Category: Занимливости

(Видео)И ПУКНАЛ ,,ФИЛМОТ„ ПОСТОЈАНО ЈА ПРАШУВАЛЕ ЗА МАЖЕЊЕ: Отишла се венчала самата со себеси

 • October 10, 2018
 • Коментари
32-годишна студентка на престижниот Универзитет Оксфорд, Лулу Џемима, по потекло од Уганда реши да стане невеста и да се венча себе си. Џемима во целост и се посветила на науката и немала време да си најде идеален партнер. Но, тоа не ги спречувало сите да ја прашаат зошто не се мажи и кога ќе виде […]

Скопје трчаше 10К, трчаше и Димитар Атанасовски и истрча… некако: „Ајде дебел, ти можеш“„

 • October 9, 2018
 • Коментари
Скопската хуманитарна трка „Скопје трча 10к“ побуди голем интерес кај јавноста. Не само заради нејзиниот хуманитарен карактер, туку и заради се поголемата и поразвиена свест и навики кај скопјани за физичката активност и поздравиот живот. Затоа трката имаше таква масовност, а за нејзината популаризација се погрижија и дел од познатите личности и јавни фаци кои […]

Уште една кралска венчавка: Се мажи внуката на кралицата Елизабета, а кога ќе дознаете што работи младоженецот ќе останете зачудени

 • October 9, 2018
 • Коментари
Датумот за венчавката на принцезата Јуџин наближува и во медиумите веќе се шпекулирана за приближна сума за раскошната прослава, на која се поканети 850 гости. Според медиумите, венчавката на внуката на кралицата Елизабета Втора ќе чини речиси два милиони фунти. Колачот, на пример, е со цена од 1.000 фунти. Тие, исто така, ангажирале добро познат […]

ПОУЧЕН АМАНЕТ КОЈ МОРА ДА СЕ ПРОЧИТА: Не дозволувајте парите да бидат повредни од вас

 • October 8, 2018
 • Коментари
Ова прекрасно литературно дело на поетот Енес Кишевиќ поради универзалните вредности на поракитe, читателите ја нарекоа света Повелба на сите ќерки и синови на Светот. … Ќерки и синови мои, Не делете се во куќата која ви ја оставам, таа и после вас ќе остане. Спомнете си со ручекот, дека уште некој ќе јаде од […]

Овде веќе никој не е нормален: Тамара сподели домашна атмосфера со Хана и Тијана

 • October 8, 2018
 • Коментари
Тамара Тодевска не само што е најангажирана македонска пејачка туку е една и од најактивните на социјалните мрежи. Често на нејзините профли може да видиме фотографии од нејзините активности или активности на нејзината ќерка Хана. Деновиве, друштво им прави и сестрата на Тамара, Тијана Дапчевиќ која започна со снимањата на третата сезона на „Преспав“. Во […]

Излегла на балкон и закачила огромни гаќи да се сушат: Оваа сцена дополнително ја прави нејасна чудниот коментар

 • October 7, 2018
 • Коментари
Фактот дека никој не може да ве посрамоти како родителите, а во овој случај мајката, покажува фотографијата на која се гледаат огромните гаќи на балконот на една зграда, со дополнително објаснување – стигна мајка ми. Белата долна облека предизвикала големо внимание, не само на минувачите, туку и на оние кои ја виделе на социјалните мрежи. […]

МУ ПОСТАВИЛА СТРОГИ ПРАВИЛА ЗА НИВНАТА ВРСКА: Погледнете што му забранува, како би реагирале вие?

 • October 7, 2018
 • Коментари
Во секоја љубовна врска постојат одредени правила до кои се придржуваат партнерите, но што доколку едниот од нив има прилично големи барања? Токму тоа му се случило и на ова момче, а листата на правила кои му ги поставила неговата нова девојка завршила на интернет. Токму поради тоа, сега луѓето го советуваат да ја остави. […]

„Готово е драги гледачи, она е кралица купатила“: Сергеј Варошлија во шок 

 • October 7, 2018
 • Коментари
Во емисијата „Мода“, модниот критичар Сергеј Варошлија по случаен избор на своите обожаватели додели маички со хаштаг #ќемипукнедушата. Сергеј Варошлија ја „растури“ на 1ТВ, ама само и ја качи цената, па Жаки-Блонд сега „растура“ на социјалните мрежи. Една од „модните мети“ на Варошлија беше и прилепчанката Жаклина Лина, или попозната како Жаки – „Блонд“, модел […]

Моќна молитва против лоши мисли

 • October 6, 2018
 • Коментари
Понекогаш е потешко човек да се ослободи од лошите мисли отколку од лошите навики. Затоа помогнете си себеси со оваа убава молитва…

Татјана Стојановска открива што си купила од првиот хонорар

 • October 6, 2018
 • Коментари
Татјана Стојановска една од најпопуларните презентерки кај нас, некогашна манекенка и Мис на Македонија, за открива како ги заработила првите пари: „Првите хонорари кои ги добив, беа на 17 годишна возраст, како манекенка на ревија на тогашниот Саем за мода „Модест“ кој се одржуваше на Скопскиот саем. И знам дека со хонорарот си купив еден […]