Category: Занимливости

ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ: Станала „елитна проститутка“ на прием на Австрискиот амбасадор!

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост.   Обично девојките без добар контакт и промотор, […]

РЕТКО ПОЗНАТИ ИНФОРМАЦИИ: Последните желби на Алексадар Македонски пред смртта

Најголемиот војсководец во историјата на човештвото, Александар III Македонски, на својата смртна постела ги повикал своите воени генерали и им ги кажал неговите три конечни желби: Најдобрите лекари требало да го носат неговито ковчег; Богатството кое го собрал за време на долгите походи, требало да се постели долж поворката до гробот; Рацете побарал да му […]

ВЛАДО ДОЈЧИНОВСКИ ДОБИ СИН: Познатиот актер од Македонските народни приказни стана татко

 • April 23, 2018
 • Коментари
Актерот Владо Дојчиноски стана татко. Тој на социјалните мрежи се пофали дека добил син, а покрај веста за раѓањето на бебето ја сподели и познатата народна песна од Васка Илиева „Син ми се родил“. Викендов имало и голем прослава по тој повод. На мекиците се играле ора, имало и тапани, а меѓу гости речиси сите […]

ФБИ АГЕНТ ОТКРИВА КАКО ДА ОТКРИЕТЕ ДАЛИ НЕКОЈ ВЕ ЛАЖЕ

 • April 22, 2018
 • Коментари
Цели 23 години ЛаРеј Кју работела во ФБИ како агент за контра-разузнавање. По 23 години работа, таа го напушта ФБИ и започнува работа како автор и консултант. Во своите долги години работа како ФБИ агент таа научила многу трикови и сега го пренесува своето знаење. Сите оние кои сакаат да откријат дали некој ги лаже, […]

Фолксваген планира да го промени логото

 • April 20, 2018
 • Коментари
Германската автокомпанија Фолксваген најверојатно ќе го промени своето препознатливо лого. Гигантот од Волсбург сака да го усогласи својот визуелен идентитет со промената на автоиндустријата кон електрични возила. Директорот на Волксваген Јохен Сенгпил најави деби на новото лого за следната година. Главната идеја е новата слика на логото да биде разнобојна со што компанијата да ја […]

И БРЕНА БИЛА КАЈ БАБА ВАНЃА: Што и предвиде Ванѓа на Лепа Брена

Денес е најголема балканска ѕвезда, а ваква иднина и судбина ѝ предвиде и Баба Ванѓа. Лепа Брена своевремено ја посетила баба Ванѓа, кај која одеа бројни јавни личности кои сето тоа го држеа во тајност. “Ќе се омажиш за човек во бело. Ќе живееш во складен брак, но само ако не избереш сопруг странец”. Прво […]

(Видео)КАРШЛЕУША СЕ ПРОШЕТА ПО ГАЌИ: Српската пејачка пристигна на снимање речиси гола

 • April 18, 2018
 • Коментари
Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша на снимање на забавната емисија дојде речиси гола. Фото-репортерите и снимателите не останаа рамнодушни па направија еден куп фотографии и видеа од нејзиното пристигнување. Јелена Карлеуша важи за една од најпопуларните Српски и балкански пеачки во моментов но исто така и за една од нај згодните. Погледнете го видото

Се роди јагне со натпис “јагне” на стомакот

 • April 16, 2018
 • Коментари
13-годишниот Џејмс Стивенџ од Велика Британија забележал нешто необично на туку што родено јагне. Јагнето е родено црно со неколку раштркани бели влакна кои изгледаат како да пишува „Lamb“ (јагне). -Штом се роди го здогледав натписот на стомакот. Навистина пишува „lamb“, рече детето за британските медиуми. Родителите имаат фарма и се занимаваат со сточарство, а […]

МЕТЕОРОЛОГОТ ,,ОДЛЕПИ“ ПРЕД КАМЕРИТЕ:Стана интернет сензација

 • April 16, 2018
 • Коментари
Гери Френк е метеоролог кој го презентира извештајот за временската прогноза на ТВ-каналот Fox 17. Неговите колеги од ТВ-станицата, како и бројни граѓани на Мичиген, не можат да дочекаат да стигне потопло време и негодуваат кога Френк ќе им каже дека ги очекува уште една дождлива недела со ниски температури што не се вообичаени за […]

(Видео)СЛОВЕНЕЦ СЕ ВРАТИ ОД ИДНИНАТА: Тврди дека патувал во 45.век, сретнал вонземјани кои живеат заедно со луѓето

Словенец тврди дека патувал во 45 век, односло престојувал на земјата во петиот милениум во наша ера Патување низ времето е нешто што многу луѓе мислат дека е можно самово кнгите и научно фантастични филмови, меѓутоа… Еден Словенец тврди дека патувал во 45 век, односло престојувал на земјата во петиот милениум (помеѓу 4001 и 5000 […]