Category: Занимливости

ОКЕАН ИСФРЛИЛ КРСТ НА БРЕГОТ: Верниците тврдат дека тоа е свет знак!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Голем број верници и набљудувачи се собрале на една плажа во јужна Флорида откако на нејзиниот брег испливал огромен дрвен крст. Според пишувањата на американските медиуми, некои од собраните граѓани сметаат дека крстот е некој вид на свет знак. Френк Талерико, сопственик на ресортот кој се наоѓа на самата плажа вели дека бил шокиран од […]

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Никој не сака да работи за над 1000 евра месечно со платен стан и храна!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Хрватската компанија Сараѓен се занимава со извршување на различни градежни работи, а минатата година направи уште три големи договори за надградба, доработка и реконструкција на канализациска мрежа и снабдување со вода во областа на Шибеник, во вредност од 288 милиони куни, а работници им фалат – се повеќе и повеќе. “Сега кога има работа, нема […]

ЕДНА ГОДИНА ПРЕД ДА СЕ ОМАЖИ НА ОНУР,ШЕХЕРЕЗАД БИЛА ВО ВРСКА СО ОВОЈ ТАНЧЕР!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Од содржините на Вистина.мк имавте можност да дознаете дека турскиот актер Халит Ергенч пред да се ожени со актерката Бергузар Корел бил во брак кој траел една година. Веднаш потоа тој се жени со убавата Бергузар. Но, и таа пред овој брак била во врска која траела година ипол. Романсата со турскиот танчар Тан Сагутурк […]

ПРОЦЕС КОЈ ТРАЕШЕ ДВЕ ГОДИНИ: Синот на Лепа Брена покажа како изгледа сега!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Помладиот сина на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ пред две години реши да ослабне. Ја смени исхраната, почна да тренира, а сега се видливи и резултатите кои се просто неверојатни. Тој е на семеен одмор од каде објави фотографија и покажа на сите како сега изгледа, а она што сите го забележаа е дека Виктор целосно […]

ЛЕПА БРЕНА ГИ ПОЧАСТИ ФАНОВИТЕ: Ги покажа нозете по кој лудуваше цела Југославија!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Пејачката Лепа Брена овие денови е на одмор на луксузната дестинација Бора Бора заедно со семејството. Оттаму пејачката редовно ги почестува фановите со интересни фотографии од залез на сонцето, храната, рајската убавина, но и со нејзината провокативност. Пејачката откако сподели фотографија во бикини, овој пат позираше во прекратко фустанче кревајќи ги нозете на мост. Фановите […]

CKAHДAЛ ГО ТРЕСЕ КРАЛСКИОТ ДВОР: Принцот Чарлс и Камила имаат заедничко дете?!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Нов cкaндaл ја потресе британската монархија, а тоа е дека принцот Чарлс и Камила имале заеднички син и тоа многу пред тој да се ожени со принцезата Дијана, пренесува „Мирор“. Всушност, 52-годишниот Симон Доранте од Австралија бара ДНК-анализа за да го докаже своето благородничко потекло. Доранте обелодени за „Мирор“ дека принцезата Дијана знаела за неговото […]

(ВИДЕО) НАВИВАЧ НА ХРВАТСКИ СПЛИТ: Даде кош од половина терен и доби награда од 1000 ќебапи и 120 литри пиво.

 • February 8, 2019
 • Коментари
Навивач на хрватскиот кошаркараки клуб Сплит постигна кош од половина терен на полувремето од натпреварот Сплит – Приморска и доби награда од 1200 ќебапи и 120 литри пиво. Се работи за наградна игра која трае повеќе месеци. Погледнете какво лудило предизвика со неговиот шут:   https://www.facebook.com/kksplit/videos/2128885413867531/

ИНОВАТИВНО:Хрватска за две недели ќе ја претстави розевата чоколада!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Во светот на чоколадата постоеја млечна, бела и црна чоколада се до 2017 година, кога се појави неверојатната розeва чоколада. Таа во моментот е достапна само во неколку земји во светот, а наскоро Хрватска ќе биде една од нив. „Ние сме една од земјите кои ги следат трендовите со чоколадото, а со тоа го потврдуваме […]

ОВА СЕ ПРВИТЕ ЗБОРОВИ НА ВОДИТЕЛКАТА, ОТКАКО СЕ РАЗУДИ ПОСЛЕ ОПЕРАЦИЈАТА!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Водителката на телевизија Пинк која вчера доживеа тешка сообраќајна несреќа и успешно и е зашиена откинатата рака по удар од автобус се разбуди од анестезијата. Водителката вчера рано утрото доживеа сообраќајна несреќа, а тешките последици ги добила откако излегла од автомобилот за да види колкава штета е направена со другото возило, а автобус налетал на […]

ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА И ГО ДАДЕ НАЈУБАВИОТ РОДЕНДЕНСКИ ПОДАРОК НА СВОЈАТА МАЈКА!

 • February 8, 2019
 • Коментари
Од крајот на месец декември, пе се до почетокот на месец февруари, фолк пејачката Елена Велевска беше на голема турнеја низ Америка. Од Охајо, Њу Џерси, Детроит, па се до Мајами и Чикаго… Велевска пееше пред нашинците кои секогаш во огромен број ги посетуваат настапите на нашите пејачи и им ги полнат срцата. По два […]