Category: Занимливости

ТИ Е*АМ ТОА ВЕЃАТА ГРУЗИЈСКА: Само Саше Шамарлитико го брани Алекс Ружин, сопартијците бришат под со синот на Нано Ружин!

Резилот кој го зафати синот на Нано Ружин, Алекс Ружин кој инаку се занимава со продажба на гуми и фелни кои ги увезува од земјите на Бенелукс (линк отворен од татко му додека беше амбасадор и шверцуваше автомобили), не престанува, а најсилниот удар пристигнува токму од неговите сопартијци кои на социјалните мрежи буквално го бришат […]

КИНЕСКИТЕ СТЈУАРДЕСИ: Тренинг што не можат да го издржат ни просечните командоси

 • July 4, 2016
 • Коментари
Чувствувајте се безбедно со овие стјуардеси. Тие се подготвени да разоружаат терористи и да спречат најлоши состојби во текот на летот. Не дозволувајте да се излажете на изгледот и нивната кревка убавина. Овие елегантни дами кои секогаш ги дочекуваат патниците со насмевка имаат поминато исклучително тешки тренинзи кои ги претвораат во борбени машини способни да […]

РУСИТЕ СИ ГО БРИШАТ ЗАДНИКОТ СО САНК ЦИИТЕ: Тоалетна хартија со текстот од санкциите против Русија хит меѓу Русите!

 • July 3, 2016
 • Коментари
Во рускиот град Омск се печати тоалетна хартија под брендот „Наш Одговор“, а ролната е долга 19 метри на кои е испишан текстот од санкциите кои ЕУ ги воведе против Русија, Тоалетната хартија се печати под брендот „Наш Одговор“ и се пакува во шарена торба на која се фотографии те на претседателот на САД , […]

ЉУМИ, ГОРДИОТ ГЕЈ НА ГОСТИ ВО АМБАСАДАТА НА САД: Партнерот на предводникот на „Шарените“ Богоевски на гости во Амбасадата на САД!

Најпотресен од завчерашното приведување на Павле Богоевски кој сакаше да предизвика инцидент на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, беше гордиот геј Љуми кој прв го дочека неговиот партнер и скокна во неговите прегратки откако беше пуштен од ПС „Пролет“ Љуми инаку е познат геј активист, кој љуби да се фотографира гол (уметнички) рекламирајќи ги своите атрибути пред […]

РУСКИОТ ГЕНИЈ КОЈ ОДБИ МИЛИОН ДОЛАРИ: Математичарот кој го порази простотилакот и медиокритетот на Западот!

 • June 12, 2016
 • Коментари
Најдобриот жив математичар, Русинот Григориј Перелман, пронајде среќа која не зависи од парите. Ја одби заслужената награда од милион долари. Што е тоа што тој со тие пари може да го купи, а што веќе го нема во својата глава? Живее аскетски живот, чита книги и тоа го прави бескрајно среќен. Невработен е. Живее во […]

СПОТ И ПЕСНА ОД КОЈА ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: „Прљаво на Балкан“, песна на Тони Зен и Сиги која ја отсликува деструктивната реалност!

 • June 9, 2016
 • Коментари
Македонија конечно го доби можеби најдобриот музички спот во историјата на индустријата во Македонија. Текстот испеан од Тони Зен и Сиги ќе ви ја разбистри сликата за деструктивната реалност во која живееме, благодарение на нечии сценарија, квази-демонстранти и поделби. Меѓу актерите во спотот се: Онур Мемед Васко Ефтов Марица Милошевска Методиј Ристоманов Далибор Арсовски, а […]

ВИСТИНСКИ ХИТ: Го „паркирал“ автомобиот врз две BMW-a

 • June 9, 2016
 • Коментари
Еден Американец, под се уште непознати околности успеал да се „паркира“ врз два автомобили.  Несреќниот возач останал во шок и долго по несреќата останал да седи во автомобилот. Се снимил случаен минувач, а видеото набрзо стана вистински хит на интернет. Возачот ја загубил возачката дозвола, а штетата која ја предизвикал на возилата изнесува повеќе од […]

ХИТ: Мајмун му го украде Ајфонот на турист

 • June 9, 2016
 • Коментари
Мајмунот кој живее во паркот во Јигокудана во Јапонија успеа да ги зафркне туристите. Група туристи кои го набљудуваа мајмунот го замолија да позира за да го сликаат. Животното тоа го одби, па наместо да позира го грабна ајфонот од еден од туристите. Со невидена брзина мајмунот го грабна телефонот на еден Рус, но откако […]

ВЧЕРА ФУДБАЛ, ДЕНЕС КОШАРКА: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одигра партија баскет со пријателите и соработниците

 • June 5, 2016
 • Коментари
Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски освен за активности на терен, денот го искористи и за рекреација и ново дружење со своите сопартијци и пријатели. По интензивната дневна агенда во која оствари средби со граѓани и изврши увид во реализацијата на повеќе проекти во кочанскиот регион, селата Оризари и Подлог, Груевски најде време и за дружба […]

КОГА ТЕ БИДУВА, ТЕ БИДУВА ЗА СЕ: Фудбалска асистенција на Груевски за победа!

 • June 5, 2016
 • Коментари
Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се рекреираше во спортско рекреативниот центар Јане Сандански. Во саботното попладне Груевски со своите пријатели и сопартијци изигра партија фудбал во салата во Аеродром. Тимот на Груевски оствари победа со 1:0 во неизвесен натпревар и тоа токму со негова асистенција која во гол ја претвори претседателот на партискиот подмладок […]
Страница 330 од 333« Прво...300310320«328329330331332 » ...Последно »