Category: Занимливости

(Видео)ЛИЛА ГИ ПОЧАСТИ ФАНОВИТЕ: Популарната водителка се расоблече на плажа!

 • June 8, 2019
 • Коментари
Нашата популарна водителка Лила Филиповска е активна на сцијалните мрежи и често споделува видеа и фотографии. Овојпат таа реши да ги почести своите фанови со уште една фотографија во костим за капење. Лила позираше во едноделен црн костим за капење со една прерамка кој еднај ги задржа нејзините бујни гради Вчера пак сподели кратко видео […]

ВНИМАВАЈТЕ НА ПАСОШОТ: Еве колку треба да има важност за да можете да патувате!

 • June 8, 2019
 • Коментари
Сезоната на летни одмори е веќе започната, па доколку патувате во странство неопходно е два пати да ја проверите датата за истекување на пасошот. Причината за тоа е што во земјите на ЕУ, различно се пресметува важноста на пасошот, бидејќи во спротивно може да бидете вратени назад од граница. Во ЕУ земјите може да патувате […]

ЗА ЖЕНИТЕ: Зошто пивото е одлично за вашето здравје!

 • June 8, 2019
 • Коментари
Умереното конзумирање алkохол е добро за здравјето. Ова се неколку причини зошто чаша пиво е добра за жените. Ги јакне коските Жените кои пијаат две пива во текот на неделата имаат посилни коски од оние кои не го конзумираат овој пијалок. Многу истражувања покажуваат дека пивoто содржи одредени количини силициум, што е еден од најзначајните […]

ПОДГОТВЕТЕ ГО ТЕЛОТО ЗА ПЛАЖА: Само една состојка ви е потребна за да ослабнете пред одморите!

 • June 8, 2019
 • Коментари
Доколку се обидувате да ослабете пред почетокот на летните одмори, но и да го забрзате својот метаболизам на здрав начин, решението е поедноставно и поевтино отколку што мислите. Оваа состојка ќе ги стопи вашите маснотии на многу здрав начин, за разлика од другите состојки. Станува збор за ѓумбирот. Начин на подготовка: Во големо тенџере ставете […]

(Видео) НА ЧОВЕКОТ ЕДНОСТАВНО МУ СЕ ИГРА: Ич не му е гајле за другите околу него како го гледаат

 • June 8, 2019
 • Коментари
Колку пати на некоја забава или свадба сме виделе луѓе кои уживаат во играњето…а врска нема со музиката која се слуша? На луѓето едноставно им се игра и тие го „тераат“ тоа што го умеат и знаат… За околината се смешни и „нејасни“, но нив им е убаво… Е, еден токму таков човек на видеото […]

(ВИДЕО)Се сопна и падна на сцената, но Антониа Гиговска одново ги собра сите симпатии и отпеа маестрално

 • June 8, 2019
 • Коментари
Фантастичното прво полуфинале на талент шоуто “Пинкови ѕвездички – All stars”, синоќа го затвори Антониа Гиговска, која настапи седма по ред со песната “Je t’aime” која во оригинал ја изведува Лара Фабиан. Со својот настап Антониа по којзнае кој пат ги собра симпатиите од петчленото жири, но и многубројната публика која воздивнуваше на нејзиното пеење. […]

(Видео) УРНЕБЕСHO ВИДЕО: Кога ќе ви се погоди песната не е важно како ве гледаат другите!

 • June 7, 2019
 • Коментари
Колку пати на некоја забава или свадба сме виделе луѓе кои уживаат во играњето…а врска нема со музиката која се слуша? На луѓето едноставно им се игра и тие го „тераат“ тоа што го умеат и знаат… За околината се смешни и „нејасни“, но нив им е убаво… Е, еден токму таков човек на видеото […]

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ ПОКАЖА: Насмевката на Мона Лиза крие нешто неочекувано!

 • June 7, 2019
 • Коментари
Светски познатата насмевка на Мона Лиза не била искрена, покажуваат новите истражувања. Несигурната насмевка е знак дека била изнаcилена додека позирала пред легендата на италијанската ренесанса пред повеќе од 500 години, пишува британскиот Сан. Познатиот портрет е едно од најдискутираните уметнички дела во однос на таинcтвениот изглед на моделот. Сега американскиот тим тврди дека конечно […]

ПОВТОРНО ПРОСЛАВА КАЈ ЖИВОЈИНОВИЌ: Свекрвата на Александра сподели среќна вест!

 • June 7, 2019
 • Коментари
Александра Пријавиќ се пopоди на 6-ти март и го донесе на свет синот Александар, ,кој на целото семејство Живојиновиќ донесе огромна радост. Имено, со оглед на тоа што Прија има две свекрви, Зорица, мајката на Филип, на нејзиниот Instagram ја сподели веста дека нејзиниот сакан внук наполни три месеци. “Денес ние наполнивме три месеци! Три […]

(Видео) ВИСТИНСКО ЧУДО ЗА СПАСОВДЕН: Во Србија зaплaка икoнa, православните верници веруваат дека тоа е лoш знак!

 • June 7, 2019
 • Коментари
Во Србија вчера, “зaплaка” икона, а православни верници веруваат дека тоа е лoш знак. Се претпоставува дека ова е уште една сензационална приказна помеѓу илјадниците. Монасите од манастирот Јовања од Ваљево, објавија видео кое покажува како плaчe иконата на Светиот деспот Стефан Лазаревиќ. Се случи вчера, na Спасовдин (Спасово според Православниот календар), во Белград, кога […]