January 27, 2021, 12:50 am

Занимливости

(Видео)На свадба со кацига и заштитно одело: Момчето даде најл уд пример за социјална дистанца на свадба

На свадба забележан е момент на влегување на едно момче меѓу сватовите со кацига на глава и во заштитно одело По првичната смеа , сите околу него, по извесно време некако се навикнаа на овој вид на социјална дистанца, па...

Го прогонува и дење и ноќе: Момчето 8 пати во еден месец го kacнала иста 3мија, не смее да излезе надвор

Првиот пат мислел дека нема среќа. Вториот пат се изнервирал, бидејќи според болката се работи за ист напаѓач. Третиот пат сериозно се исплашил, а од четвртиот пат на сите им станало јасно дека не се работи за случајност. Седумнаесетгодишникот...

Ако поминувате низ ова село и барате девојка за мажење, на вистински пат сте

Необична порака ги воодушеви корисниците на социјалните мрежи... Еден корисник на Твитер се “ пофали” со идејата како да и врати на сестра си бидејќи го изнервирала . Вели дека излегол на патот пред влезот на селото и ставил знак...

Во српска цpkва има крст со mpтовечka глава: Верниците во неверување се kpcтат

Распнувањето на Исус Христот со мртовечка глава не се гледа често во православни храмови, а всушност имала симболично значење. Во редакцијаат на српскиот портал се јавува читател кој првпат видел такво нешто, па помислил дека е некоја грешка. За да...

Гиниcoв peкopд: Американец yлoвил 2.645 pиби зa 24 чaca

Професионален риболовец од американската сојузна држава Илиноис, неофицијално, го подобрил сопствениот Гинисов рекорд. Имено, тој фатил 2.645 риби во време од 24 часа. Џеф Колоџински е познат по прекарот „Маратонец“. Неговиот официјално признат Гинисов рекорд е 2.172 риби уловени за...

Никој не би ѝ дал 47 години: Билјана Дебарлиева изненади со нова фризура

Презентерката Билјана Дебарлиева има 47 години. Таа важи за една од нашите најнегувани дами од јавниот живот. На Фејсбук профилот на фризерското студио „Бубе студио ин“ презентерката и водител од „Канал 5“ телевизија, беше објавена со нова боја на...

Овој човек има решение за крадењето велосипеди: Идеја која станала хит во светот — потребна е само една налепница

Во Јапонија на секои 15 минути се краде по еден велосипед. Од 35.395 украдени велосипеди во 2018-та година, 42 отсто биле правилно заклучени, што на ова момче го поттикнало да ја добие оригиналната идеја. Сè што му било потребно на...

(Видео)ВОДИТЕЛОТ направи лапсус: Ќе го памети цел живот

Милош Урошевиќ, познат српски вотиел направи голем лапсус на емисија во живо. Тој изговори нешто бесмислено. Во моментот когатребаше да се вклучи колешката која известува за состојбата во школите во услови на епидемија на коронавирус, направи лапсус, кој не остана...

Kако до сега никој не се сети на ова: Пронајден peволуционepeн начин за kocење трева

Едноставно решение за сложен проблем За пронаоѓање на некои едноставни работи кои можат многу да ни помогнат во секојднесвниот живот понекогаш е потребна малку фантазија. Човеков на снимката очигледно не ја трескал многу главата од ѕид за да го среди плацот...

Принцот Хари го 3aгуби тоа што најмногу го сакаше – Поради Меган остана и без ова

На принцот Хари му се одземени и воените титули, пренесуваат британските медиуми. Од сите титули и општо од сите привилегии од кои тој мораше да се откаже по службеното напуштање на кралското семејство, најмногу го деморализираше одземањето на почесните воени...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...
- Advertisement -