Category: Занимливости

ТУРСКИ СТОМАТОЛОГ ДЕЛИ ЌЕБИНЈА НА БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Малку љубов, внимание и хуманост може да променат многу, а овој хуман турски стоматолог е доказ за тоа. Турскиот стоматолог Hüseyin Yurtseven и неговите пријатели се одлучиле на хумана акција. Тие оделе од соседство во соседство им помагале на бездомните животни, односно ги покривале со ќебиња за да ги загреат на студот. Од паркови до […]

ЦЕЛО УТРО КАРЛЕУША ВОЈУВАШЕ НА ДРУШТВЕНИТЕ МРЕЖИ:Каква порака ЈК испраќа до јавноста!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Скандалот на Јелена Карлешза и експлицитните фотографии испратени на босанскиот фудбалер Огњан Врањеш, го тресат регионот неколку недели, а пејачката на свој начин се пресмета со новинарите. Имено, бидејќи нејзината омилена социјална мрежа Твитер е исклучена, фолк дивата го користи Instagram за да им се обрати на обожавателите. Последното издание ги изненади многумина, веднаш до […]

ЖИВОТ КАКО ВИСТИНСКИ БЕГ: Еве во каква куќа живее и каков „ѕвep“ вози Кемал од „Карасевда“!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Популарниот турски заводник Бурак Озџивит, познат како Бали Бег од “Сулејман Величествениот” и Ќамран од “Дневникот на Фериде”, а кој на млите екрни во Македонија се врати со улогта на Кемал во „Карсевда” живее навистина раскошен живот. Бурак се прослави во серијата „Сулејман величенствениот” која го прослави ширум светот, особено кај жените. Со оглед на […]

МАЈКА МИ СЕ ГОРДЕЕ ШТО СУМ СВОЈ: Внукот на Тоше, Кристијан гради успешна кариера!

 • January 25, 2019
 • Коментари
„ Си замина како војник одејќи во војна, слушнав шепот, ми рекоа дека си отишол. Јас сѐ уште те барам на твоето тајно место, иако знам дека не си таму. Знам дека ме браниш од небото, ние сме крв“, се дел од стиховите на песната „We Are Blood“, која младиот музичар Кристијан Ристески ја сними […]

КРАЈ НА ЉУБОВТА: Се разведуваат Џорџ и Амал Клуни?

 • January 25, 2019
 • Коментари
Разводот би можел скапо да го чини Џорџ Клуни, поточно 520 милиони долари. Деновиве, во американските медиуми се шушка за разводот на американскиот актер Џорџ Клуни (57) и 40-годишната адвокатка за човечки права Амал Клуни. Џорџ изјавил дека приказната е измислена, но многумина мислат поинаку. Како што наведуваат медиумите, Амал по жестока расправа со Џорџ […]

(ВИДЕО) СОСЕДОТ СО КАМЕН И ГО БЛОКИРАЛ АВТОМОБИЛОТ,НО ТАА МУ ВРАТИЛА НА НАЧИН НА КОЈ НА НИКОЈ МАЖ НЕ БИ МУ ТЕКНАЛО!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Американка му покажала на својот сосед дека може да се справи и со него и со начинот на кој сакал да ја изнервира. Со голем камен соседот на Американката Мелиса Скрагс од Калифорнија и го блокирал автомобилот. Но, соседот не знаел дека таа е геолог и тоа доктор по геолошки науки и има со што […]

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ ХАРИС ЏИНОВИЌ БЕЗ ШЕШЕИР НА ГЛАВАТА И СО КОСА: Оваа фотографија никој до сега ја нема видено!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Со децении наназад негов заштитен знак е шеширот и брковите, а малкумина го паметат Харис од едно друго време кога имаше коса и беше млад Познатиот српски пејач кој е познат по својот шешир речиси никој не би го замислил без него, но и со долга црна коса. Со децении наназад негов заштитен знак е […]

ПОСЛЕ КАРЛЕУША, НА РЕД ДОЈДЕ И ЦЕЦА: И местат aфepa, пејачката е бесна како рис и спрема тужба!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Пејачката Цеца Ражнатовиќ преживува вистинска сага. Имено, и нејзе и се случи афера, и тоа преку Инстаграм профилот на кој што воочила вртоглав раст на следбениците на социјалната мрежа. Повеќе од 50 илјади луѓе ја заследиле во рок од 24 часа, а Цеца решила веднаш да реагира и да спречи некој да го злоупотребува неа […]

МЕГАН МАРКЛ СО НОВИ ПРАВИЛА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ПОРАДИ СВОЈАТА БРЕМЕНОСТ!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл ужива во својата првата бременост. Меган и принцот Хари наскоро ќе се реализираат во улогата на родители. Како што пренесуваат странските медиуми поради својата состојба, Маркл има нови правила во кралското семејство. Меган открила дека започнала да ги исфрлува производите од животинско потекло и дека ги конзумира само за викенд. […]

(ФОТО)ПРЕД ОСУМ ГОДИНИ СЕ РОДИЈА НАЈУБАВИТЕ БЛИЗНАЧКИ ВО СВЕТОТ: Денеска пораснаа во вистински ангели!

 • January 25, 2019
 • Коментари
Ава Марија и Лиа Розе Клементер од Калифорнија се родени во јуни 2010 година, а еднa од нивните први фотографии веќе стана хит во светот. Едноставно ги освоија луѓето со крупните очи. Девојчињата денес имаат 8 и пол години и сите ги нарекуваат најубавите близначки на светот. Нивната мајка Јаци вели дека Ава и Леа […]