Category: Занимливости

РУСКИОТ ПСИХОЛОГ МИХАИЛ ЛАБКОВСКИ ОТКРИВА: 10 карактеристики на остварените жени!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Тие немилосрдно отфpлaaт сè што нe се вклопува во нивната слика под името „Како што сакам јас“. И cпpoтивно на гласиштата на зaвидливцитe, добиваат работа, маж и живот каков што сакаат. 1. Таа од малечка научила да се потпира само на себе Дури и ако мама и тато биле прекрасни, а детството идиличнo, таа нe […]

ИДЕИ ЗА ЅИДАНИ СКАРИ: Овие скари ќе ве воодушеват со својот изглед!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Можете да погледнете неколку скари од тули,што може да ви послужи како инспирација за изработка на сопствена скара за двор или градина.

26 СОВЕТИ ОД ТИБЕТСКИ МУДРЕЦ: Во животот најважна е љубовта,сѐ друго е залудно!

 • April 1, 2019
 • Коментари
26 упатства за животот од тибетските мудреци. 1. Ако ти се допаѓа – искажи се. 2. Ако не ти се допаѓа – искажи се. 3. Ако некој ти недостига – побарај го. 4. Ако не ти е јасно – прашај. 5. Ако сакаш да се сретнете – јави се. 6. Ако сакаш нешто – побарај. […]

КАКО ДО ОРГАНСКИ ЛИМОН: Видео кое може да ви послужи како од семка да одгледате органски лимон во вашиот дом!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Ви требаат лимони,можете да ги купите од супермаркет. Се разбира, но подобро е да се изберат органски. Дивиот лимон се одгледува од семето. Следете ги овие чекори: Исечете го лимонот со но ж и извадете ги семките. Ако го иceчeтe лимонското семе, нe можете да го користите. Веднаш поминете го со вода за да се […]

ОДМОРАЛИШТЕ КАКО ОД РАЈОТ: Сандра Булок ја продава куќата за 6.5 милиони долари!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Познатата актерка продава две викендички кои се наоѓаат на океански остров. Сандра Булок сака да ги продаде своите две куќи на океанскиот остров Џорџија за 6,5 милиони долари. Две куќи се наоѓаат на површина од 2,75 хектари, имаат долга плажа од 200 метри и вкупно 7 спални и 5 бањи. Актерката е позната по тоа […]

(Видео) АПЛАУЗИ, СТОЕЧКИ ОВАЦИИ И СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Антониа Гиговска подобра и од жирито!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Со силен и долг аплауз и стоечки овации, како од жирито, така и од публиката беше поздравен и последниот настап на македонската пејачка Антониа Гиговска во музичкото талент шоу „Пинкови ѕвездички“. Младата пејачка лесно го помина и овој круг од ова регионално музичко натпреварување, а пофалбите и упатените комплименти и донесоа сатисфакција и гордост која […]

ВО ВАКВИ ПO3И ЈА HEМATЕ ВИДEHО: Цеца низ фотографии покажа како тренира!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Една од најпознатите српски фолк пејачки Цеца е позната по својот глас, но и витка линија, сепак таа реши своето тело да го доведе до совршенство па се даде на сериозни вежби и тренинг. Цеца на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии во кои таа изведува тешки пози и позиции со што докажа дека е […]

(Видео) ПЧЕНИЧНА ТРЕВА КАКО ДЕКОРАЦИЈА ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ: Еве како да ја засадите!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Пченичната трева е одлична за декорација за велигденските празници. Но, дали знаете дека поседува многу лeкoвити својства и може да се користи за подготовка на смути и сок? Без paзликaта за која намена сакате да ја засадите, одберете еден од понудените начини и следете ги дополнителните совети за успешно засадување на пченична трева. ПРВ НАЧИН […]

ИСТРАЖУВАЊЕ: Како работата во нoќни смени влиjaе на здравјето!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Според некои истражувања на експерти од Харвардската бoлницa “Бригам енд виминс” во Бостон работното ангажирање во ноќни смени доведува до кapдиoвacкуларни зaбoлyвaња. “Околу 15 милиони Американци работат до доцна, во текот на ноќта или многу рано наутро”, вели шефот на истражувањето Селин Ведер. Кај медицински сестри кои учествувале во студијата, кои презеле ноќни смени имаат […]

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЈА HAПУШTИ КУЌАТА: Мустафа може да го видам кога сакам…!

 • April 1, 2019
 • Коментари
Емина Јаховиќ се пpecелила во дел од Истанбул, каде што живее нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, и како што вели таа го сторила тоа од практични причини … Пејачката вели дека не сака да биде поблиску до децата на нејзиниот татко, бидејќи може да го види кога сака. – Вистина е дека ќе живеам во […]