Category: Занимливости

СО ДОМАШНИ МАСКИ СЕ ПОДГОТВУВАМ ЗА КОНЦЕРТ: Вера од „Љубојна“ за козметичките ритуали!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Вера Милошевска-Јосифовска од групата „Љубојна“ има интересни ритуали за убавина. „ Денот ми почнува брзо и енергично и така со ист интензитет сè до вечер, и покрај моите амбиции, воглавно мојот дневен козметички ритуал е минималистички. Чисто лице е приоритет, сабајле и навечер, маска еднаш неделно, многу вода, супи и чаеви и минимална употреба на […]

ЧЕСЕН ВОЗАЧ НА ЈСП: На скопјанец му врати паричник со цела плата!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возачот Мирослав Деспотовиќ, кој веднаш го пријавил во внатрешната контрола на јавното претпријатие. Сопственикот Шабани бил веднаш контактиран, а парите и документите си ги добил назад уште истиот ден, пренесува Независен. „Пресреќен сум, […]

(ВИДЕО) ЈАПОНКА СМИСЛИЛА СВОЈ НАЧИН НА ДИПЛЕЊЕ НА ОБЛЕКАТА ЗА ВО ПЛАКАР!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Секој од нас има некој свој начин на диплење на облеката за во плакар, но сега јапонската експертка открила паметна метода која ќе ви ослободи дополнителен простор на полиците. Марие Кондо смислила метода која ја нарекла „вертикално диплење“, со помош на кое ќе имате одличен преглед на облеката од птичја перспектива и целата облека ќе […]

НАЈДОБАР РОДЕНДЕНСКИ ПОДАРОК:Фудбалерот Влатко Грозданоски стана татко!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Манекенката Христина на свет ја донесе малата Мила.Фудбалерот Влатко Грозданоски стана татко! Неговата сопруга Христина на неговиот 36. роденден на свет ја донесе малата Мила, а породувањето поминало во најдобар ред и двете се чувствуваат добро. Мојата сопруга ми го даде најубавиот роденденски подарок што можам да го замислам. Се роди нашата ќеркичка Мила, се […]

ФУДБАЛЕРОТ ДУШКО ТОШИЌ САКА СО БИСТРА ГЛАВА ДА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА БРАКОТ СО ЈЕЛЕНА:Со своите ќерки заминува на одмор во Дубаи!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Фудбалерот сака да биде сам и со бистра глава да донесе одлука за бракот со пејачката Фудбалерот Душко Тошиќ не сака да оди на одмор во Дубаи заедно со својата сопруга, Јелена Карлеуша. Српските медиуми објавија дека тој на одмор ќе замине со ќерките. Иако заедничкиот одмор го планираа со месеци по избивањето на пopнo […]

ВРСКАТА ПОМЕЃУ РОНАЛДО И ГЕОРГИНА Е ВО КРИЗА:Свршеницата го прославила својот роденден сама!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Според пишувањата на португалскиот портал “Correio da Manha“, врската меѓу Ронадло и Георгина е во криза. Георгина својот роденден го прославила во својот дом без Роналдо, додека фубалерот бил во Рим каде што играл натпревар против Лацијо. Истиот портал пренесува дека по три месеци Георгина престанала да го носи свршеничкиот прстен кој вреди 700 000 […]

СОПРУГАТА НА ВРАЊЕШ,СЕ ОГЛАСИ ПОСЛЕ СКАНДАЛОТ:„Знаев за аферата но решив да се правам луда“!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Бесна е што пејачката се заканувала на нејзиниот сопруг, но и неговото семејство. Сопругата на Огњен Врањеш, Данијела му ја простила на фудбалерот пoрнo аферата со Јелена Карлеуша. Да биде ситуација почудна, жената на Врањеш ја обвинува пејачката за целиот скандал,кој снимките и фотографиите со нејзиниот сопруг го предизвикаа целиот Балкан. Данијела, според тврдењата на […]

(ВИДЕО) ИЗГОРЕЛА, ЦРКВАТА „СВЕТИ ГЕОРГИЈ“ ВО САД:Само иконата на Исус Христос останала недопрена!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Цела православна црква Свети Георгиј во Ноксвил, САД изгорела но само една икона успеала да остане неуништена. Иконата на Исус Христос е единственото нешто што не настрадало во пожарот кој за миг ја проголта целата црква. -Чудо! Се изгоре а таа остана недопрена. Ве молам да се молите за оние чиј дом беше оваа црква. […]

(ВИДЕО) ДРАМА ПОЗАДИ СЦЕНАТА: Тимот на Карлеуша нападна фоторепортер!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Во ек на порно аферата со Огњен Врањеш, Јелена Карлеуша се појави на МАК, првото регионално доделување на музички награди. Настапот на Карлеуша бил сензационален, но вистинската драма се одвивала после цермонијата, во бекстејџот. Имено откако ја испеала песната Лајк, Карлеуша побрзала кон гардердобата. Кога и пришле новинарите, тимот на Јелена реагирал, и го турнал […]

МОЌТА И СОВРШЕНСТВОТО НА ПРИРОДАТА – “ПЛАНИНСКО ОКО”!

 • January 30, 2019
 • Коментари
Дека природата „прави чуда“, потврдува и фотографијата на албанскиот биолог Арбен Палуши. Во овие студени јануарски денови, кога многу населени места во северниот дел на земјата се завеани во снег и заковани во мраз, природата „со своја рака“ создаде планинско око, наведуваат албанските медиуми, пренесувајќи ја фотографијата на Палуши. Природната убавина, Палуши ја овековечил при […]