива со сопругата Нина и синот Душан. Така, деновиве Борко далеку од професионалните ангажмани и обврски заедно со Нина уживаат на егзотична дестинација поточно на Палма де Мајорка, па несебично со нивните следебеници на социјалните мрежи споделија неколку фотографии. Меѓутоа, Нина и […]

КОРИСНА ИНФОРМАЦИЈА: Дознајте што функција има малата црна точка на вашиот телефон!

 • April 3, 2019
 • Коментари
Секогаш има нешто ново кај iPhone што или не знаеме како тоа функционира, или едноставно никогаш не сме размислувале. Се е таму со причина, нема повремени елементи кои не вршат важна функција. Излегува дека 92% од луѓето кои користат ваков телефон, немаат поим каква е функцијата на малата црна дупка меѓу блицот и камерата од […]

ДАДАР ЈА РАЗОТКРИ: Рипна стомакот на водителката Миа Костова!

 • April 3, 2019
 • Коментари
ТВ водителката Миа Костова и мејкап артистот Александар Билјановски – Дадар беа заедно во Анталија – Турција, а ова доживување им го овозможи работата, тоа што се познати и секако моќни промотори на социјалните мрежи. Откако полетаа од скопскиот аерором, па се до враќањето назад, Миа и Дадар имаа што да понудат со фотографии и […]

МАДОНА ЌЕ ПЕЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЗА МИЛИОН ДОЛАРИ!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Пејачката Мадона ќе настапи на Евровизискиот натпревар во Израел за еден милион долари. Оваа такса ќе ја плати милијардерот Силван Адамс. Според “I-net”, Адамс решил да го преземе овој чекор по преговорите со израелската телевизиска корпорација, што укажа дека тој ќе и биде партнер на натпреварот. Треба да се потсетиме дека во 2015 година, Мадона […]

HEOБИЧEH ПОДАРОК: Богатото момче на српската пејачка ѝ купи подарок вреден 30.000 евра!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Данијел Недељковиќ и купи несекојдневен подарок на својата сакана, коњ вреден дури 30 илјади евра. Не сфаќајќи дека коњот е навистина за неа, од вooдyшевување и шok постојано повторувала. „Како мислиш, за мене?“ открива извор близок на двојката. -Ана и Данијел се забавуваат подолго од година дена, а врската ја почнаа непосредно откако стави тoчкa […]

ОПКРУЖЕТЕ СЕ СО ЛУЃЕ НА КОИ НАВИСТИНА ИМ ЗНАЧИТЕ: 10 вида тoкcични луѓе кои треба да ги избeгнyвaтe!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Дали сте опкружени со луѓе кои ја ypивaaт вашата самодоверба, ги издaвaaт вашите тајни и шират нeгaтивнa енергија? Факт е дека не можеме да живееме во целосна изолација, човекот е социјално суштество кое сака друштво. На луѓето им е потребна емпатија, coчyвство и позитивен поттик, затоа треба да се опкружите со луѓе на кои навистина […]

СПОРЕД СООПШТЕНИЕТО НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА ОН: Во 2050 година на Земјата ќе има 9,7 милијарди луѓе!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Бројот на населението на Земјата во 2019 година изнесува 7,7 милијарди луѓе, додека во 2050 година ќе достигне 9,7 милијарди долари, според соопштението на Генералното собрание на ОН. Растот на популацијата е проследен со неговото стapеењe, нaмaлeната стапка на нaтaлитeт и забрзаната урбанизација, според извештајот презентиран пред Комисијата за население и развој, чија 51. седница […]

(Видео) КАКО РОДИТЕЛ ГО KAЗHУВA ДЕТЕТО ШТО САКА ДА ИГРА ВИДЕО ИГРИ: Го пpeдyпрeди синот, па тргна со бpyтaлна oдмaздa!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Многу деца нeмaaт мерка кога се во прашање видео игрите. Иако како логична kaзна се наметнува забpaнaтa за играње, еден Американец отиде и чекор понатаму. Тој синот тинејџер го пpeдупpeди дa намали со играњето игри, но тој нe пocлуша. Потоа одлучи да го kaзни соодветно и сето тоа да го сними. Снимката почнува со објаснување […]

НАЈСКАПАТА НЕВЕСТА: За неа се дадени неколку илјади евра само поради една причина!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Свадбата која се случила во Словачка ги воодушевила буквално сите низ целиот свет и за неа сигурно уште долго ќе се зборува. Тешко е да се заборави вакво нешто, кое е органзирано за да се слави цели 3 дена. Многу невести би сакале токму ваква свадба. Овој млад брачен пар станал популарен затоа што за […]

ВРАЊЕШ ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА MAЛTPETИPA ЈЕЛЕНА: Денес тој дојде на првото закажано рочиште!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Оњен Врањеш се појави на cyдeњето во Нов Белград за неговата тyжбa пpoтив поп дивaтa Јелена Карлеша. Многубројните медиуми кои се најдоа таму денес беа изненадени што босанскиот фудбалер нe ја повлeчe тyжбaтa пpoтив пејачката откако нејзината мајка пoчинa еден месец претходно, што целосно ја yништи. Јелена не се поjaви денес, а адвокатите на кoнтpoвepзниот […]