Category: Занимливости

ЧЕТИРИ ГЕНЕРАЦИИ ОД ФАМИЛИЈАТА ДАГЛАС НА СОБИР: Од 1. до 102. години!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Освен најстариот син Камерон кој го добил во првиот брак со филмската продуцентка Диандра Лукер, Мајкл има уште две деца – помладата ќерка Керис и постариот син Дилан… Со емотивна фотографија на социјалните мрежи глумецот Мајкл Даглас (74) ги воодушевил но и ги разнежнил своте следбеници. Имено, објавил фотографија на која се четири генерации Даглас. […]

РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето во поодминати години се најсреќни!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Луѓето се најсреќни на 70 години, бидејќи со возраста почнуваат да го игнорираат гневот и да бидат попозитивни, пишува „Дејли мејл“. Најмалку среќни, пак, се луѓето на средна возраст, кај кои стресот и гневот се најизразени. Научници од Медицинското училиште во Харвард правеа истражување кај луѓето во однос на промените во социјалните сигнали и како […]

ЈОВАНА НЕШОВА Е ЕДНА ОД НАЈБАРАНИТЕ МАКЕДОНСКИ МОДЕЛИ ВО СТРАНСТВО: Се појави на модниот магазин „Вог“!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Јована Нешова, една од најуспешните македонски интернационални модели, се појави во кинеското издание на модниот магазин „Вог“. Таа беше вклучена во едиторијалот The Shape Shift, како едно од заштитните лица во кампањата за брендот Finelycup. Кампањата е сликана минатиот септември, но е за целата оваа 2019 година. Низ годините Јована само го потврди својот статус […]

ИСЦЕЛИТЕЛНА И ЧУДОТВОРНА МОЌ ИМА МАНАСТИРОТ ОСТРОГ: Духовно светилиште во кое се излекувале многумина!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Верниците се редат еден зад друг. Се поклонуваат пред моштите. Го допираат платното со кое се покриени. Сето тоа се прави тивко. Монахот што постојано е покрај нив вели дека моштите се откриваат само во одредени денови, за време на големите празници. Ова духовно светилиште го посетуваат православни, католици, но и муслимани. Тука не ги […]

(Видео) БЕЗ ДА ТРОШИТЕ ПАРИ ЗА ТЕРЕТАНА: Домашен тренинг за затегнување на задникот и бутовите!

 • March 7, 2019
 • Коментари
За убав и затегнат задник, не треба да трошите пари во теретана или за личен тренер. За само 15 минути дневно во текот на еден месец, ќе имате одлични резултати. Ова се доста ефикасни вежби кои оваа иструкторка ќе ви покаже како сами можете да ги правите во својот дом. Задникот и бутините ќе ви […]

СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА СТАНА СУПЕР БАБА: Лора го доби најубавиот поклон од Бога!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева претходната година во август стапи во брак со Филип Наунов. По еден месец од свршувачката, парот организираше свадба која се случи во еден скопкси ресторан во кругот на најмилите и најблиските. Потоа, во една емисија Сузана истакна дека нејзината ќерка е бремена и дека го очекува првото внуче. Имено, […]

Девојка од село бара маж кој би работел и живеел со неа: Таа за возрат го нуди ова

 • March 7, 2019
 • Коментари
„Ветувам дека ќе му бидам добра жена, и дека ќе му готвам секој ден и ќе чистам, само живината мора да биде средена“. Интернет страната „Објави Онајн“ цитира интересен оглас, за кој не сме сигурни дека е автентична, но вреди да се прчита. „Останав сама на оваа фарма, се одлучив за овој потег бидејќи ретко […]

СЕДУМ ПРЕДМЕТИ КОИ СПОРЕД БАБА ВАЃА ТРЕБА ДА ГИ ИМА СЕКОЈ ДОМ!

 • March 6, 2019
 • Коментари
1. Мед Ванѓа рекла: „Мед во куќата – просперитет во куќата“. Ов памтивек, се верува дека медот е особено популарен дома. Тој го чува мирот и удобноста на вашиот дом. 2. Потковица на влезот – за среќа Првото нешто што мудрата баба Ванѓа го кажала било потковица. Таа рекла: „Држете ја потковицата на влезот за […]

МИТОВИ ЗА КОСАТА ШТО ТРЕБА ВЕДНАШ ДА ГИ ЗАБОРАВИТЕ: Дали честото потстрижување го потикнува растот на косата!

 • March 6, 2019
 • Коментари
Митови за косата кои треба да се заборават што е можно поскоро! Иако многумина од нас би ја издвоиле косата како омилен дел од телото, нејзината вистинска убавина започнува со нејзината соодветна грижа. Често се вели дека најубавата декорација на една жена и нејзиниот прекрасен изглед е косата. Но, сигурно сте свесни за фактот дека […]

(Видео) КАКВА ЛУДА ЗМИЈА: Допрете ја само и таа се превртува на грб и легнува!

 • March 6, 2019
 • Коментари
Откако знае за себе,човекот се плашел од змии,иако и тие се живи суштества кои умеат да ги покажат своите емоции. Оваа змија на снимката е право чудо. Нејзе треба само нежно да ја допиреш, и во истиот момент се врти на грб, ја отвора устата и изгледа како да чека некој да ја гали. Штета […]