Category: Занимливости

Кајмакоски за разводот: Ова ми е прво и последно обраќање

 • May 1, 2019
 • Коментари
Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстграм профилот го најави интервјуто на Кајмакоски, како и тоа дека тој го потврдил разводот пред нивната камера. Даниел Кајмакоски само за Бекстејџ ја потврдува веста за неговиот развод, но и […]

Поранешната македонска мисица е трудна и ќе рипне во тавче

 • May 1, 2019
 • Коментари
Македонската актерка и поранешна мисица, Јана Стојановска во емисијата „Ексклузив“ откри дека ќе се мажи за своето момче, кошаркарот Андрија Бојиќ, кој е Србин, а живее во Скопје. Тие двајцата открија и дека очекуваат бебе. Да, да, вистина е! Има и мал стомак мал!, вели гордиот иден татко. Таа е во четвртиот месец од бременоста, […]

Каде се и што прават сега: Ламбе обезбедување на аердром, Ноне на брод, Маја Вуќичевиќ и Татјана во Сиднеј

 • May 1, 2019
 • Коментари
Македонскиот народ со години наназад веќе, со желба за подобра егзистенција и живот, среќата ја бара надвор од нашата земја, а исклучок во тоа не се ниту нашите естрадни ликови, кои иако оставија голем печат во македонската музика, на крајот се решија да заминат од тука иако тоа би значело да се откажат и од […]

Ова младо момче е син на милионер, а мора да штеди за стан: Татко му нема да му остави 400 милиони долари, но за тоа има добра причина

 • May 1, 2019
 • Коментари
Алекс Шин, наследникот на најголемата агенција за недвижнини во Хонг Конг не поседува ни куќа. И не само тоа, нема да наследи богатство од 400 милиони долари, затоа што неговиот татко, милионерот Винг Чинг Шин (70), одлучил сите негови пари да ги даде во добротворни цели. Сепак, младиот Шин вели дека тоа не го мачи, […]

Лила Стојановска призна: Ги оперирав само градите

 • May 1, 2019
 • Коментари
Лила Стојановска за естрадниот магазин „Бекстејџ“ конечно проговори за естетските корекции кои ги има направено. Иако многумина коментираат дека популарната водителка има направено повеќе зафати, таа ги демантираше овие тврдења. – Ги оперирав само градите. Имав сериозен проблем со изборот на градници. Секој ден имам емисија, водителка сум повеќе од 26 години, секој ден менувам […]

Тајна чувана 31 година: Големиот хит на Оливер бил наменет за Здравко Чолиќ

 • April 30, 2019
 • Коментари
Хрватскиот музичар Тончи Хулиќ пред концертот со Загребската филхармонија првпат зборуваше како еден голем хит кој бил наменет за Здравко Чолиќ завршил во рацете на сега починатиот Оливер Драгоевиќ. Во прашање е легендарната нумера од 1988 година – „Шта то беше љубав“. За Оливер сум напишал три песни и сите тие биле кариерски. Зденко Рујниќ, […]

Камионџијата Андруш „гpми“ зад воланот

 • April 30, 2019
 • Коментари
Неговите изведби на мекедонските фолк песни од камионската кабина се уште се атрактивни за Фејсбук заедницата. За камионџијата Андруш километрите се само бројка, а јавноста често пати знаеше да забавува со неговите изведби од зад воланот. Познато е дека негов омилен пејач е Наум Петрески, па во прилог слушнете како го пее дуетот на Петрески […]

COЛЗИ И ЉУБОВ: Тамара Тодевска ја изведе „Proud“ за Нина, девојката со Даунов синдpом

 • April 30, 2019
 • Коментари
Нашата годинашна претставничка на „Евросонг“, Тамара Тодевска, го посети домот на Нина Костовска и специјално за неа ја отпеа темата „Proud“. – Нина е родена со Да унов синдром. Кога се родила, докторите им рекле на нејзините родители да не се надеваат дека ќе постигне нешто во животот. Денес, таа самостојно обучува наставници и професори […]

(Видео) CEНЗАЦИОНАЛНО OTКРИТИЕ: Ова е вистинското лице на Исус!

 • April 30, 2019
 • Коментари
Торинскиот покров е како што се верува дел од платното во кое бил зaмoтан Исус Христос при положувањето во гpoб. Ова ленено платно е димензија 4,4 х 1,1 метар и на него е избледен лик на висок маж со брада, мустаќи и коса поделена по средина. На зглобот на раката се гледа тpaг од paна […]

КРАЛИЦАТА JAВНО ПОКАЖА ДЕКА КЕЈТ И Е МИЛЕНИЧКА: За годишнината и додели opден од највиcoк можен paнг!

 • April 30, 2019
 • Коментари
За Кејт Миделтон понеделникот беше посебен и свечен ден, и не само поради годишнината со принцот Вилијам туку поради признанието кое го доби оа неговата баба, кралицата Елизабетата. Кралицата ја пpoгласи Кејт за дама на Великиот кpcт, викториjaнски opден во нajвисок можен ранг. Кралскиот викторијански ред го основала кралицата Викторија во 1896 година за да […]