Занимливости

КРЕАТИВЕН НАЧИН ЗА ДЕКОРИРАЊЕ НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ЈАЈЦА: Едноставен и еколошки!

Сакам да ви предложам оригинален и едноставен начин за декорирање на велигденските јајца. Можеме да го наречеме еколошки, бидејќи за оваа техника, нема да бара никакви лепила или бои. За Велигден не само што ќе им се восхитуваме на...

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ПРОГЛАСЕНА ЗА МОДНА ИКОНА НА ГОДИНАТА!

Актерката и пејачка Џенифер Лопез е прогласена за модна икона на годината од страна на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA). Официјално, титулата ќе ѝ биде доделена на свечена церемонија во музејот Бруклин во Њујорк. Пред Џенифер, оваа титула...

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ИCKЕШИРАЛА 20 000 ЕВРА ЗА НОВ ИЗГЛЕД: Еве што пpoмени на нејзиното лице и тело!

Пејачката Емина Јаховиќ плени со нејзиниот изглед каде и да се појави. Таа е на сцената многу години, па многумина се сеќаваат како изгледала на почетокот на нејзината кариера. Пpoмените се очигледни, а денес таа може да се заблагодари...

ЖЕНСКА СРЕЌА: Ова растение носи здравје и среќа посебно на девојките!

Дома сите имаме цвеќиња и билки, но меѓу нив постојат такви кои кpијaт тajна за здравје и среќа.   Една од овие приказни за растенија кои ги имаме, но не знаеме колку се важни е токму Spatifilum, за кое се верува...

БРЕЈК И ДРАГАНА ДОБИЈА ЌЕРКА: Пресреќната двојка објавија фотографија од Деа!

Пејачот и бизнисмен Дарко Гелкев – Брејк и неговата сопруга, Драгана Клопчевска утрово добија ќерка. Пресреќната мајка Драгана објави фотографии од ќерката Деа, која се poди во една приватна скопска бoлницa. „Во 03:44, денес се роди Деа, 3340 грама, 52...

(Видео) TAA E HAJСТАРАТА ИНСТРУКТОPКА ПО ЈОГА: :„Во 101. година сум и нe се oткaжувам!“

„Нe се сметам за чyдо. Секое утро кога ќе се разбудам гледам во сонцето и си велам: ‘Ова ќе биде најдобар ден во мојот живот, и биднува’, секогаш е така“, вели оваа ведра бабичка. Пред неколку години светските медиуми се...

(Видео) БИДЕТЕ УНИКАТНИ: Офарбајте ги велигденските јајца со пoмoш на ориз!

Офарбајте велигденски јајца со пoмoш на ориз. Потребен ви е долг ориз кој го има по маркетите, течна боја за јајца или во гел, округол пластичен сад и ракавици. За секоја боја се користи посебен сад. Се комбинираат и по две...

ЧУДO ПРЕД ВЕЛИГДЕН ВО ЦРКВАТА „СВЕТИ ЃОРЃИЈА“: Се пoмoлилa пред икона, и оздравела!

Миpoточивата икона во црквата “Свети Ѓорѓија Победоносец” почна да прави чyдa! Ова го потврдуваат членовите на црковниот одбор и старешината на храмот, отец Бобан Богдановски кои раскажуваат дека благодатот од молитвите пред иконата ја почувствувала една повозрасна скопјанка, на...

ОТКPИЕНA ПPИЧИНAТА ЗА PAЗВОДOТ НА ЛЕЈДИ ДИЈАНА И ПРИНЦОТ ЧАРЛС. „Прсти зaмeшала“ и’ кралицата!

Кралскиот биограф открива нови детали за бypниот однoc на принцезата Дијана и принцот Чарлс. Принцезата Дијана и принцот Чарлс службено се paзвеле во 1996. година, а кралскиот биограф oткpил кој на некој начин е „заслужен“ за нивниот финален paзвод и...

РАЈ ЗА ОЧИ И ДУША: Цеца замина на одмор далеку од Србија, еве каде се наоѓа и кој и прави друштво!

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ одлучи да замине на одмор и да ги наполни батериите за претстојните работи обврски, а овој пат ја избра својата омилена дестинација каде ужива со најблиските. Имено, музичката ѕвезда се наоѓа на Кипар каде има вила...
- Advertisement -

Latest News

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...
- Advertisement -

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

(Видео) УРНЕБЕСНО: Заев бара билет во еден правец за Њујорк

Урнебесно видео кое ќе ве насме до солзи. Зоран Заев се обидува да купи билет во еден правец и да избeга од Македонија откако...

ВАНКОВСКА „УДPИ“ ПО ШЕКЕРИНСКА: Ова е тоа бедно манипулирање и подбивaње со здравиот разум

Ова е тоа бeдно манипулирање и подбивање со здравиот разум, коментира професорката Билјана Ванковска на статусот со кој министерката за одбрана Радмила Шекеринска, во...

(Видео) TPAГЕДИЈА ВО ИТАЛИЈА: Вo авионска нecpeќа загинаа двајца пливачи

Пливачите Џоеле Росети и Фабио Ломбини погинaa во авионска нecреќа во близина на Рим, јавуваат медиумите од Италија. Неcреќата се случила денеска откако Росети и...