Category: Занимливости

ЦЕЦА ОТКРИ ТАЈНА: Одамна бев мажена , а ако сум паметна ….

 • October 17, 2018
 • Коментари
За љубовниот живот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ многу се нагаѓа. Отсекогаш сите сакале да знаат дали е во врска и со кого. Овојпат пејачката отворено проговори за тоа дали има партнер, а нејзиниот одговор веројатно ќе ги одушеви мажите. -За некого подобро е да го прегрнува маж, а некој повеќе сака бунди. Зависи кој […]

СИТЕ ПЕСНИ И ГИ ПОСВЕТИ НА НЕА:Ова е жената која Бајага ја сака 36 години

 • October 17, 2018
 • Коментари
Момчило Бајагиќ Бајага е еден од ретките српски музичари кој својот приватен живот Успева да го задржи далеку од очите на јавноста. Сопругата на Бајага не се експонира во медиумите, а ретки се и приликите на кои се појавува со сопругот. Можеби и тоа е еден од начините со кои својата љубов ја зачувале 36 […]

Горан Алачки и Марина Дојчиновска во љубовна идила: Хармоникашот и водителката разменуваа нежности во Бразил

 • October 17, 2018
 • Коментари
Маестро Горан Алачки, композитор кој важи за еден од најдобрите школувани македонски хармоникаши. Како во изворниот фолклор, така во новосоздадената песна, но и во класиката, за него нема тајни меѓу дирките на инструментот што се растегнува – хармониката! Но се чини дека растргнат помеѓу обврските и неговиот приватен живот по разводот со некогаш познатата фолк […]

Брена доби скапоцен подарок од сопругот: Тоа го поседуваат само 8 луѓе на светот

 • October 17, 2018
 • Коментари
Лепа Брена на 20-ти октомври ќе одржи роденденски концерт, но и на 21, земајќи предвид дека влезниците за првиот спектакл се веќе продадени. Бидејќи тој ден полни 58 години, Брена доби предвремен подарок од својот сопруг Боба Живојиновиќ, кој навистина се потрудил овој пат. Имено, бившиот тенисер ја изненади сопругата со микрофон од марката „сенхајзер […]

По стапките на Мики и Светле: Моника Црнокрак избрана за Мис фотогеничност

 • October 16, 2018
 • Коментари
Ќерката на Мики и Светлана Црнокрак, Моника Црнокрак ја претставуваше Македонија на изборот за убавина Miss Summer International 2018, кој пред два дена се одржа во „Мерит Ројал и Премиум“ во Киренија, Кипар. Таа успеа да ја освои титулата за Мис фотогеничност во нејзиниот прв интернационален настап како претставник на Македонија и така продолжи по […]

САМО ЗА ВИСТИНСКИ СТРУМИЧАНИ: Преведете ги овие дијалектни реченици на современ литературен македонски јазик

 • October 16, 2018
 • Коментари
Претходно објавивме да го погодете значењето на одредени струмички зборови, но овојпат ви нудиме поголем предизвик кој е само за вистински струмички. Преведете ги овие дијалектни реченици на современ литературен македонски јазик! „Мамо не џ’нџори у кујната оште од сабаале!“ „Ајдее и тај извишил ф’ртуунта!“ „Ујдел д’ дојде!“ „Абе дек мее мистриита? Не знам, јас […]

Два бамбуси се симбол на љубов и среќен брак, три се чуваат за среќа, пет за здравје, а осум се најважни- еве зошто

 • October 16, 2018
 • Коментари
Бамбусот е мошне интересно растение кое често се одгледува како градинарско. Во делови на источна Азија постојат шуму од бамбусови дрва каде стеблата на бамбусот се користат за изградба на куќи, мостови, мебел,водоотпорни цевки и за произвотство на хартија и лулиња за пушење. Пупките на бамбусот се користат и во прехраната, но симболиката на бамбусот […]

Појадокот на Јелена Ѓоковиќ: Оваа фит мајка вака го започнува својот ден

 • October 16, 2018
 • Коментари
Сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, Јелена, веќе неколку пати со своите следбеници на Инстаграм ги споделила своите рецепти за здрава исхрана. Јелена за кратко време откако на свет го донесе својот син Стефан, ја врати својата совршена линија, а сето тоа благодарение на здравиот начин на исхрана и редовните физички активности, тврди […]

РОДЕНДЕНСКА ЖУРКА НА ЛИЛА:Боки 13 пееше дует со синот на Лила

 • October 16, 2018
 • Коментари
Вчера роденден прослави Лила Филиповска. Во текот на денот добиваше честитки и подароци од голем број на обожаватели и фанови. Прв беше Боки 13 кој со прекрасен пар обувки – штикли ја изненади Лила. На роденденската забава највесел беше Боки кој пееше дует со синот на Лила, Филип.   View this post on Instagram About […]

„THE PRODIGY“ НАЈАВИЈА НОВА БРУТАЛНО ДОБРА ЕПОХА: Ова се првите три траки од новиот албум на “The Prodigy” како најава за уште едно незаборавно доживување!

 • October 15, 2018
 • Коментари
Британскиот електро, рејв, алтернатив денс, електро-панк, хардкор техно бенд „Продијџи“ го најавија новиот албум, со кој според голем број на светски продуценти и диџеи е проценет за едно од најдобрите изведби на оваа легендарна група од Есекс, Велика Британија   Со наслови како „Need some1″, „Light up the Sky”, “Fight fire with fire”, момците од […]