Category: Занимливости

ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЌ РЕВОЛТИРАНА ПОРАДИ ЛАГИТЕ ЗА НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО: Јавно проговори за близначките Ана и Срна!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Водителката Јована Јоксимовиќ, која со сопругот Жељко има три деца, се огласи по повод шпекулациите дека близначките ги добила со вештачко оплодување. Таа демантираше дека Ана и Срна се добиени по пат на „ин витро“. Сопругата на популарниот пејач реагираше на приказната така што на својот Инсатграм објави „принтскрин“ од медиум кој објави дека таа […]

(ВИДЕО) ИМА ДАУНОВ СИНДРОМ, А КРЕВА ТЕЖИНИ И ДО 185 КИЛОГРАМИ: “Им покажувам на луѓето дека сѐ е возможно!”

 • February 13, 2019
 • Коментари
Кога Џон Стоклосa на 11-годишна возраст го видел неговиот брат како крева тежини, посакал и самиот да се проба во тоа. Иако родителите го поддржувале, многумина му рекле дека тој нема никогаш да биде успешен. Но, зошто? Поради тоа што денес веќе 37-годишниот Џон има Даунов синдром. Сепак, тој не се откажал од своите соништа […]

ШВЕДСКА КОМПАНИЈА ВИ НУДИ РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Заработка од 25 евра на час и платено сместување и храна!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Дали би сакале да скијате и за тоа да бидете платени? Звучи како работа од соништата, зарем не? Една компанија за ски опрема ви го нуди токму тоа. И тоа, не се бараат некои професионалци туку “просечни скијачи“. Компанијата “Тенсон“ објави оглас за “двајца навистина ентузијастични, но просечни скијачи“ кои ќе треба да ја тестираат […]

ВРАЊЕШУ, ОБЈАВИ ЈА ПOPHO СНИМКАТА СО КАРЛЕУША ,СЕ ОДДОЛЖИ ЧЕКАЊЕТО:Загрижен граѓанин покрена петиција!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Пopнo аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш од ден во ден добива нови размери. Само што пејачката реши да подигне 120 тужби против српските медиуми, босанскиот фудбалер Врањеш реши да возврати со контратужба и зakaнa за изнесување на детали од нивната двегодишна љубовна врска. После 1,5 месец откако се зборува дека постои и […]

ВИСТИНСКИ СИЛЕН ЅВЕР: Исклучително редок примерок на црн леопард фатен на камера !

 • February 13, 2019
 • Коментари
Леопард женка со ретка форма на меланизам е пресретната во централна Кенија во текот на 2018-та, но податоците излегуваат во јавност сега. Биологот од Кенија, Ник Пилфолд, наслушнал дека низ шумите се појавува црн леопард и во 2018 со дозвола од друштвата за заштита поставил фото-мамци. Не требало да помине долго време додека да се […]

(ВИДЕО) НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Емина Јаховиќ „растури“ со видеото за новата балада, во кое не личи на себе !

 • February 13, 2019
 • Коментари
Брачно-љубовните бродоломи и турболенции на пејачката од Нови Пазар по се изгледа имаат и ако така воопшто може да се каже, своја добра страна, зашто сето она што го преживуваше и низ што минуваше пејачката, на авторски план и акумулираше огромна инспирација, за својата ранета душа и скршени чувства да ги преточи во музика и […]

АЦА ЛУКАС НЕ Е ЕДИНСТВЕНИОТ КОЈ И ДОЛЖИ ПАРИ: Марина Туцаковиќ, на суд ќе се види и со Дара Бубамара!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Српските медиуми неодамнаа пишуваа дека Аца Лукас и бил должен на Марина Туцаковиќ поради што наводно извршители чукнале на вратата на пејачот. Како што Марина објасни станува за судски спор кој Лукас го изгубил од нејзиниот сопруг Александар Радоловиќ Фута. По спорот Фуста престанал да му компонира, но Марина продолжила да му пишува текстови. Во […]

(ВИДЕО+ФОТО) ПЛАЖАТА СО ЦРН ПЕСОК ОТВОРЕНА ЗА ТУРИСТИТЕ: После ерупцијата на вулканот природата направи феномен на овој остров!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Преубавата плажа на најголемиот хавајски остров стана црна после ерупцијата на вулканот Килауеа во мај минатата година, што доведе до уништување на голем број куќи и загуба од милиони долари. Сепак, сето тоа уништување донесе и нешто добро, затоа што ерупцијата доведе до тоа да се промени бојата на песокот на плажата во Похоики. Популарниот […]

МЕЛИТА РАКИЧЕВИЌ: Не му ги потрошив парите на Виктор, и мојот бизнис пропадна како и неговиот!

 • February 13, 2019
 • Коментари
По неколку години „медиумска илегала“, Мелита Ракичевиќ деновиве јавно говорела за разводот со сопругот Соме, но открила и детали поврзани со нејзината бурна љубовна врска со младиот битолчанец Виктор пред камерата на „Бекстејџ“. Секој развод е тежок, но кога веќе нема љубов и емоции најдобро е да стави крај на бракот и да се продолжи […]

ЈА ЈАВНА НА СЦЕНАТА НА ГРАНД: Саша Поповиќ и Ана Бекута ги запрепастија сите со својот потег!

 • February 13, 2019
 • Коментари
Ана Бекута, која е член на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во една емисија се пофалила со добра физичка подготвеност, па без проблем покажала како прави склекови. Саша Поповиќ ѝ пријде зад грб, па застана зад неа. -Немој Саша тоа да го правиш? Што правиш бре? – викнала Ана во еден момент кога […]