Category: Занимливости

ДЕВОЈЧЕТО КОЕ ИМА ПОТЕНЦИЈАЛ ДА ЈА ДОБИЕ ТИТУЛАТА „НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ ВО СВЕТОТ“!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Ако Кристина Пименова пред неколку години, на своја 9-годишна возраст, беше прогласена за најубаво девојче во светот, благодарение на фантастичните Инстаграм фотки, веруваме дека малечката Грајле Меј е нејзина наследничка. Грајле Меј има мешано италијанско и афро-американско потекло, а спојот од гени очигледно бил направен на совршен начин. Нејзиниот тен во комбинација со долгата коса, […]

(ВИДЕО) ТВИТ НА ДЕНОТ: Загрепчанец го прошетал својот ној на главниот плоштад!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Еден маж денеска напладне ги изненади Загрепчани шетајќи го својот ној на главниот плоштад. Го шетал како куќен љубимец, а луѓето со чудење го гледале и го фотографирале со мобилните. Нојот се вика Францелј, од Љубљана е и има дозвола за шетање по град во друштво на неговиот сопственик. Неговите газди Јанез и Симона Цетин […]

ОД СКОПЈЕ ДО КИЛИМАНЏАРО,ОД ПАЗАРСКА ТЕЗГА ДО ПРОДАВНИЦА ПОЛНА СО ЗДРАВА ХРАНА!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Девојчињата со маслинките. Така тафталиџани, барем оние околу мене, ги знаат девојките кои веќе 15 години, во рамките на пазарот во Тафталиџе ги продаваат своите производи. Иако, маслинките со кои Весна Младеновска Антониевиќ го почнала бизнисот пред цели 15 години, веќе одамна не се бројат на прстите на едната рака. „Есента, 2004.година, по убедување на […]

ТАМАРА ТОДЕВСКА ВО ТЕЛ АВИВ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА СО ПЕСНАТА „PROUD“!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Тамара Тодевска ќе ја претставува Република Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив со песната со работен наслов „Proud“ на авторскиот тим: Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски. Ова е одлучено од консултативното тело на Македонската радио-телевизија по иницијатива на Тамара на вчерашното преслушување на песните што неколкумина наши автори […]

КУЌАТА ВО КОЈА СЕ ОДГЛЕДУВА ОВАА БИЛКА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ СИРОМАШНА!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом. Босилек или босилок, поточно сладок босилек (науч. Ocimum basilicum) — растение од семејството на усноцветните (Lamiaceae). Босилекот […]

СКАНДАЛОЗНА КАКО И НЕЈЗИНИОТ ТАТКО: Ќерката на Дино Дворник ја откопча кошулата и среде ресторан ја покажа голата града!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Ќерката на хрватскиот пејач Дино Дворник, Ела Дворник се почесто е во центарот на вниманието со нејзиниот изглед и однесување. Имено неговата ќерка во моментов е на одмор во Мексико каде се одмара со својот свршеник, а парот во една прилика седнале во ресторан каде било забрането користење на мобилни телефони. Сепак Елла објави неколку […]

КОЈА Е КОМПАНИЈАТА КОЈА НА СВОИТЕ РАБОТНИЦИ ИМ ДАДЕ БОНУС ОД 5000 ЕВРА?

 • February 8, 2019
 • Коментари
Годишните бонуси за успешните деловни резултати во 2018 година ќе бидат исплатени со априлската плата. Компанијата Daimler, која е сопственик на Mercedes, соопштила дека околу 130 илјади работници на овој автомобилски произведувач во Германија ќе добие годишен бонус кој ќе достигне сума и до 4.965 евра. Mercedes во 2018 година испорачал 2.310.185 возила ширум светот, […]

БЕСНАТА КАРЛЕУША СЕ ОГЛАСИ СО НОВА ПОРАКА!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Скандалот околу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш не стивнува. Сега пејачката доживеа уште една непријатност со објавувањето на најнови пораки кои си ги разменувале со фудбалерот. Поради тоа таа напиша порака на својот Инстаграм профил од која се гледа дека е бесна како рис. Кога го*ната ќе се здружат и со заеднички сили удрат на […]

(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ НЕ ГО ПРОПУШТААТ НЕГОВИОТ КОНЦЕРТ:Влатко Миладиновски ги полни салите на неговата турнеја!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Македонците ширум светот, до последно место ги полнат салите каде настапува нашиот естраден уметник Влатко Миладиновски, во рамките на неговата турнеја со која ќе посети голем број земји. На нашиот пејач годинава му тргна со набиена агенда и патувања, а секојдневно од неговите турнеи стасуваат видеа каде нашинците едногласно ги пеат неговите познати песни и […]

ЈА ИСМЕВАЛЕ ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ НА КОЖАТА: После нејзината кратка изјава сите занемеле!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Старлетата Ким Кардашијан Вест повторно јавно проговори за тоа дека со години се бори со една болест. Иако на сите им е познато дека Ким, како и остатокот од семејството, ужива во вниманието кое секојдневно го добива од обожавателите, но и медиумите, изгледа дека сега заклучила дека ја преминале границата на добриот вкус. Ријалити ѕвездата […]