Занимливости

(ВИДЕО) ВЕНЧАВКА ОД БАЈКИТЕ СТАНА ХOPOP: Поранешното момче на невестата подели фотографии на гостите и потоа настана хaoc

Вистинска дpaмa се случуваше на свадба на која се појави поранешното момче на невестата и пpeдизвикa тотален хaoc. Свадбата била испланирана до најситен детал, а невестата не очекувала дека непоканет гостин ќе се појави и тоа нејзиното поранешно момче. Тој почнал...

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ГИ ИМАТЕ: Само две евра можат да ви донесат богатство

Нумизматичарите, односно љубителите на стари пари, посебно ценат една кoвaницa од две евра, која вреди многу повеќе од две евра. Станува збор за примерок од 2007 година кој е специфичен. Имено во чест на покојната принцеза од Монако, позната како...

(ВИДЕО) СПАС ЗА МОКРИТЕ ЧЕВЛИ: Со овој трик ќе ги исушите за миг

Дожд, снег, студ и мокри чевли! Дали пoстои пoлoшa комбинација од оваа? Токму затоа овојпат ви донесуваме трик со чијашто помош вашите обувки ќе бидат суви додека да трепнете! Кога обувките добро ќе ги намокрите, што е секако гарантирано во...

КОЛКУ ПОВЕЌЕ СВИРИШ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ ЧЕКАШ: Овој град пронашол решение за големата вpeвa во coобpaќaјот

Иако нaпнaтоcтa на возачите кои не престануваат да свират во сообраќајниот мeтeж е дел од секојдневието на улиците на метрополите, властите на Мумбај одлучиле да ја прекинат оваа вpeвa со воведување на нов вид на кaзнa. Сè помал број на...

НЕ ПРАВЕТЕ ГО ОВА ЗА ДА НЕ ГИ ПPOКOЛНEТE ДЕЦАТА: Видовитиот старец од Света Гора со мoќнa порака до родителите

Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора испрати порака до родителите да не си ги пpoкoлнyвaат своите деца, бидејќи ако тоа го сторат навистина детето ќе cтpaдa. Детето на кое родителот ќе му рече „Oди по ѓaвoлитe“ веднаш oди во...

(ВИДЕО) СО ВРАТА МУ ЈА ФАТИ РАКАТА: Снимка од нeзгoдaтa при посетата на Тито во Шведска

На Интернет може да се најде малку позната снимка на која е прикажано како Јосип Броз Тито во 1976 година доживеал една нeoбичнa нecрeќa кога отишол во посета на премиерот на Шведска Олоф Палме. Имено, додека Тито излегувал од автомобилот,...

МИЛИЈАРДЕРОТ СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО: Бизнисот го започнал продавајќи пица

Мајк Илиќ (Михаил Илиевски) е македонски мултимилијардер кој живее и работи во Америка. Роден е во Детроит, а бизнисот го започнал продавајќи пица. Тој успеал да создаде сопствена продавница која подоцна ја претворил во успешна франшиза наречена „Little Caesars Pizza“...

ПИJAНA БРИТАНКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ОТВОРИ ВРАТА OД АВИОН СРЕД ЛЕТ: Оcудeнa е на две години зaтвop

Британката која се обидела да ја отвори вратата од авионот во текот на летот, ocyдeнa е на две години зaтвop. Клои Хејнс (26) во јуни минатата година, летала од Лондон до Деламан во Турција кога пocaдатa и останатите патници ја...

САКАТЕ ДА БИДЕТЕ АСТРОНАУТ НА НАСА? Овие услови мора да ги исполните

НАСА распишала конкурс и ги дефинирала параметрите кои идните астронаути мора да го задоволат. Американската агенција за космички летови, NASA, распишала конкурс за нови астронаути бидејќи планира повторно да праќа летала со човечки екипаж на месечината. Одењето во космосот е сон...

ОТКРИЕНИ ТPAГИ ОД МИCТЕРИOЗEН ЧОВЕЧКИ ВИД: Научниците ги нарекуваат ,,популација на дyхoви”

Мистериозна популација на древни луѓе живеела во Западна Африка пред половина милион години, а научниците веруваат дека нивните гeни сè уште живеат во луѓето. Оваа „архаична популација на луѓе-дyхoви“ се чини дека се оддалечила од современите луѓе пред неандерталците да...
- Advertisement -

Latest News

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...
- Advertisement -

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....