Category: Занимливости

(ВИДЕО) ЈЕЛЕНА РОЗГА СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА:„Солзите во спотот не се лажни, плачев поради маж!“!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Во Утринската програма на ТВ „Прва“ во Белград, која ја води Јована, Розга прозборе за емоциите во нејзиниот нов спот „Moje proljeće” Хрватската пејачка Јелена Розга се отвори пред Јована Јанковиќ, сопругата на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ. Во Утринската програма на ТВ „Прва“ во Белград, која ја води Јована, Розга прозборе за емоциите во […]

(ВИДЕО) ФИЛИП ПЕЦОВСКИ СО ЕНЕРГИЧЕН НАСТАП ГО 3AПAЛИ СТУДИОТО НА „ГРАНД“:„Ти си сине лудило“!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Филип Пецовски од Скопје.Во првиот круг, Филип се претстави во одлично светло и публиката ја воодушеви со својот енергичен настап. Тој за ментор ја одбра Јелена Карлеуша со која деновиве работеше на негово претставување во вториот круг. Во саботата, тој се претстави со песните „Уби ме […]

НА ДУШКО МУ ПРАТИЛЕ СНИМКА ОД CEKCOT НА ЈК: Кога го видел материјалот му пукнал филмот!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Бурата околу пopнo аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш како да стивнува, но сега исплива нов материјал кој ја докажува веродостојноста на тврдењата на фудбалерот дека романсата била посериозна отколку што се претпоставувало. Душко Тошиќ бил подготвен да и прости и да ја заборави аферата со женетиот колега. Се додека не ја добил снимката […]

САМОХРАНАТА МАЈКА ОД МАКЕДОНИЈА,РАСТУРИ ВО ЕМИСИЈАТА „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Вчерашната емисија од вториот круг на „Никогаш не е доцна“ ја отвори Милена Јовановска од Прилеп. Оваа натпреварувачка прво се претстави со песната „Додири од стакла“ од Нина Бадриќ, со која успаеа да ја разнежни публиката и да го воодушеви жирито. -Се гледа дека секој стих од песната ти е преживеан, тоа се чувствува во […]

(ВИДЕО) ХАРИЗМАТИЧНИОТ ТАЛАТ ОД „ПРЕСПАВ“, КОЈ УСПЕА ДА ГИ ОБЕДИНИ СИТЕ ПРЕД ТЕЛЕВИЗИСКИТЕ ЕКРАНИ:Погледнете ги неговите најсмешни моменти!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Преспав — македонска хит-ком серија во режија на Игор Иванов Изи. Серијата ја прикажува семејната приказна на браќата Бузалевски, кои отвораат пансион во преспанскиот регион, благодарение на средствата добиени од ЕУ фондови. Пансионот „Преспав“ е метафора на реалните општествени случувања во Република Македонија во кои се прекршува балканскиот менталитет, од кој ликовите не можат да […]

ВЕЧНА МУ СЛАВА: 147 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев

 • February 4, 2019
 • Коментари
Во Македонија денеска се одбележуваат 147 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, визионерот, кој пред повеќе од еден век го разбра светот како поле за културен натпревар на народите. По тој повод бројни делегации ќе положат цвеќе на гробот на Делчев во црквата „Св. Спас“ во Скопје. Гоце Делчев е роден на 4 февруари […]

НОВАК ЃОКОВИЃ НАЈДОБРИОТ СРПСИ ТЕНИСЕР,ЌЕ ОТВОРИ РЕСТОРАН ЗА БЕЗДОМНИ ЛИЦА!

 • February 3, 2019
 • Коментари
Новак Ѓоковиќ најдобриот српски тенисер во историјата уште еднаш покажа дека е многу повеќе од врвен спортист. Тој планира да отвори ресторан за бездомници, се вели во изјавата објавена од неговата служба за печатот испратена до британските медиуми. “Парите не ми се проблем, заработив доволно за да ја нахранам целата Србија. Мислам дека тие заслужуваат […]

КАРЛЕУША ТРГНАЛА НА ПАТ ЗА ДУБАИ:Друштво и прави големо плишано мече!

 • February 3, 2019
 • Коментари
Јелена Карлеуша се врати на настапи и промоција на својата нова песна, но времето поминато во Србија реши да го симне на минимум. Само што се вратила од Западна Европа, таа тргнала на пат за Дубаи. Во релаксирано издание и розови тренери, Јелена уживаше во летот, со филмот “Боемска рапсодија”. Дивата, каде и да оди, […]

КЕЈТ МИДЛТОН ВО ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ: Дели бесплатни совети за мајчинството!

 • February 3, 2019
 • Коментари
Без оглед што има тим кој постојано се грижи за сѐ што ѝ треба, Кејт Мидлтон сака самата да се грижи за своите деца и да поминува колку што може повеќе време со нив. Своето долгогодишно искуство, таа реши да го искористи во хуманитарни цели, така што околу неа состави тим од стручњаци. Со нив, […]

(Видео)СО ВРАТА МУ ЈА ФАТИ РАКАТА НА ТИТО: Снимка од незгодата при посетата на Шведска!

 • February 3, 2019
 • Коментари
  На Интернет може да се најде малку позната снимка на која е прикажано како Јосип Броз Тито во 1976 година доживеал една необична нecpeќа кога отишол во посета на премиерот на Шведска Олоф Палме. Имено, додека Тито излегувал од автомобилот, еден член на југословенската делегација му ја удрил раката.