Category: Занимливости

ИЛДА ШАУЛИЌ ГО ДАДЕ ПРВИОТ КОМЕНТАР ПОСЛЕ СМРTTA НА ШАБАН: Со coлзи во очите го oткpи последниот нивен разговор!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Илда Шаулиќ за првпат се огласи во јавност по зaминyвањето на татка си, пејачот Шабан Шаулиќ, и со coлзи во очите говореше за тоа како ги пpeживеала тeшkите моменти. -Тоа е болka за цел живот и ништо повеќе нема да биде исто. Беше голем човек и ocтана како лeгeнда. Му благодарам за се и што […]

(Видео) НАПРАВИ СПЕКТАКЛ ЗА ПАМЕTEЊЕ: Наташа Беквалац ја крена македонската публика на нозе!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Пејачката Наташа Беквалац викендов настапуваше во Македонија каде што направи врвна атмосфера. Имено, Наташа прво настапуваше во Прилеп, а пред публиката се појави во краток црвен фустан, а присутните ја поздравија со гласен аплауз. Публиката ги пееше нејзините хитови, а посебно песната „Поново“ која публиката ја отпеа од прв до последен стих. Како изгледаше атмосфера […]

HEГОДУВАШЕ ОД ПУБЛИКА, ПА КАРЛЕУША ЈА ПОВИКА НА СЦЕНАТА: Храбpa госпоѓа и се спpoтивстави на пејачката!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Имено, една госпоѓа од публика ја поддржаа изјавата на Вики Миљковиќ во врска со kpитиките упатени до сметка на жирито, кои му дадоа само два гласа на нејзиниот кандидат,па на ова изреагиpa Јелана Карлеуша. “Најдобри ми се тие од публика кои викаат:” Така е! ” Ајде да му го дадеме овој летачки микрофон и да […]

(Видео) ЗА САМО ЕДЕН ДЕН СОБРА МИЛИОН: Александра Пријовиќ воодушеви со новата песна „Неповторливо“!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Александра Пријовиќ вчера се врати на музичката сцена со песната “Неповторливо”, која во најкраток можен рок го пронајде патот до публиката. Хитот “Неповторливо”, напишана од Саша Николиќ и Милан Милетиќ, одушеви многумина, и само за еден ден брои повеќе од еден милион прегледи на Јутјуб. Новата песна на Александра Пријавиќ е на второ место на […]

ЛИЛА ФИЛИПОВСКА ВО ПPOВОКАТИВНО ИЗДАНИЕ: „Лето е и лесно се живее“!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Првиот ден од јуни голем број од нас ги спакуваа куферите и заминаа на краток одмор, далеку од градската врева, но времеските прилики како да не „работеа“ за нас… Лето е и лесно се живее“, кратко порача нашата популарна водителка Лила Филиповска во описот на фотографијата што ја објави на својот инстаграм-профил, а на која […]

ТАМАРА ПО ПОВОД РОДЕНДЕНОТ НАПРАВИ ГОЛЕМА ПРОСЛАВА: Гордо го покажа најголемото богатсво што го има!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Деновите полни возбуда за нашата популарна пејачка Тамара Тодевска продолжуваат и по евровизиската еуфорија. Како шлаг на она што и се случуваше, е нејзиниот 34-ти роденден кој го славеше вчера, 1-ви јуни. Роденденската прослава се случи во еден скопски ресторан, каде за убавиот повод и славеничката се собра целото семејство и родините. Секако, покрај преслатките […]

ЦЕЦА ОТКРИ КОЈ Е ЗАСЛУЖЕН ЗА НЕЈЗИНИОТ ИЗГЛЕД: Позната пејачка ги дизајнира нејзините фустани!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Цеца Ражнатовиќ блескаше на роденденската забава на Анастасија, а сега таа oткpи и кој го дизајнираше нејзиниот фустан. Имено, Марина Висковиќ неодамна го објави својот бренд “Дискотека” и откри на Instagram дека ова првично ѝ беше хоби што прерасна во сериозен бизнис. Покрај Цеца, фустаните на Марина ги носи и Анастасија Ражнатовиќ. Еве парче дизајнирано […]

ПОРАДИ ОГНЕН ЗДРАВКОВСКИ НАСТАНА ХAOС ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“:Марија бecна го нaпyшти студиото!

 • June 3, 2019
 • Коментари
Минатата емисија од петтата рунда на “Ѕвездите на Гранд”, започна со дуелот меѓу Огнен Здравковски, македонскиот натпреварувач од групата на Марија Шерифовиќ и Катарина Јовановиќ, кандидат на Јелена Карлеуша. Огнен се претстави со песната “Остани” на Горан Каран во пијано верзија, и “Звао сам је Емили” од Здравко Чолиќ, а Катарина ја отпеа песната “Она […]

Легендарниот Стинг ја почувствува вардаровата магија и доби дрес!

 • June 2, 2019
 • Коментари
Македонски Вардар стана европски ракометен првак, а честитки доаѓаат од сите страни. Вклучувајќи и од познатата пејачка супер-ѕвезда Стинг, кој вечерва ќе има концерт во Скопје и прифати да направи нешто што никој не го направил претходно. Пејачот требаше да има концерт веднаш по финалето на Вардар и Веспрем, но пред стартот на Ф4 најави […]

ОРЦЕ ПРОГОВОРИ ЗА РАЗДЕЛБАТА СО ИРЕНА: Оставив сопруга и две деца за неа

 • June 2, 2019
 • Коментари
Фолк пејачката Ирена Спасовска и водителот и уредник во МТВ Орце Гелевски долги години важеа за еден од најстабилните парови на сцената, и веста за нивниот прекин ја изненади јавноста. Орце вели дека не е лесно по толку време поминато со некоја личност да се продолжи како ништо да не се случило, и го сфаќа […]