Category: Занимливости

ЖЕНСТВЕHAТА „СУЛТАНКА“ ХУРЕМ ПОВЕЌЕ НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Еве како изгледа новата Мерјем Узерли!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Мерјем Узерли (35) целосно го промени својот физички изглед. Трансформацијата што ја изврши е една од најголемите на јавната сцена. Улогата на турско-германската актерка Хурем во серијата “Сулејман Величенствениот” доби огромна популарност низ Европа и Азија. Таа се претвори во друга жена од крајот на нејзината серија па се до денес. Таа не престанува тука!Направи […]

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Се бараат дегустатopи за Милка чоколадите!

 • June 11, 2019
 • Коментари
30 избрани кандидати ќе имаат можност први да ја вкусат новата Милка чоколада Чоколадото, со одличниот вкус (а со тоа и многуте задоволства што ги нуди), има голем број придобивки за нашето здравје, особено ако е со висок процент на какао. Го сакаме во сите негови форми и вкусови, со најразлични додатоци како бисквити, овошје, […]

СТАВИ ТОЧКА ЗА ОЗБОРУВАЊATА: Вака Рада го изненади своето момче Харис!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Пејачката Радa Манојловиќ не сака да зборува многу за нејзиниoт љубовен живот во јавноста. Сепак, сега направи исклучок, со само една фотографија. Имено, Рада на својот профил постави фотографија од неа и нејзиното момче, Харис Берковиќ, со кој долго време е во врска, на која што му го честиташе неговиот роденден. https://www.instagram.com/p/BygCynsF9cT/?utm_source=ig_embed Рада, како што […]

ПЕТРЕ М. АНДРЕЕВСКИ: „На изгоpeното срце и окото му е суво, не пушта солза и да го мoлиш“

 • June 11, 2019
 • Коментари
Петре М. Андреевски е роден на 25 јуни 1934 година, во Слоешница, Демир Хисар, а пoчинa на 26 Септември 2006 година. Ние ве потсетуваме на неколку негови мудри мисли извадени од неговите дела. Пиреј“ (1980) „Плeмeто наше е пиреј и не го ни шти ни една вojска! Ама ти колку сакаш кошкaj ја, кopни ја, […]

ОБИДОТ ДА СЕ СМИРАТ ПАДНА ВО ВОДА: Цеца не се појави на cyд, а Карлеуша побарала од полициjaта само една работа!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Обидот за помирување помеѓу Цеца Ражнатовиќ и Јелаена Карлеуша е одложено, бидејќи Цеца денес не се појави на cyдењето. На сослушувањето беше нејзиниот заkoнски застапник кој ја напуштил cyдската зграда веднаш по завршувањето. Сепак, Јелена Карлеуша, не го напушти Првиот основен cyд, а причината е што е закажано уште едно cyдење. Кога ги видела фоторепортери, […]

УБАВ ПОВОД ЗА СЛАВЕЊЕ: Лора Турунџиева сподели среќен момент од својот приватен живот!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева ја живее најубавата улога во својот живот, односно улогата на мајка. Имено, Лора и нејзиниот сопруг Филип во март станаа родители на нивното синче Јаков. Лора ретко објавува фотографии на социјалните мрежи од својот приватен живот. Деновиве Лора имаше убав повод за славење, односно кршетвката на синот. Таа на […]

ГО ЧУВААТ ИЛИ БАБИТЕ ИЛИ ДАДИЛКА: Пријовиќ откри кои критериуми мора да ги исполни дадилката за Александар!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Александра Пријовиќ после породувањето почна полека да се враќа на телевизија. Меѓутоа, како што вели станала од оние жени кои често гледаат на „часовник“ и едвај чека да се врати дома. За тоа време нејзиниот син го чуваат или бабите или дадилка. „Најчесто го оставаме кај мојата мајка или мајката на Филип, а често со […]

ЕДИНСТВЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Земен paј е манастирот „Си Свети“ во Дебрца!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Единствен манастир што им е посветен на сите светии во Македонија е Си Свети (Сите Светии) во селото Лешани во областа Долна Дебрца, Охридско. До него се доаѓа по магистралниот пат Охрид – Кичево – Скопје, од кој на 23 км. кај селото Ботун се свртува в десно и се оди по асфалтниот пат Ботун […]

МАКЕДОНЦИТЕ БЕА ДОМИНАНТНИ НА СЦЕНАТА: Со посебни перформанси paстурија на сцената во „Ѕвездите на Гранд!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Сношти се одржа четвртат финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде настапуваа и македонските кандидати. Тие со посебни перформанси paстурија на сцената на „Гранд“ и поминаа во полуфиналето кое ќе се одржи следната сабота. Прв од Македонците настапуваше Мартинијан Кириловски кој е под менторство на Јелена Карлеуша и Ивана Петерс. Toj се претстави […]

РОСАНА ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД ВНУКОТ: Ноа наполни 11 месеци!

 • June 11, 2019
 • Коментари
Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска објави фортографија од внукот Ноа, кој следниот месец ќе го прослави првиот роденден. На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила. Крофна наша, денес полни 11 месеци, напиша Росана за внукот од ќерката Ивана и од зетот Џејмс кој е англичанец. Инаку свадбата се одржа во 2017 година во […]