Category: Занимливости

МАКЕДОНСКИТЕ ЗНАМИЊА СЕ ВЕАТ НИЗ ЦЕЛА АМЕРИКА: Моторџиите од клубот „Ноќни Волци“ ја возат цела Америка од исток до запад!

 • October 15, 2018
 • Коментари
Македонските моторџии од мото-клубот „Ноќни Волци“ започнаа со нивната Американска турнеја, на која според плановите, е предвидено заедно со моторџии Македонци од САД да ја поминат целата земја од источниот до западниот брег На автопатиштата низ САД, моторџиите предводени од претседателот на мото-клубот „Ноќни Волци“ ги истакнаа и Македонските знамиња.  

БРЕМЕНА ЖЕНА ГО ФАТИ СОПРУГОТ СО ЉУБОВНИЦАТА: Му го скрши автомобилот

 • October 15, 2018
 • Коментари
При излив на љубомора, бремена жена го уништила автомобилот на нејзиниот сопруг, кој бил фатен да дело како руча со љубовница во ресторан, објави “Мирор”. Таа прво ја скршила шофершајбната пред да почне да отскокнува на кровот од возилото. Потоа не се двоумела да фрли камен на задното стакло. Цело време таа викала и го […]

Лила слави роденден – Eве кој прв ја изненади со убав подарок

 • October 15, 2018
 • Коментари
Иако практично денот само што започна, прекрасната водителка Лила Филиповска, уште во 12 часот на полноќ почна да ги добива своите роденденски честитки и убави желби. Дама никогаш не се прашува колку години има па затоа не ја запрашавме ни ние, но затоа се гледа дека таа навистина го сака својот роденден и ужива во […]

ТРЕТА ГЕНЕРАЦИЈА РОДЕНА НА ИСТИ ДЕН: Прилепчанец од Англија доби син на денот кога е роден тој, неговиот татко и сестра на мајката

 • October 15, 2018
 • Коментари
Прилепско бебе се родило на ист датум како и својот татко и дедо, во болницата “Аrrowe Park” во Ливерпул, нешто за што веројатноста дека може да се случи е еднаш на 48 милиони случаи, пишува локалниот портал “Леверпул Ехо”. Филип Павлоски (34) по професија физикален терепевт од Прилеп, ги вчудоневидел вработените во болницата, кога им […]

Ја изневерил, а таа се омажила за сопругот на неговата љубовница

 • October 15, 2018
 • Коментари
Една жена од Тајван открила дека нејзиниот сопруг ја изневерува и решила да преземе нешто сериозно. Биле во брак повеќе од 10 години, кога Чен забележала дека нејзиниот сопругот често во текот на ноќта тајно испраќа смс пораки. Чен се одлучила да се соочи со својот сопруг вадејќи ги сите докази. Пронашла дополнителни докази кога […]

(ВИДЕО)Facebook ја лансираше новата функција за објавување 3D фотографии

 • October 13, 2018
 • Коментари
Facebook ја ланисраше новата функција 3D photo, која ќе додава длабочина во вашите фотографии на News Feed. Почнувајќи од вчера, корисниците постепено ќе почнат да ги гледаат таквите фотографии, а опцијата во наредниот период ќе им стане достапна на сите. Со цел да ја користите потребен ви е смартфон со две камери. Facebook со помош […]

Жените од целиот свет полудеа по пожарникарите од Австралија

 • October 13, 2018
 • Коментари
Поголемиот дел од луѓето ќе се сложат дека професијата пожарникар е многу важна и дека овие луѓе се вистински херои кои секојдневно го ризикуваат животот. Бидејќи често се мисли дека мажите кои се занимаваат со оваа професија се неверојатно згодни, тие поради тоа имаат и голем број обожавателки. Поради тоа и пожарникарите од Австрлаија одлучиле […]

ЌЕ МИ ГО ЈАДЕШ КОМЛЕТНО: Готвачот Марк ја изненади водителката со неочекуваниот коментар!

 • October 13, 2018
 • Коментари
Популарното кулинарско шоу доби неочекуван пресврт, откако готвачот, Марк и се налути на водителката која од него како што вели, бара премногу, мислејќи на работата во кујна за време на натпреварувањето „Ти многу бараш од мене. Ќе ми го јадеш комплетно, а?“ – рече Марк, изненадувајќи ја водителката, која не сфати дека готвачот на кој […]

Миа Костова одново шокира: „Се’ што сакам – можам!“

 • October 13, 2018
 • Коментари
Македонската ТВ водителка е несомнено една од оние кои имаат високо ниво на самодоверба и убаво чувство во себе кога е физичкиот изглед во прашање. Токму затоа, постојаното шокирање на јавноста на Миа Костова и стана повеќе од забава – стил на живот. Долга, па кратака коса, буцка, па „сучка“ што може да се скрие […]

Оваа диета прави чуда: Доказ се Колинда, Моника, Џенифер, дури и Халид Бешлиќ

 • October 13, 2018
 • Коментари
Кога хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ пред неколку дена позираше покрај Меланија Трамп во Белата куќа, сите ја забележаа нејзината промена. Видно ослабната, со десетина килограми помалку, Колинда ја поттикна љубопитноста на јавноста за каква диета станува збор. Хрватските медиуми откриваат дека се работи за таканаречената липосукциска диета, а планот за исхрана го осмислил сараевскиот […]