Category: Занимливости

ХОЛИВУДСКАТА АКТЕРКА ВО 50-ТАТА ГОДИНА ОД ЖИВОТОТ КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ МАЈКА!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Холивудската актерка Џенифер Анистон, според тврдењата на странски извори, во 50-тата година од животот конечно одлучила да стане мајка. После долгиот и неуспешен брак со актерот Џастин Теру, Џенифер одлучила да посвои 13-месечно девојче од едно сиропиталиште во Мексико. „Актерката веќе со години им помага на две сиропиталишта во Мексико, а за време на последната […]

(ФОТО) ПОУБАВА ОД МЕГАН И ОД КЕЈТ: Шпанската кралица Летиција е жена со стил!

 • January 29, 2019
 • Коментари
За нејзината убавина и стил, светските медиуми на големо пишуваат. За шпанската кралица Летиција Ортис Рокасолано велат дека е поубава од англиските принцези Меган Маркл и Кејт Мидлтон. Таа не е само шпанска кралица, туку е и успешна новинарка и водителка, а може да се пофали и со диплома на магистер по аудиовизуелни комункации. Освен […]

ДЕТАЛ ШТО НИКОЈ НЕ ГО ЗАБЕЛЕЖА:Еве што промени Јелена Карлеуша после пoрнo aфeрaтa!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Јелена Карлеуша беше во очите на јавноста,откако нејзините фотографии излегоа во јавноста,која наводно му ги испратила на босанскиот фудбалер Огњен Врањеш. Јелена од стресот што го доживеа поради аферата, изгуби на тежината и можете да видете како сега изгледа.Секое нејзино појавување на емисијата „Zvezde Granda“ привлекува големо внимание.. Се шпекулира дека со изборот на гардероба, […]

(ФОТО) ВО ЦРВЕНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ: Бијонсе е дефиниција за женственост!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Американската пејачка Бијонсе на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои носи интересен потполно црвен аутфит во кој изгледа како дефиниција за ceксaпил и женственост. Популарната пејачка искомбинира црвен сако-фустан, под кој не облече градник, и високи чизми во иста боја, а двете парчиња ги красат сошиени бисери. Изгледот го пополни со бисерни обетки и […]

ДУШКО ТОШИЌ ГИ ЗАШТИТИ МИЛИОНИТЕ: Карлеуша веќе нема полномошно за да управува со неговите пари!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Доколку дојде до развод, пејачката ќе мора да се бори за имотот и да докажува кој колку од нив заработил! Јелена Карлеуша веќе нема да може да смета на милионите кои ги заработува нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, бидејќи тој решил да ги секне сите славини после аферата со Огњен Врањеш. Доколку пак дојде до развод, […]

(ВИДЕО) ТРИ ГОДИШНО ДЕТЕ ИСЧЕЗНАЛО ВО ШУМА ПОЛНА СО МЕЧКИ: Два дена подоцна било пронајдено, а она што им го раскажало на спасувачите е неверојатно!

 • January 29, 2019
 • Коментари
3-годишниот Кејси Хатавеј кој преживеал два дена во шума на ниски температури во американската држава Северна Каролина, ѝ раскажал на полицијата и семејството дека го чувала пријателски настроена мечка која постојано била со него. Спасувачите кои го чуле плачот на детето, го пронашле вечерта на 24-ти јануари, премрзнато и мокро, но безбедно. Тој исчезнал на […]

МАЖОТ МИ ЈА ДАВА НЕГОВАТА ПЛАТА,А ЈАС НЕМУ ЏЕПАРЛАК: Приказна за една невработена и среќна жена!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Џилиса Џејн од британскиот град Корнвел работела како чистачка, а потоа, откако ја родила ќерката дала отказ, и сега семејството го издржува сопругот Рајан. Но, сопругот нема никаква контрола над финансиите.Таа одлучува за трошоците во домаќинството, а на мажот му дава џепарлак. Додека работела, само таа заработувала околу 11.500 евра годишно, а сега целото семејство […]

АНАСТАСИЈА РАЖНАТОВИЌ КАКО МОДНА ИКОНА НА ПАРИСКИТЕ УЛИЦИ!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Наследничката на Цеца Ражнатовиќ, пејачката Анастасија Ражнатовиќ замина во Париз каде што ужива. Таа посетува неколку туристички атракции и знаменитости на француската престолнина, а своите следбеници на „Инстаграм“ ги известува како си поминува во омилелниот град на пејачката. Дека навистина ужива во оваа метропола сведочат и фотографии кои пејачката ги сподели на социјалните мрежи, а […]

(ВИДЕО) СО СВОЈОТ НАСТАП,ГИ РАСПЛАКА СИТЕ ВО ЕМИСИЈАТА „ НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“!

 • January 29, 2019
 • Коментари
На вчерашната емисија „Никогаш не е доцна“ сите се расплакаа. Во вчерашното шоу настапи Сашко Јањиќ кое е самохран родител. Неговата сопруга починала кога помладиот син имал само седум месеци , а постариот две години. После првата песна на сцеа се придружи и неговиот син и заедно отпеа песна која ќе ве расплаче..

КАРЛЕУША ВО ПАНИКА : Душко молчи и заработува милиони, додека Врањеш подготвува oдмaздa!

 • January 29, 2019
 • Коментари
Скандалот околу аферата меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш не стивнува.Откако Врањеш на социјалните мрежи го прозва Душко Тошиќ, сите се уверени дека ова е само почеток и дека во јавност наскоро може да исплива уште некоја снимка. Имено, откако Јелена најави дека ќе го тужи босанскиот фудбалер, тој на суптилен начин и стави до […]