Category: Занимливости

СЕ ЗАПОЗНАА НА„SURVIVOR“ И СЕ УШТЕ СЕ ЗАЕДНО: Нивната љубов трае со години а крунисана е со ќерка и син!

 • February 28, 2019
 • Коментари
Реалното шоу беше местото каде се запознаа и се заљубија еден во друг. Едномесечната авантура на Филипини во реалното шоу „Survivot“ се претвори во нешто многу повеќе, па манекенката Бојана Баровиќ и пејачот Никола Роквиќ стапија во брак. Нивната љубов трае со години, а ја крунисаа со раѓањето на ќерката Леона во 2016-та година. Тие […]

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ПОТЕЧАТ СОЛЗИ ОД СМЕА: Влав подготвува омлет за двајца

 • February 27, 2019
 • Коментари
Бисерите и вицови на сметка на Власите продолжуваат, милиони различни вицови имаа во таа категорија, но и едно до овој момент видео, кое ретко кој го има видено. „Како Влав подготвува доручек, па дури за двајца?“ Ако ова прашање до овој момент не ви беше одговорено, ви препорачуваме да го погледнете видеото подолу, по што […]

МНОГУ МОЌHА И ТЕШKА ПОРАКА:Да се вратиш во татковата куќа и никој да не те чека таму

 • February 27, 2019
 • Коментари
Не сум верувал дека јас, маж речиси на 50, техничар , доста молчалив и дури здодевен, според мојата сопруга, ќе седнам пред компјутер не за да работам, туку да пишувам писмо. Пред 16 години заминав на работа во странство, брзо се снајдов и го зедов кај себе и своето семејство. Малку потоа почина татко ми […]

Се сеќавате ли на Кончита Вурст – се ишиша и речиси никој не може да ја препознае

 • February 27, 2019
 • Коментари
Победничката на Евровизија од 2014 година Кончита Вурст на својот Инстаграм профил објави фотографија на која изгледа потполно поразлично и непрепознатливо. Австриската модна и музичка икона се уште е голема евровизиска ѕвезда, а освен одличните песни вниманието го привлекува со својот изглед. Откако се појави на Евровизија во 2014 година со својот контроверзен буквално стана […]

АКО ОДЕТЕ КАЈ ЗЛАТАР ВЕДНАШ БИ ГО ИCЕКОЛ ПРСТЕНОТ: Овој инженер дошол до генијална идеја

 • February 27, 2019
 • Коментари
Страница на Фејсбук „Impressive World“ објавила импресивно видео. Станува збор за едноставен и интересен трик, кој ретко кому би му паднал на памет. За ваков проблем доктор би препорачал сече ње на пр стот, златар сечење на прстенот, но овој инженер го решил за една минута. Погледнете како да извадите заглавен прстен од вашиот прст:

4-ГОДИШНО МОМЧЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ СТАНА МОДЕЛ И ГО ОСВОЈУВА СВЕТОТ!

 • February 27, 2019
 • Коментари
„Мислевме дека светот е суров, но среќни сме што погрешивме, светот го прифати нашиот мал Рајли“, изјавија родителите на Рајли. Рајли Бакстер е 4-годишно момче со Даунов синдром кое почна да работи како модел и да го освојува светот. Неговите родители биле загрижени како светот ќе го третира нивното мало момче, но сега се воодушевени […]

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ:Kога сте на гости не треба да ја оставате чашата до половина неиспиена, има и зошто

 • February 27, 2019
 • Коментари
Ова се совети од народните верувања, а пораката гласи: кога сте на гости, пред да си заминете, никогаш не го оставајте до половина испиен пијалакот, бидејќи, според верувањето, на тој начин им се остава кавга во домот. ЕВЕ УШТЕ НЕКОЛКУ НАРОДНИ ВЕРУВАЊА: Не е добро да се пее за време на јадење. Наводно, тој кој […]

Единствените близнаци полицајци не смеат да работат во иста смена

 • February 27, 2019
 • Коментари
Браќата Јурај и Марко Милошиќ од Хрватска се веројатно единствените близнаци полицајци. Минатата година завршиле полициска академија во Загреб по што почнале да работат во полициската станица во Крапина. Но, 21-годишните браќа никако не смеат да работат во иста смена. „На тоа нè предупредија уште додека бевме на академијата и го прифативме тоа дека секогаш […]

ПРИСТИГНУВА ДУЕТ СО ЈК: Дара ги изнесе деталите за соработка со Карлеуша, и односот го имаше со семејството на нејзиниот поранешен сопруг!

 • February 27, 2019
 • Коментари
Дара Бубамара зборуваше за нејзиниот приватен живот и поддршката што ја има од нејзиниот поранешен сопруг. “Исполнете сум жена, имам прекрасен син, прекрасно семејство,ме поддржува моето семејство, семејството на Милан, сите ме сакаат. Не можам да се одбранам од удварачи “, рече Дара, за Telegraf . Бубамара не застанува кога станува збор за изведби, но […]

ОТЕЦ ЏЕЈМС ГИ ПРЕКОЛНУВА НАРОДИТЕ НА ЕВРОПА ДА ПОЧНАТ ДА СЕ МОЛАТ:„Ќе ве стигне божјата кaзнa,кој сега ќе го направи ова ќе биде спасен“!

 • February 27, 2019
 • Коментари
Време е… Отец Џејмс Манјакал, светски познат каризматик во ова време им испратил писмо на европските народи кои го отфрлиле Бога. Неодамна имал визија на иднината на Европа поради која се расплакал. Неговите зборови биле овие: Видов како уб*ваат деца и разни мачења, страшно! Отец Џејмс ги преколнувал народите на Европа да почнат да се […]