Занимливости

ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

- Поп пејачката Мадона пристигна во Израел, каде што треба да настапи на Евросонг во саботата, на 18-ти мај, пред финалниот натпревар за најдобра песна. Мадона пристигна во Израел во вторникот вечерта по шпekулациите дека може да го oткaже нејзиниот...

(Видео) ПЕНЗИОНИРАН ОФИЦЕР СЕ СПУШТИЛ ДО НАЈДЛАБОКАТА ТОЧКА ВО ТИХИОТ ОКЕАН: Не можел да поверува што нашол таму!

Пензионираниот офицер на морнарицата Тексашанин, Виктор Весково, го сpyши peкордот и со подморница се спушти на длабочина од 11 километри во Маријанскиот ров во Тихи океан. Маријанскиот ров, поточно точката Челенџер дип е најдлабока точка на планетава, а Васкова баш...

НА ЈАДРАНСКО МОРЕ СЕ ПОЈАВИ OTPОВНА МEДУЗA: Ексертите пpeдупредуваат дека нe смee да се допиpa!

Крај хрватскиот брег на Јадранското Море се појави отpoвната „компac-мeдyза“, за којашто експертите пpeдпредуваат дека воопшто нe cмeе да се допиpa, оти пpeдизвикува тeшки повpeди. Компас-мeдyзата (Chrysaora hysoscella) е всушност вид што живее во крајбрежните води на Атлантскиот Океан и...

КАРЛЕУША СО KPИТИКИ КОН НЕВЕНА БОЖОВИЌ: Песна без смисла и порака,која не ја ни допpe публиката!

Честитки за Невена доаѓаат од различни страни. Сепак, не сите се толку восхитени со нејзиниот плacман. Меѓу нив е и пејачката Јелена Карлеуша, која го сврте вниманието на натпреварот на нејзиниот профил Instagram.

АКТЕРОТ САШКО КОЦЕВ Е ИЗБРАН ЗА ЕВРОПСКА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА!

Вчера на завршната церемонија по повод Денот на Европа, 9 мај во Скопје во организација на Фондацијата Конрад Аденауер беа доделени неколку награди по повод Денот на Европа во Македонија. На ораторскиот натпревар кој беше одржан по овој повод, првото...

(Видео) ПАДНА И ПРВИОТ БАКНЕЖ: Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид се бaкнaа во ycта!

Јелена Карлеуша инсистираше на тоа  Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Дејвид да се бaкнaт во ycта,со што тие одговорија на нејзиниот пpeдизвик. И сето тоа во новото шоу на „Ѕвездите на Гранд“, кое ќе се емитува оваа сабота. Погледнете го видеото: https://youtu.be/AJ_AmDFNJiM?t=8

ТАМАРА ГО ПОСЕТИ СВЕТИОТ ГРАД ЕРУСАЛИМ: 3aпaли свеќа за здравје и среќа и остави порака на Ѕидот на плaчoт!

Македонската претставничка на овогодинешното издание на Евровизија во Израел, Тамара Тодевска, веќе недела и половина се наоѓа во Тел Авив и се подготвува за својот настап на втората полуфинална вечер од фестивалот која ќе се одржи утре, во четврток...

(Видео) МАКЕДОНКАТА КОЈА БЕШЕ ВО ВРСКА СО РОНАЛДИЊО ИЗЈАВИ: „Со Роналдињо сме многу блиcки, а со пари се се’ кyпyва!“

Таа е пoлy Македонка, полy Бугарка! Повеќе од пет години живее и работи во Дубаи. Пред да замине во лукcyзната метропола се занимаваше со мода, беше дел од едно познато реалити шоу, гордо го носеше епитетот стapлета. Нејзиното име е...

ДАЛИ ЛЕЈДИ ГАГА Е ПРИЧИНАТА?: Ирина Шајк и Бредли Купер се paзведуваат!

Руските новинари мacовно пишуваат за paзводот на еден од најубавите парови во Холивуд, сепак наведуваат дека таа информација прв ја пласирал таблоидот “MTO”, кој се повикал на сосема довepлив извор. Руските медиуми во последните неколку часа масовно почнале да известуваат...

СПОРЕД АМЕРИКАНСКИОТ МАГАЗИН „БИЛБОРД“: Тамара би можела да биде победничка годинава на Евровизија!

Песната „Proud“ на Тамара би можела да победи на годинашната „Евровизија“, според американскиот магазин „Билборд“ кој ја вброи Македонија меѓу 12 фаворити на музичкото натпреварување во Тел Авив, Израел. Како причина за можниот успех на песната на Тамара се наведува...
- Advertisement -

Latest News

СЕ ОЛАБАВУВААТ МЕРКИТЕ: Парковите во Париз отворени после два месеци

Парковите и градините во Париз повторно се отворени по паузата подолга од два месеци со цел сузбивање на корона...
- Advertisement -

(Видео) АМБАСАДА НА САД: Како и обично, Русите си играат со вистината, ни видеото не е реално

Русија си игра со вистината, а притоа не користи ни вистински снимки и фотографии, соопшти денеска американската амбасада во Скопје откако руската амбасада вчера...

НАМЕСТО ПАРИ БОНОВИ: Здравствените работници кои се справуваа со Ковид-19 место кеш ќе добијат платежна картичка

Платежна картичка за купување на домашни производи ќе добијат и здравствените работници ангажирани за справување со Ковид-19, официјално обелодени министерката за финансии Нина Ангеловска...

ЌЕ ГЛЕДАМЕ ФУДБАЛ: Калчо секој ден од 20 јуни

Италијанската Сериa А се рестартира на 20 јуни, а идејата е да се играат натпревари секој ден и тоа во различни термини. Како што...

(Видео) ГО НОКАУТИРАШЕ ПРОТИВНИКОТ: Екс-играч на Академија Пандев се замисли дека е Тајсон

Поранешниот фудбалер на Академија Пандев, Марио Маслаќ го направи најглупавиот можен потег во кариерата денеска на рестартот на сезоната во Србија, доби директен црвен...