Category: Занимливости

НЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА: Зејнеп од „Карасевда“ се разведе по 4 години брак, а вака изгледаше на свадбата!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Младата турска актерка Хазал Филиз Кучукосе и нејзиниот сопруг Туан Тунали му ставија крај на 4 годишниот брак. Иако изгледаа како среќна и храмонична двојка, тие во 2018 година решија да ги потпишат документите за развод. Според изјавите на Туан, сега веќе поранешен сопруг на Хазал, коментираше дека актерката премногу „летнала во небото“ од слава, […]

ВO EK НA ПOPHO AФEРATA, KAРЛЕУША ОДИ ПОД HOЖ!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Познато е дека жените кога имаат љубовни проблеми решаваат нешто да променат, а тоа не ја заобиколи ниту Јелена Карлеуша, која од почетокот на годинава е во жижата на вниманието на јавноста поради порно скандалот и наводната прељуба. Како што дознава српски ВИП, таа ќе отпатува во Истанбул, во најпознатата клиника за пластична и реконструктивна […]

ЗАЧИНОТ КОЈ Е ПОСКАП ОД КOKАИHОТ МОЖЕ ДА СЕ ОДГЛЕДУВА И ВО МАКЕДОНИЈА: 20 000 евpа за килограм

 • January 28, 2019
 • Коментари
Може да заработите убаво, одгледувајки зачин поскап од kоkаин, кој чини 20 000 евра за килогpам. Древна леkовита билка отсекогаш била и се уште е најcкап зачин на светот. Шафран – билка која отсекогаш има неодолива и волшебна mоќ, билка во која се бањала Клеопатра, за да ги сочува своите чаpи, а Александар Македонски со […]

(ФОТО) АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ПРОДАВА НА ТЕЗГА ВО ПАРК ЗАЕДНО СО ДЕЦАТА!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Холивудската актерка Анџелина Џоли беше фотографирана во паркот за кучиња во Лос Анџелес како заедно со децата продава храна. Оваа фотографија немаше да ја види светлината на денот ако нејзината колешка Сара Рамос не ја објавеше на социјалните мрежи и откри дека познатата актерка и тоа како е хумана кога не ја следат камери и […]

КОГА ДОМАШНАТА ЗАДАЧА Е ПРЕТЕШКА: Дете се јавило во служба за итни повици да побара помош за домашната задача!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Дете се јавило во американската Служба за итни повици и побарало помош за пишување на домашната задача, а диспечерката покажала доволно професионалност и трпение да му помогне, со што стана вистински интернет хит. Антонија Бунди, вработена во Полицискиот оддел на Лафајет во сојузната држава Индијана, не можела да го одбие момчето кое повикало 911 оти […]

ПOУЧНА ПРИКАЗНА: Бог прави чуда од нашите слабости!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Некој стар трговец секое утро одел на изворот за да ги наполни своите стомни со вода и ги носел на рамена за да им ги даде на своите купци во градот. Една од стомните била напукната и затоа губел дел од водата додека стигне, а другата стомна била потполно нова и носела повеќе пари. Целосната […]

(ВИДЕО) НОЛЕ НАПРАВИ ШОУ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА СО МЕДИУМИРЕ: Ова е неговиот одговор на кој се смее цел свет!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои рекордната седма титула во Австралија, а на конференцијата за медиумите по мечот направи вистинско шоу! Убедливата победа во финалето над големиот ривал Рафаел Надал со 6:3, 6:2, 6:3 дава појасна слика за тоа кој е најдобриот тенисер во светот во овој момент. Ноле на прес-конферецијата дојде расположен и подготвен […]

(ВИДЕО) ЖИРИТО НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“ СО КРИТИКИ ДО ОГНЕН ЗДРАВКОСКИ: „Досега оваа е твојата најлоша изведба“

 • January 28, 2019
 • Коментари
Во саботата започна емитувањето на вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“; а прв на сцената настапи Огнен Здравкоски од Скопје. Имено, во вториот круг важат и нови правила односно менторот на кандидатот седи до Саша Паповиќ и нема право да гласа за својот кандидат. Оние учесници кои ќе добијат 5 или 6 гласа одат директно […]

ФИЌО ВРЕДНО МИЛИОН ДОЛАРИ: Забележано како се искачува кон Пелистер на екстремни услови !

 • January 28, 2019
 • Коментари
Снежните врнежи изминатите денови ги претворија зимските центри и националните паркови во прекрасни пејсажи. Викендов вриеше од народ на Пелистер, Маврово, Крушево, Попова Шапка, Пониква…. И ова црвено фиќо било забележано како ита кон ски стазите на Пелистер. Не знаеме дали искачило до највисоката точка, но познавајќи ја “инаетливоста” на ова количе, големи се шансите […]

ЈА ПРОСЛАВИ ГОДИШНИНАТА СО МАКЕДОНСКА ПЕСНА: Дарко Лазиќ наздрави со вино, а потоа го покажа трудничкиот стомак на свршеницата!

 • January 28, 2019
 • Коментари
Познатиот пејач Дарко Лазиќ откако ја преживеа тешката сообраќајна несреќа во октомври минатата година, речиси и да го живее својот втор живот. Откако пејачот „се врати во живот“, овој пат со своите фанови на Инстаграм откри и детали од својот приватен љубовен живот. Имено тој им откри на фановите дека прославува годишнина од врската со […]