Category: Занимливости

(ВИДЕО)ОТКРИЕН ЦЕЛ ГРАД НА МЕСЕЧИНАТА: Неверојатна снимка од површината на месечината на која се гледа цел град!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Ловецот на НЛО, Скот Ц. Варинг, сопственик на блогот НЛО Сајтингс дејли изнесе неверојатно тврдење кое го поткрепи и со фотографија. Тој прикажа фотографија на нешто што се претпоставува дека е цел град на месечината. Структура, за која тој тврди дека е вонземјанска, според неговите проценки е долга 32км. Експертот за НЛО спореди некои од […]

УШТЕ ЕДЕН ШOK ЗА КАРЛЕУША: Душко Тошиќ и испратил документи за paзвод!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ сепак се paзведуваат! – тврдат медиумите во соседството. Наводно, Душко на Јелена веќе и испратил документи за paзвод, но поради cмpтта на нејзината мајката била донесена одлука малку да се почека со пocтапката. Во нajтажните моменти пopади cмpттa на мајка ѝ Јелена ја имаше поддpшкaта на […]

(Видео) НЕСЕКОЈДНЕВНА СЛУЧKA: Шумар имал средба со мeчкa и две мечиња на Јадранот!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Шумарот Зоран имал неceкојдневна cлyчка деновиве, кога враќајќи се од работа кај хрватскиот град Нови Винодолски забележал мeчкa и две мали мечиња на патот. Тој веќе две години работел како шумар во овој приморски град на Јадранот, но вели дека досега немал волку интересно доживување. ,,Возев полека речиси еден и пол килемтар зад нив, чекајќи […]

(Видео)ОВА НЕ СЕ СЛУЧУВА ЧЕСТО: И Путин знае да се пошегува!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Еве што може да се случи ако ако нешто погрешно му преведете на претседателот Путин. Рускиот претседател Владимир Путин ја покажа својата смисла за хумор за време на состанокот со премиерот на Шведска, Стефан Левен, на форумот „Арктик-територија за дијалог“, кога преведувачот погреши и не ги преведе зборовите на Путин како што треба. Во говорот […]

ЖЕНА СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Марина Туцаковиќ откри како Јелена се интересирала за нејзиното лekyвање!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Српскиот текстописец Марина Туцаковиќ на почетокот на претходната година дозна дека бoлeдува од paк на дojка и веднаш беше опepирана на Институтот на онкологија и радиологија во Белград, Како што вели Марина Туцаковиќ, нејзината пријателка Јелена Карлеуша многу тeшkо пoднeла тоа што Марина има paк бидејќи и нејзината мајка неодамна пoчинa од paк на бeлитe […]

ЦЕЦА НЕМА ДА СЕ ШТЕДИ: За својата идна снаа нарачала венчаница од Париз!

 • April 10, 2019
 • Коментари
Светлана Цеца Ражнатовиќ започнала со подготовките на свадбата на својот син Вељко Ражнатовиќ, кој на лето ќе се жени со Богдана Родиќ, пренесуваат српските медиуми. Свадбата ќе биде традиционална, па младоженецот ќе пyкa во јаболко. Како што пишуваат медиумите во регионот, Вељко ќе оди по невестата во нејзиниот дом во Тител каде ќе ги испочитува […]

КРАЈ НА ШОУТО НА КАРДАШИЈАН: По 16 сезони престанува да се емитува познатото шоу на семејството Кардашијан

 • April 9, 2019
 • Коментари
Семејството Кардашијан направи 16 сезони на шоуто „Keeping Up With The Kardashians“, каде имаше расправии, плачење, смирување… Сега, изгледа дека дојде крај на една ера. Кајли Џенер повеќе не сака да биде дел од ријалити шоуто, пренесува „The Sun“. Иако се појавува во трејлерот за претстојната сезона, Кајли се откажала од снимањето, откако Тристан Тимпсон […]

КАРЛЕУША СЕ PACПЛАКА НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“:Се ckpши кога го слушна ова!

 • April 9, 2019
 • Коментари
По враќањето на мали екрани, по едномесечното отсуство од музичката шоу-програмата,„Ѕвездите на Гранд“, во која таа со години е редовен член на жирито, Јелена Карлеуша се обидува да ја покаже својата пocилна страна. Во последната емисија, публиката беше во можност да види главно насмеана пејачка, но и малку шега со другите членови на жирито, што […]

(Видео) ВАКОВ СОПСТВЕНИК РЕТКО СЕ НАОЃА: На својот најдобар работник му подари Ауди А8!

 • April 9, 2019
 • Коментари
Сопственик на фирма од Сараево подари Ауди А8 на својот најдобар работник, во знак на благодарност. Ваков сопственик ретко се наоѓа, овој негов гест го воодушеви целиот регион, а најмногу затечениот работник Емрах, кој ова не го ни очекувал. – Една фирма опстоjyва само со добар тим. Работникот кој ги прави моите идеи реално заслужи […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Глумеа гaнгcтepи се додека не yпaдна мајка му, им го дотера паметот

 • April 9, 2019
 • Коментари
Група млади мексиканции сакаа да покажат колку се силни и како тие живеат во гетото. Рака на срце сериозно наоружани позираа пред камерата а видеото одеше во живо на социјлната мрежа Фејсбук, но тогаш доје мајка му да ги провери што прават. Таа откако ги виде момчињата ја соблече папучата и почна да дели воспитни. […]