Category: Занимливости

Лепа Брена откри дека и се слошило поради конзумирање на големо количество на алкохол

 • November 16, 2018
 • Коментари
Фолк ѕвездата важи за некој кој не ужива во голема доза на алкохол, меѓутоа и на неа и се сличило да и се слоши поради голема конзумирање на жестоки пијалоци. Лепа Брена за „Блиц“ вели дека не знаела каде се наоѓала и едвај чекала да си легне, па има порака за тие кои претеруваат. „Не […]

Татјана Стојановска стана модел, во вакво издание не сте ја виделе досега (фото)

 • November 16, 2018
 • Коментари
ТВ презентерката Татјана Стојановска годинава прослави годишнина од почетоците на својата кариера на телевизија, деновиве го прослави својот 44-ти роденден, а сега своите следбеници и обожаватели ги изненади со нешто ново. Имено, пред да стане презентерка Татјана Стојановска се натпреваруваше за Мис на Македонија во 1992 година и триумфираше на првиот самостоен избор за убавина […]

Анастасија Ражнатовиќ како да заборави дека се снима – запеа во маичка за спиење и без градник (фото)

 • November 16, 2018
 • Коментари
Овој месец ноември од 2018 година семејството Ражнатовиќ ќе го памети по свршувачката на Вељко кој во домот им донесе снаа. Расположението се уште ја држи Анастасија Ражантовиќ која реши да им запее на своите обожаватели и следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. https://www.instagram.com/p/Bp7W_PtHTxc/?utm_source=ig_embed „Совшен пар“ беше песната која одлучи да ја запее, но она на […]

31 година разлика, 36 сантиметри повисока од него: Најчудните познати парови

 • November 16, 2018
 • Коментари
Принцот Хари и Меган Маркл – 37-годишната разведена американска актерка со африкаснки корени сигурно не ни сонувала дека ќе стане дел од британското кралско семејство… Кога е љубовта во прашање, тука не постои логика. Не важат никакви ограничувања, без разлика дали станува збор за годините, висината или стилот на живот. Кои се најчудните познати парови? […]

Каролина Гочева проговори за брачниот живот и принова во семејството

 • November 16, 2018
 • Коментари
Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува збор за музиката секогаш има да понуди добра и квалитетна песна, но за приватниот живот не сака многу да зборува. Таа вели дека не крие ништо од приватниот живот и […]

ПЕСНА ПОСВЕТЕНА НА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ: „Испливао неким чудом…код Маџара, неки јунак мали!“

 • November 15, 2018
 • Коментари
  Бегството на Никола Груевски во Унгарија веќе трет ден е вистинска сензација на социјалните мрежи, и неизоставен дел од секојдневните муабети. По тој повод и раперот Бизи посвети песна за бегството на Груевски, поточно ремикс на позната српска нумера „Еј Маџарице, ја ти љубим лице“  

3-те видови хемија што треба да ги чувствувате за да бидете вистински заљубени

 • November 15, 2018
 • Коментари
Без разлика како ќе почне една врска, со тек на време, треба да се појават овие три видови хемии, за таа да се претвори во нешто повеќе, во нешто долготрајно. Па, доколку сакате да откриете до каде е развиена вашата врска и дали има простор да прерасне во вистинска љубов, прочитајте на кои видови привлекувања […]

Том Круз нема да глуми во продолжението на „Jack Reacher“ бидејќи е премногу низок

 • November 15, 2018
 • Коментари
Холивуд е многу сурово место, дури и за најголемите ѕвезди, а Том Круз го откри ова на потешкиот начин. Тој нема да се појави во продолжението на филмот „Jack Reacher“ поради тоа што е премногу низок за улогата. Авторот на книгата „Jack Reacher“ и воедно креаторот на истоимениот лик, Ли Чајлд, вели дека главната улога […]

Како да ја пораснете вашата брада дури и ако тоа ви изгледа невозможно?

 • November 15, 2018
 • Коментари
Традиционално, брадите се симбол за мажественост, моќ, сила и мудрост. Но обидувајќи се да ја пораснат својата брада, многу мажи на почетокот се соочуваат со чешање и се откажуваат. Доколку ја пораснат, неправилната нега прави брадата да изгледа запуштено. Ако се обидувате да ја пораснете вашата брада, можеби овие совети ќе ви се најдат. 1. […]

Нова “Супер-Земја“ на шест светлосни години од нас

 • November 15, 2018
 • Коментари
На шест светлосни години оддалеченост од нас, откриена е “Супер-Земја“ која орбитира надвор од нашиот соларен систем. Супер-Земји се планети чија маса е поголема од онаа на нашата планета, но не толку голема како гигантската маса на Уран, што е 14 пати поголема од масата на Земјата. Новооткриената Супер-Земја орбитира околу Бернардовата Ѕвезда, помала и […]