Category: Занимливости

(Видео)ЛЕЛЕ, БРУКИ, РЕЗИЛ:Нашите јавни личности и се восхитуваат на манекенка која не постои

 • February 21, 2019
 • Коментари
Ако си дел од светот на модата, музиката, актерството, медиумите или некој друг сегмент од таканаречената „шоубизнис фела“, редно е да ја следиш, да бидеш упатен и информиран и за светската сцена на тоа поле и да ги знаеш моментално најизвиканите имиња од браншата. Но, очигледно за нашите јавно експонирани шоубизнис личности ова не важи. […]

ЕМОТИВНА ПОРАКА ОД ГОРДАНА ШАУЛИЌ:„На далечен пат си, ќе ти се придружам да остариме заедно…“

 • February 20, 2019
 • Коментари
Шабан Шаулиќ со сопругата Гордана во брак бил 43. години, ако се исклучат 20. дена колку што биле разведени. Пејачот во млади денови често одел по кафеани и пиел,што и пречело на неговата сопруга Гордана Сопругата на неодамна починатиот „крал на народна музика“, Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ со потpесни зборови се простила од саканиот сопруг […]

(ВИДЕО) Сите „пoлудeле“ по девојчето кое со „корндог“ танцува на песна на Бијонсе

 • February 20, 2019
 • Коментари
Иако има само две години,Бејлор станата вистинска интернет сензација. Нејзината мајка на YouTube објавила видео во кое малечката танцува на хитот „Crazy In Love“ на пејачката Бијонсе, а во едната рака има корндог (кремвишла во пченкарно тесто). Бејлор на работна површина во кујна се смее и тресе со задникот како славната пејачка. Видеото се појавило […]

САКАШЕ ДА ГО ИЗНЕНАДИ МОМЧЕТО СО СЕКСИ ФОТОГРАФИЈА: Но заборави да ја расчисти собата, па момчето забележа еден детал!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Додека таа се сликаше пред телевизорот не забележа дека во ќошот се наоѓаат чевлите од нејзиниот љубовник Челзи е девојка од Австралија која сакаше да го изненади момчето додека е на службен пат и да му испрати секси фотографии. Но, таа несвесно откри детал со кој призна дека не е сама во хотелската соба. Додека […]

(Видео)ЕДЕН ПОИНАКОВ ПОЛИЦАЕЦ: Се грижи за безбедноста на децата, им црта и игра со кукли со нив

 • February 20, 2019
 • Коментари
Мотото на еден полициски службеник од Вирџинија е: ,,Да се ​​заштити и да служи – а потоа да се игра со кукли”. Полицаецот од полициската станица во Саут Хил, C.B. Флеминг, ги освои симпатиите на сите и доби бројни пофалби откако се појави видео на социјалните мрежи на кое тој лежи на земја заедно со […]

ИСПОВЕСТ НА БОГАТАШ: Мислев дека е на настап, а ја затекнав во автомобил како му скока во скутот на љубовникот!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Исповест на српски богаташ, бивш сопруг на една српска естрадна ѕвезда не остави никого рамнодушен Признал дека се оженил со убава пејачка, бидејќи се заљубил и дека таа го привлекла со своето однесување. На сите приказни на своите пријатели дека таа не е за него, дека е тука само поради неговото богатство, одмавнувал со раката. […]

Момент во кој сите останаа без зборови – Дарко Лазиќ стана од количката

 • February 20, 2019
 • Коментари
Фолкерот Дарко Лазиќ на Денот на заљубените присуствуваше на настапот на Саша Матиќ, каде на наговор на присутните отпеа неколку песни. Во еден момент стана и се поклони, а после тоа настана фотографија која сите ги воодушеви. После настапот се фотографирапше и во својот дом додека стои, а доби голем број коментари и лајкови од […]

СЕРГЕЈ ВАРОШЛИЈА ОТВОРЕНО:Мојот партнер беше избркан од дома кога неговите дознале дека е со мене во врска

 • February 20, 2019
 • Коментари
Познатиот стилист и ТВ-водител, Сергеј Варошлија, и понатаму ја шоkира јавноста со контpовеpзните коментари и изјави во неговото модно шоу кое се емитува на „1ТВ“. И покрај неколкуте претставки до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) упатени од pеволтирани гледачи кои го обвинуваат дека ги прекpшува правилата за користење на лични податоци и […]

Жељко Самарџиќ со уште едно изненадување за саботниот концерт!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Жељко Самарџиќ ќе го одржи својот концерт на 23 февруари, откако истиот беше одложен поради трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак. Жељко најавува дека е подготвен заедно со македонската пблика да ги отпее хитовите во ВИП Арената „Босрис Трајковски“. Овој пат тој најави уште едно изненадување. Станува збор за српската група „Амадеус бенд“ кои ќе бидат […]

КОНЕЧНО НЕКОЈ И ВОЗВРАТИ НА КАРЛЕУША: Навредуваше натпреварувачка поради невкусниот стајлинг, доби жесток одговор!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Кандидатката Мира Медан, чија менторка е Ана Бекута, излезе во полн елан на сцената да покаже што научила. Во негативните коментари како и секогаш предводеше Јелена Карлеуша. -Жената се допуштила на толкав невкус. Сметам дека со овој фустан, обувки и фризура, себе си даде автогол, бидејќи привлече внимание во погрешна насока. Не си се облекла […]