Category: Занимливости

СТАВЕТЕ ГО ОВА ЦВЕЌЕ ВО ВАЗНА ДОМА: Симбол на пари, здравје и среќен брак!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е цвет кој има опоен мирис и одамна ги краси дворовите и домовите, а крие многу благодети. Името Божур потекнува од кинескиот збор „sho yu” што значи најубав. Во Кина е симбол за богатството, веројатно поради неговата […]

JA ПОБЕДИ БИТКАТА СО PAКОТ: Ана Михајловски,пред и потоа!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Водителката на „Пинкови ѕвездички“ Ана Михајловски важи за една од најзгодните водителки во регионот и пошироко. За разлика од нејзините колеги кои го покриваат лицето со шминка и големи темни очила за сонце, таа често објавува природни фотографии. Овој пат Ана објави фотографија од рано наутро без шминка и покажа каква трансформација прави на себе […]

(Рецепт) СТАР РУСКИ РЕЦЕПТ: Како да се ослободите од очилата со 4 природни состојки!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Сите кои носат очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои вообичаени работи, ве болат очите од гледање, паѓа концентрацијата итн. Ова е едноставен рецепт кој секој го има во својот дом, проблемот со видот ќе исчезне. Очите се еден од најважните чувствителни органи, бидејќи со помош на нив можеме […]

ОВОЈ МАНАСТИР ПРАВИ ЧУДА: Го палеа и обновуваа, а еве како им помогна на многумина!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Сокриен во тишина, опкружен со дарови од природата, пален и обновуван, манастирот Туман кој се наоѓа во Србија, постои со векови, и во него се случуваат чуда. И денес се прераскажуваат чудата од манастирот. Во растојание од половина век, биле донесени две жени, поточно жена на возраст од 50 години и 20-годишна девојка. Двете биле […]

АРХЕОЛОЗИТЕ ПОТВРДИЈА: Пронајдени тајни тунели под Алкатраз!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Археолозите го потврдија долготрајното сомневање на историчарите дека познатиот затвор Алкастраз бил изграден над воени тврдини од времето на американската граѓанска вojна. Археолозите користеле радари и ласерско скенирање на земјата, како и историски мапи и фотографии. Пронајдени се целосно закопани згради, складишта за мунициja и тунели. Локалните медиуми пренесуваат дека истражувачите пронашле голем број соби […]

ЧЕТИРИ ГЕНЕРАЦИИ ОД ФАМИЛИЈАТА ДАГЛАС НА СОБИР: Од 1. до 102. години!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Освен најстариот син Камерон кој го добил во првиот брак со филмската продуцентка Диандра Лукер, Мајкл има уште две деца – помладата ќерка Керис и постариот син Дилан… Со емотивна фотографија на социјалните мрежи глумецот Мајкл Даглас (74) ги воодушевил но и ги разнежнил своте следбеници. Имено, објавил фотографија на која се четири генерации Даглас. […]

РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето во поодминати години се најсреќни!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Луѓето се најсреќни на 70 години, бидејќи со возраста почнуваат да го игнорираат гневот и да бидат попозитивни, пишува „Дејли мејл“. Најмалку среќни, пак, се луѓето на средна возраст, кај кои стресот и гневот се најизразени. Научници од Медицинското училиште во Харвард правеа истражување кај луѓето во однос на промените во социјалните сигнали и како […]

ЈОВАНА НЕШОВА Е ЕДНА ОД НАЈБАРАНИТЕ МАКЕДОНСКИ МОДЕЛИ ВО СТРАНСТВО: Се појави на модниот магазин „Вог“!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Јована Нешова, една од најуспешните македонски интернационални модели, се појави во кинеското издание на модниот магазин „Вог“. Таа беше вклучена во едиторијалот The Shape Shift, како едно од заштитните лица во кампањата за брендот Finelycup. Кампањата е сликана минатиот септември, но е за целата оваа 2019 година. Низ годините Јована само го потврди својот статус […]

ИСЦЕЛИТЕЛНА И ЧУДОТВОРНА МОЌ ИМА МАНАСТИРОТ ОСТРОГ: Духовно светилиште во кое се излекувале многумина!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Верниците се редат еден зад друг. Се поклонуваат пред моштите. Го допираат платното со кое се покриени. Сето тоа се прави тивко. Монахот што постојано е покрај нив вели дека моштите се откриваат само во одредени денови, за време на големите празници. Ова духовно светилиште го посетуваат православни, католици, но и муслимани. Тука не ги […]

(Видео) БЕЗ ДА ТРОШИТЕ ПАРИ ЗА ТЕРЕТАНА: Домашен тренинг за затегнување на задникот и бутовите!

 • March 7, 2019
 • Коментари
За убав и затегнат задник, не треба да трошите пари во теретана или за личен тренер. За само 15 минути дневно во текот на еден месец, ќе имате одлични резултати. Ова се доста ефикасни вежби кои оваа иструкторка ќе ви покаже како сами можете да ги правите во својот дом. Задникот и бутините ќе ви […]