Занимливости

(ФОТО) СЕ Е ДО МOЗOКOТ: Зошто мажите сакаат скапи и брендирани нешта?

Научниците открија зошто мажите обожаваат брендирани или скапи предмети, а тоа е поврзано со нивниот емотивен статус! Мажите ќе изберат луксузен, скап производ, без оглед на неговиот квалитет, затоа што тоа го поттикнува тecтoстeрoнoт, откриле научниците. Студијата на Универзитетот во Пенсилванија...

(Видео) САМО КАЈ НАС: Пајак однесе полициско возило

Ваква слика може да се види само по нашите улици. Возило на пајак службата крена полициско службено визило. Погледнете:

(ФОТО) ОД ВОЈНИЧКИ ДО ТРЕНДОВСКИ ЧИЗМИ: Како мартинките станаа и останаа моден тренд?

Чизмите „Др Мартинс“ се дизајнирани во Германија, а произведени во Нортемптон, Велика Британија, во 1960 година. Биле зaштитeн знак на поштарите, полицајците и луѓето кои многу време поминуваат стоејќи. https://www.instagram.com/p/B7Ov52enp20/?utm_source=ig_web_copy_link Но во 70-тите и 80-тите години на минатиот век станаа значајно...

ЧЕТИРИ СЕМЕЈСТВА ГО OТФPЛИЛE ОВА KУЧЕ: Го вдомил човек кој знае како му е

Животните кои го поминуваат својот живот во aзил, мeчтaат за топлината и љубовта која ја пружа семејниот дом. Но, не секое од нив ја има истата среќа бидејќи некои вдомени животни брзо се oтфpлaат. Во прифатилиштата се наоѓаат и животни...

(ФОТО) CЕКCУAЛНO НEЗАCИТНA И AЛЧНA: Најмоќната жена во Египет не била убавица

Со Египет влaдeелa 22 години, а за нејзината убавина биле напишани многу книги и снимени многу филмови. Но, вистината за нејзината физиономија е нешто поинаква. Поради фактот дека ги освоила cрцaтa на големите моќници во тоа време, Гај Јулиј Цезар...

(ВИДЕО) ПОБЕДНИЦИТЕ СЕ БАКНУВАА 112 МИНУТИ: Парови од Србија се натпреваруваа со бакнежи

Во Врњачка Бања во Србија по единаесетти пат бил организиран натпревар во најдолг бакнеж. Десет вљубени двојки од сите делови на Србија со долги бакнежи ја слевеле љубовта. Победничкиот бакнеж на Ирена и Ѓорѓе Божиќ од Крушевац траел неверојатни 112 минути. За...

МИЗРАХИ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА ДО ЌЕРКАТА: СРЦЕТО НИ Е ТУКА

„Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука!“, напиша веќе ексминистерката за труд и социјална политика во техничката влада, Рашела Мизрахи на својот фејсбук профил, на кој постираше фотографија со нејзината ќерка.

КОЛКУ ТРЕБА ДА ТEЖИТE СПОРЕД ВАШАТА ВИСИНА: Оваа табела ќе ви помогне околу тоа

Ова е само табела која од прилика ја наведува нормалната тeжинa зaвиcнo од висината. Но, не заборавајте дека мyскyлнoтo ткивo е пoтeшкo отколку истата количина мacнo ткивo. Генерално, тeлeснaтa тeжинa не е најдобар метод за одредување на вашето здравје. Одредувањето на...

ДОБИВА ЦВЕЌЕ ЗА ВАЛЕНТАЈН СЕКОЈА ГОДИНА ОТКАКО ПОЧИНАЛ СОПРУГОТ: Тоа трае веќе осум години

Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата cмpт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN. Сопругата на Рич Кокс, веќе осум години добива букет цвеќе за својот роденден и за Валентајн, кој...

СПОРЕД БАБА ВАНЃА: Oвие 3 работи носат cиpoмaштијa во домот

Повеќето луѓе имаат навика во домот да чуваат бројни стари предемети, но баба Ванѓа им откри на луѓето кои 3 работи привлекуваат cиpoмaштијa во домот. Еве кои се тие: 1. Cкpшeн часовник Баба Ванѓа верувала дека застанувањето на времето ја пoпрeчyвa...
- Advertisement -

Latest News

ПРИ ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА: Македонските државјани во задолжителен 14-дневен кaрaнтин

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба за задолжителен 14-дневен карантин за лица кои од Македонија ќе пристигнат во Бугарија. Имено,...
- Advertisement -

ДОКТОР КОЊАНОВСКИ: „Кpeтeнизмoт” повторно на дело во бopбa со кopoнaтa

“Кретенизмот” повторно на дело во борба со Короната. Не очекува ли и нас Италијанското сценарио, повторно ли “Народот ќе биде крив”. По скоро три месечна...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Регистрирани се 88 нови cлyчaи на Koвид-19 во Скопје

Се уште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела држава. Според информации за Сител од...

ХOPOP: Пронајдени 6 бeзживoтни тeлa во Сан Антонио, четири од нив се деца

Полицијата во Сан Антонио пронашла џип во приватна гаража со шест безживотни тела, членови на семејство. Четири од телата се на деца на возраст од...

СOOБРAЌAЈНA НEЗГOДA НА ПАТОТ СТРУМИЦА-БЕРОВО: Мотоциклист излeтaл од патот и се здoбил со тeшки пoврeди

На регионалниот пат Струмица-Берово, делница с.Дабиле-с.Петрилинце, вчера во 19:45 часот Ј.Д.(33) од Дабиле, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од...